کد خبر : 3846
تاریخ انتشار : دوشنبه 3 دی 1397 - 0:23

آب کارون مشکلی ندارد/ علت کاهش کیفیت آب را آبفا توضیح دهد

معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان گفت: در حال حاضر EC آب در رودخانه کارون ۱۵۰۰ میکروموس بر سانتیمتر و دبی آن تقریبا ۴۰۰ مترمکعب بر ثانیه است و هیچ مشکلی برای تامین آب اهواز از رودخانه کارون وجود ندارد و علت این‌که آبی با کیفیت پایین به دست مردم اهواز می‌رسد را باید

معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان گفت: در حال حاضر EC آب در رودخانه کارون ۱۵۰۰ میکروموس بر سانتیمتر و دبی آن تقریبا ۴۰۰ مترمکعب بر ثانیه است و هیچ مشکلی برای تامین آب اهواز از رودخانه کارون وجود ندارد و علت این‌که آبی با کیفیت پایین به دست مردم اهواز می‌رسد را باید شرکت آب و فاضلاب اهواز توضیح دهد.

صابر علیدادی با اشاره به بحث کیفی آب اهواز اظهار کرد: خطوط آبرسان، ایستگاه‌های پمپاژ، مخازن و تصفیه‌خانه‌های طرح غدیر هیچ مشکلی ندارند و فقط کانالی که آب را از سد تنظیمی “پای‌پل” به “ام‌الدبس” که مرکز تغذیه آب طرح غدیر است می‌رساند، دچار شکستگی شده است.

وی افزود: کانال پای پل دچار شکستگی شده و در حال حاضر تعمیرات بر روی این کانال در حال انجام است و برای خط غدیر هیچ مشکلی به وجود نیامده است.

معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان با بیان این‌که وضعیت آب در رودخانه کارون در ۱۲ سال گذشته خوب نبود، تصریح کرد: امسال اولین سال است که وضعیت آب کارون خوب شده و با توجه به شرایطی که وجود داشت، باید تعمیرات کانال پای پل حتما انجام می‌گرفت زیرا این کانال در ۶ سال گذشته دچار شکستگی‌های مدوام و عمیق می‌شد.

علیدادی ادامه داد: امسال با توجه به بهبود شرایط آب کارون برای تامین نیاز مردم، اقدام به تعمیر این کانال شده است و در خصوص زمان اتمام تعمیرات نیز معاونت آبیاری و زهکشی سازمان می‌تواند پاسخگو باشد.

وی با اشاره به اینکه اکنون کیفیت آب کارون مانند آب کرخه است، گفت: در حال حاضر EC آب در رودخانه کارون ۱۵۰۰ میکروموس بر سانتیمتر و دبی آن تقریبا ۴۰۰ مترمکعب بر ثانیه است و هیچ مشکلی برای تامین آب اهواز از رودخانه کارون وجود ندارد و این‌که آبی با کیفیت پایین به دست مردم اهواز می‌رسد را باید شرکت آب و فاضلاب اهواز توضیح دهد.

معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان خاطرنشان کرد: شرایط فعلی که در رودخانه کارون به وجود آمده است، تنها فرصتی بود که برای فصل تابستان و بهار سال آینده که ممکن است مجددا وضعیت کارون نامناسب باشد، کانال پای پل تعمیر شود و در این راستا تعمیرات در کانال پای پل آغاز شد.

علیدادی گفت: پیش از اجرای طرح غدیر که حدود ۶ یا ۷ سال از اجرای آن می‌گذرد، آب اهواز بدون هیچ مشکلی از کارون تامین می‌شد اما این‌که اکنون چه اتفاقی رخ داده است که شرکت آب و فاضلاب اهواز نمی‌تواند آب با کیفیتی را از کارون تامین و در اختیار مردم قرار دهد، موضوعی است که این شرکت باید پاسخگو باشد.ایسنا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.