کد خبر : 26184
تاریخ انتشار : دوشنبه 8 اسفند 1401 - 22:01

در بودجه پیشنهادی دولت ۱۴۰۲ اشاره‌ای به قانون جهش تولید مسکن نشده است

خبرهای مهم خوزستان و ایران را در پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب khuztab بخوانید

احمد دنیامالی نماینده مجلس یازدهم: محدودیت در منابع بودجه پیشنهادی دولت مشهود بود به گونه‌ای که برخی از مواردی که در قانون پیش بینی شده است را لحاظ نکرده‌اند به فرض مثال در بودجه پیشنهادی دولت ۱۴۰۲ اشاره‌ای به قانون جهش تولید مسکن نشده است، در صورتی که با شروع دولت سیزدهم دولت موظف به ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی شد که متأسفانه تا کنون بعد از گذشت دو سال این مهم محقق نشده است و دولت از آمار اعلامی عقب است.

احمددنیامالی در بودجه پیشنهادی دولت 1402 اشاره‌ای به قانون جهش تولید مسکن نشده است

به گزارش پایگاه خبری خوزتاب؛ احمد دنیامالی نماینده و عضوکمیسیون تلفیق مجلس یازدهم در مورد گزارش خلاف واقع رسانه دولت در مورد جمع‌بندی مصوبات لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق؛ به خانه ملت گفت: نمایندگان مجلس در کمیسیون تلفیق تمام تلاش خود را بر این مسئله گذاشتند تا سرجمع منابع لایحه پیشنهادی بودجه تغییری نکند تا با نگاه تعاملی دولت و مجلس لایحه بودجه پیشنهادی در کمیسیون تلفیق به سرانجام برسد.

متأسفانه در بودجه امسال ردپایی از تحقق وعده ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی دیده نشده بود

وی ادامه داد: محدودیت در منابع بودجه پیشنهادی دولت مشهود بود به گونه‌ای که برخی از مواردی که در قانون پیش بینی شده است را لحاظ نکرده‌اند به فرض مثال در بودجه پیشنهادی دولت ۱۴۰۲ اشاره‌ای به قانون جهش تولید مسکن نشده است، در صورتی که با شروع دولت سیزدهم دولت موظف به ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی شد که متأسفانه تا کنون بعد از گذشت دو سال این مهم محقق نشده است و دولت از آمار اعلامی عقب است؛ مجلس برای تحقق این وعده رییس جمهور، قانون جهش تولید مسکن را تصویب کرد که برای علمیاتی شدن این قانون باید ردیف اعتباراتی مشخصی برای این قانون در نظر گرفته می‌شد، متاسفانه در بودجه امسال ردپایی از تحقق وعده ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی دیده نشده بود.

عضو کمیسیون عمران مجلس، ادامه داد: موضوعاتی همچون مدیریت بحران در لایحه بودجه پیشنهادی دولت دیده نشده بود، با تمام این کم و کاستی‌ها کمیسیون تلفیق تلاش کرد که هزینه اعتبارات بودجه ای تغییری ایجاد نشود و اصلاحات بودجه ای  شاکله بودجه را تغییر ندهد.

هزینه جدیدی در کمیسیون تلفیق به بودجه تحمیل نشده است

نایب رئیس کمیسیون تلفیق ۱۴۰۲ مجلس شورای اسلامی یاد آور شد: انتقادهای وارده در رسانه دولت مبنی بر اینکه کمیسیون تلفیق مجلس اقدام به هزینه تراشی در لایحه بودجه ۱۴۰۲ داشته کاملا اشتباه است. البته در نظر داشته باشیم مجلس در راس امور است و بررسی بودجه یکی از وظایف نمایندگان مردم است.

وی ادامه داد: در بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۲ نمایندگان مباحث معیشتی مردم را مد نظر قرار داده تا تورم حاکم بیش از این به آحاد جامعه فشار وارد نکند، از طرفی جابه جایی های جزیی صورت گرفته در سرجمع سقف بودجه چندان قابل توجه نیست.

دنیا مالی در پایان با اشاره به صحبتهای رییس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: بودجه امسال به قدری با کمترین تغییرات روبرو بوده که آقای میرکاظمی رییس سازمان برنامه و بودجه به این مسئله به اذعان داشتند؛ در بررسی لایحه بودجه تلاش شد در شاکله بودجه تغییرات ایجاد نشود به گونه ای که حدود یک درصد تغییرات و اصلاحات بودجه ای اعمال شد

 

 

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.