کد خبر : 11368
تاریخ انتشار : شنبه 6 مهر 1398 - 18:39

استان برتر در حوزه بیمه بیکاری،خوزستان

مدیرکل پیشین تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: علی رغم اینکه با افزایش حدود ۵ هزار نفری در بحث افراد مقرری‌بگیر بیمه بیکاری پس از سیل در خوزستان مواجه شدیم اما این آمار همچنان پایین‌تر از ۱۰ هزار نفر است و از استان‌های برتر کشور در بحث تعداد افراد مقرری‌بگیر بیمه بیکاری هستیم. به

مدیرکل پیشین تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: علی رغم اینکه با افزایش حدود ۵ هزار نفری در بحث افراد مقرری‌بگیر بیمه بیکاری پس از سیل در خوزستان مواجه شدیم اما این آمار همچنان پایین‌تر از ۱۰ هزار نفر است و از استان‌های برتر کشور در بحث تعداد افراد مقرری‌بگیر بیمه بیکاری هستیم.

IMG 20190928 212909 379 274x300 استان برتر در حوزه بیمه بیکاری،خوزستان

مدیرکل پیشین تعاون،سیدنور محمد پور


به گزارش پایگاه خبری خوزتاب، سیدنور محمدپور امروز، ۶ مهرماه در مراسم معارفه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در اهواز، اظهار کرد: سال گذشته کارنامه موفقی را در بحث شاخص‌های اختصاصی جشنواره شهید رجایی، حمایت از مشاغل در بحث بیمه بیکاری، مشاغل خانگی و… داشتیم.

وی با بیان اینکه وظیفه اصلی وزارت کار، بحث روابط کار و حمایت از اشخاص مزدبگیر است تا حقوق این افراد تضییع نشود، افزود: این قوانین، حمایتی هستند و ما نیز در این زمینه گام برداشته‌ایم و تلاش کرده‌ایم تا بیشتر آراء صادرشده در هیات‌های حل اختلاف، سازشی باشد.

مدیرکل پیشین تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تصریح کرد: سال گذشته حدود ۳۶ درصد از آرای صادر شده توسط هیات‌های حل اختلاف سازشی بود و در این زمینه خوشبختانه عملکرد خوبی را از خود به جا گذاشته‌ام.

محمدپور با اشاره به بحث سیل و بیکاری بسیاری از کارگران عنوان کرد: پس از وقوع سیلاب، پیش بینی می‌شد تا بیش از ۱۵ هزار نفر بیکار شوند اما در این زمینه فقط ۵ هزار و ۲۶ نفر درخواست دریافت بیمه بیکاری داشتیم و بیش از ۴ هزار نفر را از این تعداد برای دریافت بیمه بیکاری به سازمان تامین اجتماعی معرفی کردیم.

وی خاطرنشان کرد: علی رغم اینکه با افزایش حدود ۵ هزار نفری در بحث افراد مقرری‌بگیر بیمه بیکاری پس از سیل در خوزستان مواجه شدیم اما این آمار همچنان پایین‌تر از ۱۰ هزار نفر است. در این زمینه از استان‌های برتر کشور هستیم که افراد در آن بیمه بیکاری دریافت می‌کنند.

مدیرکل پیشین تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان خاطرنشان کرد: تلاش شد تا بر اساس برنامه‌ریزی‌ها عمل و در این زمینه به مردم خدمت کنیم. در کار من نواقص و اشکالاتی وجود داشت اما تلاش کردم تا مشکلاتی که در این زمینه وجود داشت را حل کنم./ایسنا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://www.khuztab.ir/