خط لوله شرکت نفت آغاجاری تعمیر و در مدار تولید قرار گرفت

پس از چند روز، خط لوله ۴۲ اینچ نفت صادراتی شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری حدفاصل شهرهای اهواز – امیدیه در مدار عملیات قرار گرفت.     به گزارش خوزتاب ابراهیم پیرامون مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری در همین زمینه توضیح داد: پس از بازرسی‌های لازم، با وارد مدار شدن خط

پس از چند روز، خط لوله ۴۲ اینچ نفت صادراتی شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری حدفاصل شهرهای اهواز – امیدیه در مدار عملیات قرار گرفت.

 

IMG 20190506 131207 839 300x225 خط لوله شرکت نفت آغاجاری تعمیر و در مدار تولید قرار گرفت

 

به گزارش خوزتاب ابراهیم پیرامون مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری در همین زمینه توضیح داد: پس از بازرسی‌های لازم، با وارد مدار شدن خط ۴۲ اینچ، ظرفیت خوراک پالایشگاه اصفهان تکمیل شد و به وضعیت تولیدی قبل از حادثه برگشت.

وی با اشاره به تعمیر خط ۳۶ اینچ نفت صادراتی عنوان کرد: تعمیر این خط نیز توسط کارکنان شرکت نفت و گاز آغاجاریدر حال انجام است و همه تلاش‌ها بر این است تا یکی دو روز آینده کار تعمیر این خط نیز به پایان برسد و شرایط به حالت اولیه برگردد.

به گزارش پایگاه خبری خوزتاب، روز دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ خط لوله ۴۲ اینچ نفت امیدیه هنگام تعمیرات در اثر برخورد لودر با این لوله نفتی دچار نشت و آتش سوزی شد و متعاقب آن خط ۱۲ اینچ انتقال گاز مایع مجاور آن نیز آتش گرفت که آتش سوزی هر دو خط تا روز سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه به طور کامل مهار شد.

به دنبال این حادثه و به دستور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، رئیس خدمات عملیات، رئیس HSE، رئیس بازرسی خطوط لوله و سرگروه آزمایش چاه شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری برکنار شدند.

این تصمیم به علت سهل انگاری این افراد در انجام وظایف محوله، عدم رعایت دستورالعمل‌های ایمنی و عدم بکارگیری تمهیدات لازم برای انجام تعمیرات صادر شد. همچنین در مورد تخلفات و یا قصور سایر افراد نیز بررسی و اقدام خواهد شد.

روستای صالح آباد امیدیه که در مجاورت این حادثه واقع شده بود بلافاصله بعد از انفجار تخلیه شد. سه خانواده در این روستا زندگی می‌کنند که برای جلوگیری از هر گونه حادثه وسایل زندگی و احشام آنها به صورت کامل از روستا تخلیه شده‌اند و به خواست خودشان در روستاهای اطراف و نزد اقوام خود ساکن شدند.

در این حادثه تنها پنج نفر از کارکنان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری دچار مشکلات تنفسی شدند که بلافاصله به مراکز درمانی انتقال یافته و برخی از آنان به سرعت مرخص شدند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://www.khuztab.ir/