کد خبر : 11957
تاریخ انتشار : جمعه 26 مهر 1398 - 1:50

سازمان شیلات ایران با اختصاص اعتبار تکمیل اسکله بحرکان موافقت کرد

فرماندار شهرستان هندیجان با اشاره به وجود ظرفیت های بکر و مناسب صیادی در این شهرستان، گفت: سازمان شیلات ایران با تامین و اختصاص اعتبار مورد نیاز برای تکمیل اسکله صیادی بحرکان موافقت کرد. به گزارش پایگاه خبری خوزتاب به نقل از ایرنا ؛ علی بویری در رابطه با سفر روز گذشته رئیس سازمان شیلات

فرماندار شهرستان هندیجان با اشاره به وجود ظرفیت های بکر و مناسب صیادی در این شهرستان، گفت: سازمان شیلات ایران با تامین و اختصاص اعتبار مورد نیاز برای تکمیل اسکله صیادی بحرکان موافقت کرد.

IMG 20191018 051547 470 300x187 سازمان شیلات ایران با اختصاص اعتبار تکمیل اسکله بحرکان موافقت کرد

بندر بحرکان هندیجان

به گزارش پایگاه خبری خوزتاب به نقل از ایرنا ؛ علی بویری در رابطه با سفر روز گذشته رئیس سازمان شیلات ایران و بازدید از ظرفیت ها و استعدادهای صیادی این شهرستان اظهار داشت: هندیجان این موقعیت را دارد که بتواند پاسخگوی متقاضیان کار در زمینه شیلات و صیادی باشد.

وی با تاکید بر حفظ محیط زیست و اکوسیستم دریا به عنوان یک اولویت، ادامه داد: همواره تلاش می شود تا علاوه بر بکارگیری استعدادهای موجود در جهت رونق اقتصادی منطقه به موضوع حفظ و باز تولید منابع دریایی در راستای استفاده آیندگان از این ظرفیت، توجه شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان هندیجان افزود: اسکله صیادی بحرکان می تواند در تحقق برنامه ریزیهای صورت گرفته در این راستا تاثیرگذار باشد.

وی با اشاره به اینکه به دلیل برخی محدودیت های اعتباری، کار تکمیل این اسکله با تاخیر و کندی همراه بوده، گفت: در شورای شیلات شهرستان هندیجان که روز گذشته در این شهرستان برگزار شد، رئیس سازمان شیلات ایران با اختصاص ۵۰ میلیارد ریال طی روزهای آینده برای آغازبکار مجدد این اسکله موافقت کرد.

فعالیت ۷۰۰ قایق و ۱۶۰ لنج صیادی در هندیجان

بویری خاطرنشان کرد: شهرستان هندیجان از ۷۰۰ قایق و ۱۶۰ لنج صیادی برخوردار است که بخش قابل توجهی از کسب و کار مردم این منطقه بحساب میآید.

فرماندار هندیجان بیان داشت: شیلات یکی از مولفههای اصلی در توسعه منطقه ای هندیجان است و توسعه بندر و تکمیل اسکله بحرکان از جمله مطالبات مردم از دولت است و خواستار توجه ویژه به این موضوع هستند.

وی یادآور شد: تکمیل این پروژه عمرانی به رونق گردشگری منطقه منجر خواهد شد و میتواند در تحقق چشم اندازهای تعیین شده برای منطقه ویژه گردشگری بحرکان تاثیرگذار باشد.

بندر صیادی بحرکان در مجاورت خلیج فارس از توابع شهرستان هندیجان در ۱۳ کیلومتری این شهر واقع شده است. این بندر در حال حاضر با داشتن ۲۵۴ شناور یکی از مهمترین بنادر صیادی استان خوزستان به شمار می ‌آید.

بندر سجافی هندیجان نیز یکی دیگر از بنادر مهم تجاری و صیادی خوزستان است که در ۳۰ کیلومتری شهر هندیجان در کرانه شمال خلیج فارس واقع شده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اهواز

خبر مهم

آرشیو