جوانان؛ از ادغام تا اقدام/ مدیرکل ورزش و جوانان استان خوزستان بجهت تنویر اذهان عمومی گزارش عملکرد خود را در حوزه جوانان ارایه دهد

  *➖نوشتاری از مهرداد ارزانی بیرگانی*   *➖مدیرکل ورزش و جوانان استان خوزستان بجهت تنویر اذهان عمومی گزارش عملکرد خود را در حوزه جوانان ارایه دهد*   ?به هر میزانی که جامعه بر ظرفیت سازی و ایجاد انگیزه‌های سالم برای سهم و مشارکت واقعی جوانان در بخش های مختلف کار صورت دهد،به همان میزان جوان

مهرداد ارزانیجوانان کلاه کج 20190708 210748 300x300 جوانان؛ از ادغام تا اقدام/ مدیرکل ورزش و جوانان استان خوزستان بجهت تنویر اذهان عمومی گزارش عملکرد خود را در حوزه جوانان ارایه دهد

 

*➖نوشتاری از مهرداد ارزانی بیرگانی*

 

*➖مدیرکل ورزش و جوانان استان خوزستان بجهت تنویر اذهان عمومی گزارش عملکرد خود را در حوزه جوانان ارایه دهد*

 

?به هر میزانی که جامعه بر ظرفیت سازی و ایجاد انگیزه‌های سالم برای سهم و مشارکت واقعی جوانان در بخش های مختلف کار صورت دهد،به همان میزان جوان مسوولیت پذیرتر و هدفمندتر تربیت میگردد و بالطبع در یک فضای مثبت و سازنده به تعالی و ترقی کشورش کمک میکند.

 

? این موضوع بعنوان یگانه راهبرد کاهش شکاف بین نسلی،چابک سازی ساختارها و نهادهای دولتی بعنوان موثرترین ارکان یک نظام در احقاق حقوق شهروندی و نیل به اِعمال نظر اکثریت جامعه در تصمیمات کلان و شفافیت، بعنوان مهمترین فاکتور در حکمرانی خوب مطرح است و امروز نیز به خوبی در سند چشم انداز۱۴۰۴ جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است.

 

?این وظیفه که ابتدا بر عهده سازمان ملی جوانان بود، با ادغام آن در سازمان تربیت بدنی و تشکیل وزارت ورزش و جوانان بر عهده این وزارت خانه قرار گرفت.

این اقدام که با توجیه انجام روند کوچک سازی دولت‌ صورت گرفت در حالی رخ‌داد که مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و کمیسیون فرهنگی نیز مخالفت خود را با این ادغام اعلام کرده بودند.

گذشته از خوب یا بد بودن این رویداد،از آن پس متولی اعتلا و رشد نسل جوان کشور و پیگیری اموری چون؛ بهینه سازی استعدادها و توانایی‌های نسل جوان ، مطالعه و پژوهش در حوزه‌های راهبردی امور جوانان، تدوین برنامه جامع ساماندهی امور جوانان کشور، دریافت گزارش عملکرد دستگاه‌های اجرایی مرتبط با امور جوانان و بررسی فعالیت‌های این دستگاه‌ها، مطالعه و بررسی قوانین و مقررات مربوط به جوانان و تهیه گزارش وضعیت جوانان کشور در سطح ملی،بر عهده این وزارت خانه قرار گرفت.

اگر از سطوح کلان و خط مشی گذار به سطح مدیران وزارتی بعنوان نیروهای ارشد اجرایی بنگریم خواهیم دید‌ مدیران کل در استانها خط حمله کارامدی و اثربخشی یک وزارتخانه هستند.

 

?لذا با علم به اهمیت و حساسیت این وزارتخانه در امر جوانگرایی که مرتبا مورد تاکید رهبر معظم و رییس محترم دولت نیز میباشد،اکنون شایسته است مدیرکل محترم ورزش و جوانان استان خوزستان جناب آقای افشین حیدری بعنوان متولی اصلی حوزه جوانان در استان ضمن ارایه گزارش عملکردشان در این خصوص مطابق با وظایف محوله سازمانی و سطح انتظارات دولت و جوانان حامی دولت،پاسخ دهند با چه معیار و توجیهی مشاور جوان خود را از میان افرادی انتخاب میکنند که کمترین قرابت را با جوانان حامی دولت دارد.

 

?امید است با پاسخگویی شفاف و ارایه داده های کمی و کیفی در خصوص اقدامات و انتصابات گامی بلند در جهت تنویر اذهان عمومی بردارند تا بدین ترتیب حوزه وزارتی در مقام پاسخگویی به مطالبات استانی برنیاید

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.