کد خبر : 10270
تاریخ انتشار : چهارشنبه 6 شهریور 1398 - 17:39

اجرای ۸۱۱ پروژه عام‌المنفعه ازسوی شرکت ملی نفت ایران

مدیر نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز جنوب از تکمیل ۸۱۱ پروژه عام‌المنفعه ازسوی شرکت ملی نفت ایران با اعتباری بالغ بر ۱۱۸۴ میلیارد تومان خبر داد. به گزارش ‌پایگاه خبری خوزتاب، بابک دارابی در نخستین نشست تخصصی چهارمین همایش مسئولیت‌های اجتماعی صنعت نفت با عنوان «مشارکت در توسعه و توانمندسازی جوامع محلی» گفت: شرکت

مدیر نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز جنوب از تکمیل ۸۱۱ پروژه عام‌المنفعه ازسوی شرکت ملی نفت ایران با اعتباری بالغ بر ۱۱۸۴ میلیارد تومان خبر داد.

IMG 20190828 220258 533 300x191 اجرای ۸۱۱ پروژه عام‌المنفعه ازسوی شرکت ملی نفت ایران

بابک دارابی


به گزارش ‌پایگاه خبری خوزتاب، بابک دارابی در نخستین نشست تخصصی چهارمین همایش مسئولیت‌های اجتماعی صنعت نفت با عنوان «مشارکت در توسعه و توانمندسازی جوامع محلی» گفت: شرکت ملی نفت ایران در قالب تامین اعتبار و اجرای طرح‌های عام‌المنفعه از سال ۹۲ تاکنون موفق به تکمیل تعداد ۸۱۱ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۱۸۴ میلیارد تومان شد و این در حالی است که این شرکت تعداد ۱۱۵۹ پروژه نیز با اعتبار ۲۲۸۴ میلیارد تومان در حال اجرا دارد.

وی یادآور شد: طبق برنامه پنج‌ساله خدمات عام‌المنفعه، تعداد ۲۶۰ پروژه در غرب کارون، ۳۹۸ پروژه در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، ۵۸۹ پروژه در مناطق نفت‌خیز جنوب و تعداد ۲۰۵ پروژه در مناطق غیرنفتی انجام خواهد شد.

مدیر نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز افزود: پروژه‌های جدید احصا شده به تفکیک چهار منطقه (غرب کارون، پارس، نفت‌خیز، غیرنفتی) به عنوان برنامه پنج‌ساله خدمات عام‌المنفعه، ازسوی شرکت ملی نفت ایران مصوب و به مدیریت نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز ابلاغ شد.

دارابی از ارتقای سطح امکانات و توسعه فضاهای آموزشی دانشگاه‌ها، ارتقای سطح بهداشت عمومی، سلامت جامعه و کاهش تلفات و خسارت‌های جانبی، افزایش امکانات و فضاهای ورزشی و توسعه سلامت عمومی، رفع بخشی از محرومیت‌های نیازمندان و قشرهای آسیب‌پذیر جامعه، توسعه کمی و کیفی راه‌ها و جاده‌های مواصلاتی، حفظ و صیانت از منابع ارزشمند طبیعی و زیست محیطی و کمک به استفاده بهینه از منابع آبی و گسترش فرآیند تولید و انتقال برق را از اهم اهداف و فعالیت‌های پروژه‌های اجرایی برشمرد.

این مقام مسئول به طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزارن مناطق غرب کارون و پارس جنوبی اشاره و اظهار کرد: برگزاری کلاس‌های آمادگی کنکور تاثیری بسزا در میزان قبولی و کسب رتبه‌های برتر در میان دانش‌آموزان این مناطق داشت.

مدیر نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز در ادامه به پروژه توانمندسازی نیروهای بومی در مناطق غرب کارون و پارس جنوبی نیز اشاره کرد و با بیان اینکه این پروژه از طریق آماده‌سازی نیروهای بومی مستقر در منطقه، اقدام به برنامه‌ریزی و اجرای آموزش‌های نیروی انسانی جویای کار کرد، افزود: با آماده‌سازی هدفمند نیروهای بومی در مشاغل مورد نیاز مناطق ویژه پارس جنوبی و غرب کارون، امکان جذب و به‌کارگیری این افراد در صنایع فراهم شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.