کد خبر : 5234
تاریخ انتشار : جمعه 23 فروردین 1398 - 23:04

سوسنگرد را دیگر خطری تهدید نمی کند / انجام اقدامات لازم برای کنترل آب های رها شده در منطقه عین دو اهواز انجام شد

رضا رضائی گفت: بعد از ایجاد ثبات در شهر سوسنگرد و رفع تهدید این شهر با کنترل آب های رها شده و ایجاد و احداث سیل بندها ماموریت اداره کل راه و شهرسازی در حال حاضر در شهر اهواز و منطقه عین دو است.   رضا رضائی، مدیرکل راه و شهرسازی استان خوزستان درخصوص اتمام

88459 سوسنگرد را دیگر خطری تهدید نمی کند / انجام اقدامات لازم برای کنترل آب های رها شده در منطقه عین دو اهواز انجام شدرضا رضائی گفت: بعد از ایجاد ثبات در شهر سوسنگرد و رفع تهدید این شهر با کنترل آب های رها شده و ایجاد و احداث سیل بندها ماموریت اداره کل راه و شهرسازی در حال حاضر در شهر اهواز و منطقه عین دو است.

 

رضا رضائی، مدیرکل راه و شهرسازی استان خوزستان درخصوص اتمام کار مناسب و با کیفیت این اداره به عنوان مسئول حفظ شرایط سوسنگرد در سیل اخیر و انتقال نیرو و تجهیزات به اهواز با دستور وزیر کشور و استاندار خوزستان اظهار کرد: با اقدامات صورت گرفته در سوسنگرد توسط اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان کار در این شهر تمام شد و با پایین آمدن سطح آب دیگر تهدیدی برای آن وجود ندارد.

وی افزود: با ایجاد یک دژ محکم به ارتفاع ۳.۵ متر به طول حدود ۸ کیلومتر دیگر در سوسنگرد مشکلی وجود ندارد. به همین خاطر پس از بررسی های صورت گرفته شهر حالت ثابت به خودش گرفت و پس از بازدید وزیر کشور و استاندار خوزستان دستور داده شد که برای احداث و ترمیم سیل بندها امکانات اداره کل به اهواز و منطقه عین دو منتقل شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان خوزستان تصریح کرد: پس از بحث و بررسی های صورت گرفته در ستاد بحران استان مطرح شد که باید به عین دو اهواز رفته و آنجا نسبت به ترمیم و احداث سیل بندها جهت جلوگیری از ورود آب و پس زدن آن به این منطقه اقدام شود.

وی افزود: به همین خاطر با بازدید استاندار، مدیرکل راه و شهرسازی استان و استاندرهای معین قرار شد دو کانال در محل تلاقی کانال سلمان و کانال شهید چمران که آب کرخه را هدایت می کنند زهکشی آنها بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شود. در این بازدیدها تکلیف شد زهکشی دو کانال بسته شده تا آب سر ریز شده به سمت منطقه عین دو اهواز نرود.

وی ادامه داد: در همین خصوص با تلاش شبانه روز همکاران ما در اداره کل راه و شهرسازی استان که بلافاصله پس از سوسنگرد اقدامات خودشان را در اهواز ادامه دادند و در حال زحمت هستند دو کانال چمران و شهید سلمان را متصل کردیم تا آب به سمت اراضی و منطقه دو عین نرود. ماشین آلات ما هم در کانال چمران در حال کار هستند تا با تقویت و ترمیم شکستگی های این کانال از سرریز شدن آب جلوگیری کنند.

رضا رضایی با اشاره و تشکر از زحمات نیروهای اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان گفت: در حال حاضر بیش از ۸۰ نفر از نیروهای اداره کل راه و شهرسازی استان به همراه ماشین آلات مشغول به فعالیت هستند تا اقدامات لازم در منطقه دو عین جهت احداث و ترمیم سیل بندها صورت بگیرد. حدود ۱۰ کمپرسور، ۲ لودر و تجهیزات دیگر که بخشی از آنها متعلق به استان اصفهان که استان معین استان خوزستان است هم مشغول به کار بوده تا با قدرت و سرعت پیش برود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان خوزستان در پاسخ به این سوال که چه زمانی را برای فروکش کردن آب در استان متصور هستند، گفت: در حال حاضر بحث فروکش کردن آب نیست چون می خواهیم آب های رها شده را به سمت کانال های موجود در شهرها هدایت کنیم. در این زمینه باید کانال های پایین دست هم باز شوند چون در منطقه عین دو در پاینی دست آن باید دو کانالی که دارد به وسیله یک سیفون به هم متصل شوند.

وی افزود: در حال حاضر کانال شهید چمران آبی که در آن در جریان است ۵۰ درصد ظرفیتی است که دارد و بازهم باید این کانال تقویت شود تا بتوانیم آب بیشتری را هدایت کنیم. در این خصوص ستاد بحران هم در بطن ماجرا قرار دارد و با قدرت کار را جهت تقویت و لایروبی کانال ها پیش می بریم. خدا را شکر با اقدامات صورت گرفته اجازه ورود آب را به منطقه عین دو اهواز نداده ایم و شرایط خوب است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اهواز

خبر مهم

آرشیو