ستاد بحران هشدار داد: باد و خاک در راه خوزستان

ستاد بحران خوزستان با صدور اطلاعیه ای نسبت به فعال شدن کانون های داخلی و وقوع گرد و خاک در جنوب استان در روز جمعه هشدار داد. در اطلاعیه اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان آمده است: اداره کل هواشناسی خوزستان وزش بادهای قابل ملاحظه و نسبتا شدید و فعال شدن کانون های داخلی گرد

ستاد بحران خوزستان با صدور اطلاعیه ای نسبت به فعال شدن کانون های داخلی و وقوع گرد و خاک در جنوب استان در روز جمعه هشدار داد.
images 300x168 ستاد بحران هشدار داد: باد و خاک در راه خوزستان
در اطلاعیه اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان آمده است: اداره کل هواشناسی خوزستان وزش بادهای قابل ملاحظه و نسبتا شدید و فعال شدن کانون های داخلی گرد و خاک در جنوب استان، به ویژه جنوب شرق اهواز را پیش بینی کرده است.

برخاستن گرد و خاک نسبتا گسترده از کانون جنوب شرق اهواز و تاثیر آن ابتدا بر مناطق مرکزی (اهواز و حومه) و سپس انتقال آن به مناطق شمالی استان و کاهش سرعت باد و بهبود کیفیت هوا از اوایل جمعه مورد انتظار است.

بر اساس این اطلاعیه اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستـان باید نسبت به تمهیدات لازم اعم ازآماده باش دستگاه های مرتبط مراکزبهداشتی و درمانی، بازدید و بررسی پست ها و خطوط انتقال برق، بازدید و بررسی تاسیسات و شبکه های آبرسانی، اطلاع رسانی به شهروندان به ویژه بیماران، کودکان، سالمندان، مسافران، کشاورزان، دامداران، صیادان و افراد ساکن در مناطق با احتمال وقوع تنـدباد و طوفـان گرد و غبار برای رعایت نکات ایمنی و بهداشـتی اقدام کنند.

بر اساس این گزارش، در اواخر پارسال خوزستان چندین نوبت با گرد و غبار شدید مواجه بوده است.

شدیدترین آن طوفان گرد و خاک با سرعت بیش از ۶۰ کیلومتر بر ساعت و میزان بیش از ۶۶ برابر حد مجاز در روز هشتم بهمن بوده است. قطع آب و برق و شبکه ارتباطی و تعطیی مدارس و ادارات از تبعات این طوفان بوده است.

رئیس جمهوری پنجم اسفند برای رسیدگی به این مساله به خوزستان سفر کرده بود و مصوباتی نیز برای مهار کانون های داخلی تصویب شده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اهواز

خبر مهم

آرشیو