۹۰درصد مزارع گندم دیم دزفول خسارت دید

مدیر جهاد کشاورزی دزفول گفت:کاهش بارندگی در سال زراعی جاری موجب وارد آمدن خسارت به ۹۰ درصد مزارع گندم دیم این شهرستان شده است. احمد زارعی سطح زیر کشت مزارع گندم این شهرستان را ۴۳ هزار هکتار عنوان کرد و افزود:۳۰ هزار هکتار از مزارع گندم دزفول به صورت آبی و ۱۳ هزار هکتار دیم

مدیر جهاد کشاورزی دزفول گفت:کاهش بارندگی در سال زراعی جاری موجب وارد آمدن خسارت به ۹۰ درصد مزارع گندم دیم این شهرستان شده است.
82512182 71577663 300x189 90درصد مزارع گندم دیم دزفول خسارت دید
احمد زارعی سطح زیر کشت مزارع گندم این شهرستان را ۴۳ هزار هکتار عنوان کرد و افزود:۳۰ هزار هکتار از مزارع گندم دزفول به صورت آبی و ۱۳ هزار هکتار دیم است که عملیات برداشت محصول از این گندم زارها آغاز شده و تا نیمه خردادماه ادامه دارد.

وی افزود:کاهش بارندگی سالانه به ویژه بارندگی موثر و همچنین قطع بارندگی در یک دوره ۸۱ روزه در این شهرستان موجب شد مزارع گندم دیم دزفول حدود ۹۰ درصد دچار خسارت شود و سطح مزارع قابل برداشت گندم دیم کمتر از ۱۰ درصد سطح زیر کشت می باشد که این موضوع بدون شک بر روی تولید گندم کل استان خوزستان تاثیرگذار است.

زارعی خدمات ارائه شده به کشاورزان گندمکار در سال زراعی جاری را بیش از چهار هزار و ۵۰۰ تن گندم بذری گواهی شده و مادری و حدود ۱۷ هزار تن انواع کودهای شیمیایی عنوان کرد و گفت:مهرگان،چمران ۲ ،چمران و D-79-15 انواع ارقام کشت شده گندم در دزفول می باشند.

زارعی پیش بینی کرد ۱۲۶ هزار تن محصول گندم از مزارع این شهرستان برداشت شود .

وی بیان کرد:شهرستان دزفول با تولید سالانه ۱۲۰ تا ۱۶۰ هزار تن محصول گندم با توجه به شرایط اقلیمی در جایگاه دوم یا سوم استان خوزستان قرار دارد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.