کد خبر : 4531
تاریخ انتشار : دوشنبه 22 بهمن 1397 - 13:39

پروژه بلوار شهیدان خادم سیدالشهدا و پل ولایت پروژه های عدالت محورند

به گزارش پایگاه خبری خوزتاب، شریعتی استاندار خوزستان  در مراسم افتتاحیه بلوار شهیدان خادم سیدالشهدا و پل ولایت که (۲۱ بهمن ماه) با حضور ساری نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، عالمی نیسی فرماندار اهواز، کتانباف شهردار اهواز، سردار خادم سیدالشهدا فرمانده قرارگاه کربلا و سنواتی رییس و سید محسن موسوی زاده، سید ناصر

به گزارش پایگاه خبری خوزتاب، شریعتی استاندار خوزستان  در مراسم افتتاحیه بلوار شهیدان خادم سیدالشهدا و پل ولایت که (۲۱ بهمن ماه) با حضور ساری نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، عالمی نیسی فرماندار اهواز، کتانباف شهردار اهواز، سردار خادم سیدالشهدا فرمانده قرارگاه کربلا و سنواتی رییس و سید محسن موسوی زاده، سید ناصر موسوی نژاد، حجت الاسلام موسی پور، فلسفی، حسین حیدری، حاجتی، باباپور، قنوات، جهانبخش و لطفعلی زاده اعضای شورای شهر در اهواز برگزار شد، با تبریک فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: همه مستحضرید که تلاش دشمن برای این بود که این روزها فرا نرسند و از چندین ماه قبل وعده دادند که ما چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را جشن نمی‌گیریم اما زمانی که دست خداوند حامی ما است موجب می‌شود برای مسیر پیشرفت برنامه‌ریزی کنیم و چهلمین سالگرد را نیز جشن بگیریم. همچنین علیرغم همه مشکلات مسیر پیشرفت طی می‌شود.

وی افزود: ترامپ رویش را از ما گرفت اما خداوند آغوشش را بیشتر به روی ما باز کرد. ما ۲۰ سال با خشکسالی مواجه بودیم و یکی از برنامه‌ریزی‌های دشمنان برای جشن نگرفتن چهل سالگی انقلاب اسلامی بر اساس خشکسالی که ایران را فراگرفته بود، انجام شده بود اما خداوند بارش باران رحمت را بر ما ارزانی داشت تا ما بتوانیم امنیت غذایی را نیز فراهم کنیم.

استاندار خوزستان گفت: ما نیز باید پاسخگوی الطاف الهی باشیم که این پاسخگویی از طریق خدمتگذاری بیشتر و بهتر به مردم است. مردم کشور ۴۰ سال هزینه‌های استقلال‌طلبی را می‌دهند که این امر موجب شده همه علیه کشور ما بسیج شوند و هشت سال جنگ را به ما تحمیل کنند و انواع تحریم‌ها و مشکلات را ایجاد کردند اما اینکه زمام امور خودمان را به دست بگیریم دستاورد کمی نیست. ۴۰ سال است که دست دشمنان از کشوری که در قلب دنیا است و بیشترین ذخایر نفت و گاز را دارد قطع شده است اما همه برنامه‌ریزی‌ها و دسیسه‌ها برای زمین‌گیر کردن است.  این گفته‌ها به معنی این نیست که کوتاهی وجود ندارد. ما کوتاهی را می‌پذیریم و باید اصلاح شوند.

شریعتی تصریح کرد: با راهبری پیامبرگونه امام راحل و مقام معظم رهبری، درایت و برنامه‌ریزی امور را پیگیری و سختی را تسهیل می‌کنیم تا بتوانیم مثل گذشته از پیچ‌های سخت عبور کنیم. وظیفه ما خدمتگذاری به مردم است. باید برای حل مشکلات مردم گام برداریم و برای این کار باید دست به دست هم بدهیم زیرا اختلاف، نزاع و تفرقه جز موجب گسترش مشکلات و توقف کارها نخواهد شد.

وی با اشاره به افتتاح پروژه بلوار شهیدان خادم سیدالشهدا و پل ولایت، گفت: این پروژه جهت خدمت و تسهیل امور مردم و رفع محرومیت مردم منطقه است و پروژه ای عدالت محور است که موجب افزایش و خلق ثروت در این مناطق می‌شود. همچنین این پروژه، کار زیرساختی است که موجب رونق در این مناطق خواهد شد. در کنار آن بهبود و توسعه منطقه آل‌صافی نیز آغاز شده است.

استاندار خوزستان با اشاره به هماهنگی‌هایی که در خصوص اجرای این پروژه انجام شده است، افزود: هماهنگی این پروژه از اجرای آن زمان بیشتری برده است و همزمان با اجرا، گرفتن مجوزهای قانونی نیز واقعا کار سخت و دشواری بود که انجام آن کمتر از اجرا نبوده اگرچه اجرای این پروژه نیز بسیار سنگین بود و اینکه مرکز پایگاه نیروی زمینی نیروهای مسلح را قانع کنید تا این پروژه از کنار یا وسط پادگان عبور کند کار کوچکی نیست که از لطف مقام معظم رهبری در این زمینه نیز تشکر می‌کنیم.

وی عنوان کرد: شرکت نفت نیز همکاری خوبی در اجرای این پروژه داشته است که باید طی جلسه‌ای مسیری که اکنون بسته است را بازگشایی کنیم و حساسیت‌های شرکت نفت را نیز لحاظ کنیم. با این همه هزینه و سرمایه‌گذاری و کمبود اعتباری که با آن مواجه هستیم باید این پروژه به طور کامل قابل استفاده باشد.

شریعتی گفت: همچنین انتظار می‌رود مسیر پل نهم تکمیل شود که احتمالا کار ساخت عرشه آن یک تا دو هفته دیگر به پایان برسد و امیدواریم با سرعت پیش برود. همچنین در پروژه پل شهید کجباف با سرعت کار شود. پروژه زردشت و زیرگذر جانباز نیز به خوبی در حال پیشرفت هستند.

استاندار خوزستان با بیان اینکه نگهداری شرایط و وضع موجود، اصلاح امور و توسعه عدالت‌محورانه وظیفه ما است، ادامه داد: بهره‌برداری از این پروژه، گره ترافیکی را باز و به توازن منطقه کمک می‌کند. این مدل کارها، کارهای زیرساختی است.

وی اظهار کرد: بعضا گله می‌شود که مردم در برخی مناطق هزینه‌های شهری را پرداخت نمی‌کنند و شهرداری درآمدی ندارد. ما باید زمینه ایجاد درآمد را برای مناطق فراهم کنیم و سپس هزینه را از مردم مناطق اخذ کنیم.

استاندار خوزستان با تاکید بر در دستور کار قرار گرفتن نگهداری شهر، گفت: باید شرایطی فراهم شود که از هشت منطقه شهری شهرداری اهواز درآمد حاصل شود و درآمد برای هر منطقه هزینه شود.

وی عنوان کرد: مسیرها و کریدورها باید به صورت اساسی ایجاد شوند و کارهای زیرساختی در اهواز شکل بگیرد تا اهواز سیمای کلانشهر پیدا کند، نه اینکه تنها در نوشتار کلانشهر باشد. اهواز باید شاخص‌های کلانشهری را داشته باشد که این شرایط میسر نمی‌شود مگر به دست ما.

شریعتی با اشاره به لزوم پرداخت حق عوارض آلایندگی به شهر اهواز تصریح کرد: عوارض آلایندگی را سال‌ها تنها از یک درصد درآمدی که به مناطق نفتخیز پرداخت می‌شد، حساب می‌کردند که گفتیم باید از یک درصد تولید باشد و در این زمینه به نتایج خوبی رسیدیم. عوارض آلایندگی خوزستان تنها در سال ۹۳ بدون جرایم ۸۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که سهم عمده‌ای از آن برای شهرداری اهواز است و این درآمد مغفول مانده بود. در حال حاضر مراحل اداری و حقوقی این کار انجام شده است. همچنین حق آلایندگی سال ۹۴ در حال محاسبه است.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود با برنامه‌ریزی، درآمد شهری در اهواز افزایش یابد و این درآمد برای عمران و زیرساخت شهری هزینه شود.

استاندار خوزستان با اشاره به بارندگی‌های مطلوب امسال گفت: با توجه به آب و هوای خوب انتظاریم اهواز میزبان گردشگران بیشتری باشد و باید شرایط مناسبی در اهواز برای پذیرش این گردشگران فراهم شده و زیبایی شهر در دستور کار شهردار و شورای شهر قرار بگیرد.

دکتر شریعتی ضمن تشکر از کسانیکه در اجرا و انجام این پروژه همکاری کردند، گفت: از حمایت ها و همراهی های نمایندگان عزیز شهرستان اهواز، حمیدیه، باوی و کارون آقایان دکترساری و دکتر یوسفی و همچنین دکتر کاظمی نژاد که در حوزه عمران شهری همکاری کرده و ما را حمایت کردند صمیمانه سپاسگزاری می کنم.

نماینده عالی دولت در استان در ادامه از شهردار اهواز، رییس و  اعضای شورای شهر و دکتر صفری معاون فنی و عمرانی شهرداری که وقت ویژه برای پروژه های عمرانی گذاشتند و تیم هایی که با آنان کار می کردندو از همه کسانیکه با جدیت کار را پیش بردند  تشکر کرد.

وی افزود: امیدواریم مسیر پل ششم هم با جدیت به سمت مهدیس و انتها ادامه پیدا کند و این لوپ نیز فعال و تکمیل شود .

استاندار خوزستان در پایان خاطرنشان کرد: اهواز به اجرای این پروژه های زیرساختی و تکمیل کارهای برزمین مانده اش نیاز دارد و امیدواریم در مدت زمانی که از سال ۹۷ باقی مانده و انشالله در سال ۹۸ پروژه های اساسی و زیرساختی در اهواز یکی پس از دیگری هم مورد بهره برداری قرار گیرد و کارهای عقب افتاده نیز با کمک همگان شروع شده و ادامه یابد تا بیش از پیش شاهد رشد و پویایی و نشاط و بالندگی شهر و استانمان باشیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.