کد خبر : 13356
تاریخ انتشار : سه شنبه 10 دی 1398 - 12:40

گزارش از مجتبی بهزادی:

طرح های موسوم به توسعه ۲۸ میدان با كاربست روزآمد ترین شیوه های قراردادی اجرا می شود

به گزارش پایگاه خبری خوزتاب؛ اخبار خوزستان، سید عبدالله موسوی: طرح های موسوم به توسعه ۲۸ میدان با كاربست روزآمد ترین شیوه های قراردادی اجرا می شود. گزارش از مجتبی بهزادی، سردبیر پایگاه خبری خوزتاب/ مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران گفت: طرح های موسوم به توسعه ۲۸ میدان با کاربست روزآمد

به گزارش پایگاه خبری خوزتاب؛ اخبار خوزستان، سید عبدالله موسوی: طرح های موسوم به توسعه ۲۸ میدان با كاربست روزآمد ترین شیوه های قراردادی اجرا می شود.

گزارش از مجتبی بهزادی، سردبیر پایگاه خبری خوزتاب/

mousavi abdollah9714 300x180 طرح های موسوم به توسعه 28 میدان با كاربست روزآمد ترین شیوه های قراردادی اجرا می شود

موسوی مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران گفت: طرح های موسوم به توسعه ۲۸ میدان با کاربست روزآمد ترین شیوه های قراردادی و استفاده از نظرات کارشناسان فنی، مهندسی و حقوقی وزارت نفت تدوین شده است.

به گزارش پایگاه خبری خوزتاب ؛ مهندس سید عبداله موسوی افزود: این طرح ها به صورت EPD و EPC و با استفاده از منابع مالی داخلی در قالب سرمایه گذاری در حال انجام و از منظر کارفرمایی و پیمانکاری دارای اهمیت فوق العاده ای می باشد.

وی با اشاره به طرح های مصوب صنعت نفت در راستای حفظ ، نگهداشت و افزایش تولید نفت موسوم به پروژه های توسعه ۲۸ میدان، تصریح کرد: حضور این شرکت در تحقق اجرای این طرح ها با برنامه و اثرگذار است.

موسوی گفت: این پروژه ها با استفاده از تجهیزات و دکل های حفاری و ارایه یکپارچه خدمات فنی مهندسی در گسترده شرکت های ملی مناطق نفتخیزجنوب و نفت مناطق مرکزی ایران اجرا می شود.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: در این زمینه شرکت های ملی مناطق نفتخیز جنوب، نفت مناطق مرکزی ایران و فلات قاره برای نخستین بار با تجمیع تمامی فعالیت های سطح و تحت الارضی و تمرکز بر استفاده از توانمندی پیمانکاران ایرانی و انجام مطالعات مهندسی تفصیلی و حفاری این پروژه ها را اجرا می نمایند.

وی افزود: تامین بیش از ۹۵ درصد کالای مورد نیاز طرح های ذکر شده از تولیدات شرکت های داخلی ، زمینه مناسبی برای ایجاد اشتغال و توسعه مسئولیت های اجتماعی در مناطقی که این طرح ها اجرا خواهد شد در بر دارد.

موسوی اظهار کرد: استاندارد سازی فعالیت ها و رعایت الزامات زیست محیطی وHSE از یکسو و تکیه بر توان داخلی از سوی دیگر در تحقق برنامه های پیش بینی شده در راستای توسعه و استمرار تولید پایدار و حفظ جایگاه صنعت نفت کشور در اوپک از طریق اجرای این طرح ها بسیار حائز اهمیت است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: از دیدگاه پیمانکاری نیز تجمیع فعالیت ها موجب گردیده که جامعه پیمانکاران ایرانی نسبت به ارتقاء توان خود در انجام کار و برنامه های مرتبط با مطالعات مهندسی، تامین کالا و اجرای عملیات در بخش سطح الارضی شامل احداث موقعیت، تسهیلات سر چاهی، خطوط لوله جریانی، جاده های دسترسی، برق رسانی، احداث واحدهای نمک زدایی، توسعه چند راهه ها و در بخش تحت الارضی مطالعات مهندسی و برنامه ریزی اجرای عملیات حفاری اقدام نمایند.

وی در همین ارتباط افزود: بکارگیری دکل های حفاری با الزامات تبیین شده از سوی مقام عالی وزارت نفت، تامین کالا ، مواد و تجهیزات و انجام تمامی خدمات مورد نیاز موجب خود باوری، ارتقاء دانش فنی، ایجاد ساختار سازمانی مناسب پروژه ای، ارایه برنامه زمان بندی ، مدیریت و بهینه سازی هزینه ها و در نهایت موجب رونق بخش اقتصادی کشور می شود.

موسوی اظهار کرد: در پروژه های واگذار شده به شرکت ملی حفاری ایران در گچساران و نفت شهر عملیات حفاری در قالب EPD در حال انجام است و اجرای کار از پیشرفت قابل قبولی برخوردار می باشد.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: برای شش مناقصه در دست اجرا، این شرکت با دیگر شرکت های E&P و EPD قرارداد مشارکت امضاء و با شرکت هایی که در لیست تأمین کنندگان کالا (Vendor List) وزارت نفت ثبت شده اند تفاهمنامه همکاری منعقد و مبادله نموده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اهواز

خبر مهم

آرشیو