ادامه خارج کردن زنان و کودکان”پتک” از تیررس درگیری

معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان با اشاره به خارج کردن زنان و کودکان روستای “پتک جلالی” باغملک از تیررس در پی وقوع درگیری در این منطقه گفت: در حال حاضر وضعیت این روستا کاملا تحت کنترل نیروهای انتظامی قرار دارد و نیروهای انتظامی و امنیتی در برخورد با مسببان این درگیری ها مصر هستند.

معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان با اشاره به خارج کردن زنان و کودکان روستای “پتک جلالی” باغملک از تیررس در پی وقوع درگیری در این منطقه گفت: در حال حاضر وضعیت این روستا کاملا تحت کنترل نیروهای انتظامی قرار دارد و نیروهای انتظامی و امنیتی در برخورد با مسببان این درگیری ها مصر هستند.
73362163 80183965bcacd 300x225 ادامه خارج کردن زنان و کودکانپتک از تیررس درگیری
قدرت‌الله دهقان‌ در خصوص آخرین وضعیت روستای پتک جلالی باغملک با اشاره به بازدید فرمانده نیروی انتظامی و استاندار خوزستان از این منطقه و تشکیل جلسه شورای تامین باغملک در محل نزاع اظهار کرد: به منظور حفظ جان زنان و کودکان و جهت استقرار نظم و امنیت، قرارگاه امنیتی در منطقه مستقر و مقرر شد که زنان و کودکان از تیررس درگیری‌ها خارج شوند. تاکنون خارج کردن بخشی از زنان و کودکان انجام شده و ادامه این کار نیز در دست اقدام است.

وی با تأکید بر اینکه منطقه پتک جلالی اکنون در کنترل کامل نیروهای انتظامی قرار دارد با رد شایعه تخریب منازل این روستا تصریح کرد: اکنون امنیت بر منطقه حاکم است و مسئولان انتظامی، ‌نظامی و امنیتی در برخورد با محرکان و دستگیری مسببان و محرکان این درگیری‌ها مصر هستند و  از بر هم‌ زدن امنیت منطقه توسط این افراد جلوگیری خواهند کرد.

معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان از دستگیری برخی از مسببان و محرکان درگیری‌های اخیر روستای پتک جلالی خبر داد و عنوان کرد: با مصوبه شورای تامین استان خوزستان،‌ زنان و کودکان از این روستا به صورت کامل خارج خواهند شد و در مکان امنی اسکان داده خواهند شد.

وی افزود: با توجه به صدمات روحی و روانی ناشی از این درگیری‌ها بر زنان و کودکان، با مسئولان بهزیستی و علوم پزشکی اهواز هماهنگ شده که در کنار تغذیه و اسکان این زنان و کودکان، نسبت به ارائه خدمات درمانی و مشاوره های روحی روانی به آنها نیز اقدام کنند.

دهقان با بیان اینکه جلسه شورای تامین باغملک با حضور فرمانده نیروی انتظامی و استاندار خوزستان در روستای پتک جلالی باغملک تشکیل و تصمیمیات خوبی نیز اتخاذ شد، گفت: محرکان و مسببان این درگیری‌های اخیر شناسایی و دستگیر و به دستگاه قضایی جهت اجرای عدالت معرفی شوند. تا این ساعت هیچ گونه تغییری در این تصمیم و سایر تصمیمات شورای تامین خوزستان ایجاد نشده است.

معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان گفت: در درگیری‌های اخیر بین دو طایفه محمدی و موسایی روستای پتک جلالی که از ۸ اسفندماه آغاز شد، تاکنون ۳ نفر از طایفه محمدی‌ها کشته و ۳ نفر نیز زخمی شده اند. در شهریورماه سال گذشته نیز ۹ نفر در درگیری این دو طایفه کشته شدند که یک نفر از کشته‌شدگان از طایفه محمدی و بقیه از طایفه موسایی بودند. ریشه اختلاف این دو طایفه بسیار قدیمی و به حدود ۲۰ سال گذشته بازمی‌گردد.

دهقان با تاکید بر مصربودن دستگاه امنیتی استان خوزستان در برخورد با محرکان درگیری‌های اخیر روستای پتک اظهار کرد: اکنون امنیت بر منطقه حاکم است. چند شب پیش نیز یک طایفه اقدام به آتش‌زدن برخی از منازل این روستا کرده بود که به سرعت با آنها برخورد شد.

دهقان با بیان اینکه در درگیری‌های بین این دو طایفه همواره بیشترین صدمه و آسیب به زنان و کودکان می‌رسد، افزود: در درگیری‌های اسفندماه این دو طایفه هیچ کدام از مقتولین زن یا کودک نبودند اما در درگیری‌های سال گذشته این دو طایفه چند زن نیز کشته شدند.

وی با بیان اینکه باید کار فرهنگی بیشتری در این منطقه انجام شود تا امنیت پایدار این منطقه تامین شود، تصریح کرد: حدود ۷ یا ۸ ماه پیش هیاتی از بازنشستگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که با وضعیت منطقه آشنایی کامل داشتند، با این دو طایفه وارد مذاکره شدند و جلسات بیشماری نیز برگزار شد و کار به جای خوبی رسیده بود اما متاسفانه برخی افراد محرک از به نتیجه رسیدن قطعی این هیات صلح جلوگیری کردند.

معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان با ابراز امیدواری نسبت به اینکه دو طایفه درگیر روستای پتک اختلاف خود را به قانون بسپارند، عنوان کرد: امیدواریم عاقلان و بزرگان و دلسوزان هر دو طایفه از تحمیل رنج و زحمت بیشتر بر مردم بکاهند و این اختلاف را به قانون بسپارند.

دهقان در خصوص فعالیت مدارس روستای پتک جلالی اظهار کرد: مدارس این روستا از روز شنبه تاکنون جهت حفظ جان دانش‌آموزان از درگیری‌های احتمالی، تعطیل شده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.