کد خبر : 10750
تاریخ انتشار : شنبه 16 شهریور 1398 - 11:05

تعمیر مدارس سیل‌زده خوزستان تا ۲۰ شهریور به اتمام می‌رسد

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان با اشاره به اینکه حدود ۱۱۳ مدرسه در استان از سیل آسیب دیده بودند، گفت: عملیات نوسازی مدارس تعمیری استان تا ۲۰ شهریورماه و عمده مدارس احداثی حداکثر تا اول آبان‌ماه امسال به اتمام می‌رسند. به گزارش پایگاه خبری خوزتاب، علی قربانی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد:

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان با اشاره به اینکه حدود ۱۱۳ مدرسه در استان از سیل آسیب دیده بودند، گفت: عملیات نوسازی مدارس تعمیری استان تا ۲۰ شهریورماه و عمده مدارس احداثی حداکثر تا اول آبان‌ماه امسال به اتمام می‌رسند.

IMG 20190904 195407 003 300x224 تعمیر مدارس سیل‌زده خوزستان تا 20 شهریور به اتمام می‌رسد

IMG 20190904 195414 669 300x229 تعمیر مدارس سیل‌زده خوزستان تا 20 شهریور به اتمام می‌رسد

به گزارش پایگاه خبری خوزتاب، علی قربانی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: بر اثر سیلی که در فروردین‌ماه در استان رخ داد، حدود ۱۱۳ مدرسه استان دچار آبگرفتگی شدند و در مجموع بعد از برآوردها مشخص شد ۳۵ مدرسه در مناطق سیل‌زده باید احداث شوند و همچنین ۷۸ مدرسه نیاز به تعمیر دارند.

IMG 20190904 195408 946 300x223 تعمیر مدارس سیل‌زده خوزستان تا 20 شهریور به اتمام می‌رسد

وی افزود: بلافاصله بعد از اینکه سطح آب پایین آمد، کار تعمیر مدارس را آغاز کردیم. این پروژه‌ها در حال حاضر آغاز شده‌اند و با تلاش‌های انجام شده تا ۲۰ شهریورماه مدارس و کلاس‌هایی که به تعمیرات نیاز داشتند، آماده می‌شوند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان گفت: عمده مدارسِ احداثی دو تا سه کلاسه نیز تا ۱۵ مهرماه تحویل داده می‌شوند و حداکثر تاریخ تحویل این مدارس احداثی ممکن است تا اول آبان به طول بیانجامد. ۶ مدرسه شش‌کلاسه نیز داریم که باید در مناطق سیل‌زده احداث شوند که براساس برنامه‌ریزی انجام شده، این مدارس نیز تا ۱۰ آذر تحویل داده می‌شوند.

قربانی با اشاره به اینکه در مجموع ۱۱۳ مدرسه در سیل خوزستان آسیب دیدند، تصریح کرد: البته پروژه‌هایی که ما در حال حاضر روی آن‌ها کار می‌کنیم بیش از این‌ها است. وقتی خیرین برای بازسازی مدارس سیل‌زده استان وارد کار شدند، ما به آن‌ها پیشنهاد دادیم مدارس جدیدی را نیز احداث کنند.

وی ادامه داد: در برخی از این مناطق آب هم نیامده بود اما دانش‌آموزان به این مدارس نیاز داشتند، به این ترتیب علاوه بر مدارس آسیب دیده از سیل، ۴۰ مدرسه جدید نیز در قالب ۱۶۰ کلاس درس در مناطق مختلف استان ساخته می‌شوند.

مدیرکل نوسازی مدارس خوزستان افزود: در خصوص بازسازی ۳۵ مدرسه آسیب دیده از سیل در استان، خیرین ۸۰ میلیارد تومان به ما کمک کردند. همچنین خیرین در ساخت ۴۰ مدرسه جدیدی که قرار است ساخته شود، حدود ۴۰ میلیارد تومان کمک کرده‌اند.

مهندس قربانی تصریح کرد: بیشترین مدارس آسیب دیده از سیل را در بخش شاوور شهرستان شوش داشتیم. بعد از آن بخش بامدژ شهرستان اهواز و بعد شادگان، بیشترین آسیب‌ها را دیده بودند. امیدواریم تا مهرماه امسال بتوانیم حدود ۲۳۰ پروژه در قالب ۸۷۰ کلاس درس را تحویل دهیم.

IMG 20190905 021147 679 300x223 تعمیر مدارس سیل‌زده خوزستان تا 20 شهریور به اتمام می‌رسد

تصاویر مربوط به بازدید هیئتی از سازمان نوسازی مدارس کشور به همراه مهندس علی قربانی مدیرکل ، مهندس زدوار معاون مشارکت های مردمی خیرین مدرسه ساز و مهندس کلانتر هرمزی معاونت فنی اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان خوزستان از روند بازسازی و نوسازی مدارس سیل زده است

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://www.khuztab.ir/