معلمان با هزینه منطقه آزاد اروند بورسیه می شوند

مدیر عامل منطقه آزاد اروند گفت: برای ارتقای تحصیلی معلمان منطقه آزاد اروند با دانشگاه شهید چمران اهواز، علوم و فنون دریایی خرمشهر مذاکره و قرارداد تنظیم شده و به زودی اجرایی می شود. اسماعیل زمانی چهارشنبه در آیین تجلیل از معلمان نمونه شهرهای آبادان، خرمشهر، مینوشهر و اروندکنار در سالن آمفی تئاتر اتاق بازرگانی،

مدیر عامل منطقه آزاد اروند گفت: برای ارتقای تحصیلی معلمان منطقه آزاد اروند با دانشگاه شهید چمران اهواز، علوم و فنون دریایی خرمشهر مذاکره و قرارداد تنظیم شده و به زودی اجرایی می شود.

n83308047 73016828 300x169 معلمان با هزینه منطقه آزاد اروند بورسیه می شوند

اسماعیل زمانی چهارشنبه در آیین تجلیل از معلمان نمونه شهرهای آبادان، خرمشهر، مینوشهر و اروندکنار در سالن آمفی تئاتر اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر اظهار داشت: در این راستا منطقه آزاد اروند هزینه ادامه تحصیل معلمان تا مقطع کارشناسی ارشد را تقبل کرده و معلمان پس از بورسیه می بایست برای خدمت در این منطقه حضور داشته باشند.

وی از افت تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان در منطقه آزاد اروند انتقاد کرد و گفت: روند پیشرفت تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان در شهرستان های آبادان و خرمشهر مطلوب نبوده و ضعیف است.
زمانی گفت: میزان قبولی دانش آموزان منطقه آزاد اروند در مراکز آموزشی و دانشگاهها طی پنج سال اخیر در رشته های قابل قبول مطلوب نیست.
وی بر ارتقا سطح آموزش معلمان در منطقه آزاد اروند تاکید کرد و گفت: با افزایش سطح آموزشی در رشته های علوم پایه می توان بازار کار صنعت و بخش تجاری را در این منطقه توسعه داد.

مدیر عامل منطقه آزاد اروند با بیان اینکه سرمایه گذاری اساسی در حوزه آموزش و بهداشت در اولویت کاری منطقه اروند است، گفت: سرمایه گذاری اساسی در حوزه آموزش و تربیت نیروی انسانی و کارآمد، بهداشت در اولویت برنامه ریزی منطقه آزاد اروند قرار دارند.
زمانی با بیان اینکه در سال گذشته به مشکل مالی مواجه بودیم، گفت: به رغم کاهش درآمدهای سازمان به خاطر مشکلات عمومی کشور ، منطقه آزاد اروند نیز از این موضوع متاثر شد ولی با وجود کاهش در آمد این سازمان منابع مالی مورد نیاز حوزه آموزش و بهداشت تامین خواهد شد.
وی با بیان اینکه تمدن با توسعه انسانی تحقق پیدا می کند، گفت: سنگ بنای توسعه انسانی آموزش و تعلیم و تربیت است . نقش معلم به عنوان اساسی ترین سنگ بنای توسعه و تمدن بشری نقش بسیار تعیین کننده ای است.
امام جمعه موقت خرمشهر نیز در این آیین گفت: به تعبیر مقام معظم رهبری ،انقلاب اسلامی وارد مرحله جدیدی از خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی شده است و هر سه مقوله بدون معلمان امکان پذیر نخواهد بود.

حجت الاسلام محمدجواد عادل پور افزود: اگر امروز انقلاب اسلامی شکل گرفته و روز به روز به سمت تعالی پیشرفته از برکات تلاش معلمان است.
وی انقلاب علمی از خواسته مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: رتبه علمی کشور ایران اسلامی در جهان قابل تحسین است اما هنوز از رتبه قابل قبول فاصله داریم لذا معلمان باید برای این انقلاب علمی خود را آماده کنند.
حجت الاسلام عادل پور بر تقویت باورهای جوانان تاکید کرد و گفت: جوانان ما بایستی باور کنند که اگر همه دنیا ما را تحریم کند کشور ایران اسلامی دارای ظرفیتی است که می تواند به رشد و تعالی برسد.

وی نگاه ویژه به معلمان را ضروری بیان کرد و گفت: برای رسیدن به جایگاه علمی، معرفتی و توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی باید به ارتقای جایگاه معلمان توجه ویژه شود.
در پایان این مراسم از ۳۵۰ معلم نمونه از شهرهای آبادان، خرمشهر، مینوشهر و اروندکنار تقدیر شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://www.khuztab.ir/