کد خبر : 12373
تاریخ انتشار : سه شنبه 14 آبان 1398 - 0:22

احساس تکلیف کنید و این‌بار احساس تکلیف نکنید

♨احساس تکلیف کنید و این‌بار احساس تکلیف نکنید ✍یاددشتی به قلم محمد نوری‌ممبینی . . با نزدیک شدن به ایام انتخابات مجلس شورای اسلامی، مراسمات، تجمعات و هرجایی که عاملی بر دیده شدن بود، پررنگ‌تر از ۳ سال قبل شده است و این موضوع، بنده را به فکر فرو برد تا در این‌خصوص قلمی بر

♨احساس تکلیف کنید و این‌بار احساس تکلیف نکنید

✍یاددشتی به قلم محمد نوری‌ممبینی
.

IMG 20191104 WA0068 300x215 احساس تکلیف کنید و این‌بار احساس تکلیف نکنید

لطفا احساس تکلیف نکنید

.
با نزدیک شدن به ایام انتخابات مجلس شورای اسلامی، مراسمات، تجمعات و هرجایی که عاملی بر دیده شدن بود، پررنگ‌تر از ۳ سال قبل شده است و این موضوع، بنده را به فکر فرو برد تا در این‌خصوص قلمی بر کاغذ بیاورم.

با نگاهی اجمالی به میانگین سنی دولت‌ها متوجه شدم از دولت‌های اول تا چهارم با میانگین سنی ۳۸ سال به دولت دوازدهم با میانگین سنی ۶۲ سال(بیشتر از سن بازنشستگی) رسیدیم؛ با افزایش۲۴ ساله میانگین سنی دولت‌ها روبرو بوده‌ایم و با بررسی سوابق بسیاری از بزرگان به این نتیجه رسیدم که اکثر آنها همان جوانان ۲۰ تا ۳۰ ساله سال‌های اولیه انقلاب می‌باشند که به سن بازنشستگی رسیده‌اند. با این تفاوت که دیگر روحیه جنگندگی، نشاط و جوانی سابق را نداشته، ضمن اینکه انگیزه‌های کاری آنها تغییر کرده، کارایی قبل را نیز ندارند و این باعث شد که گفته شود جنگ را با ۲۰ ساله‌ها بردیم و اقتصاد را با ۶۰ ساله‌ها باختیم.

با توجه به تحلیل‌های ارائه شده، عنوان کردن نام جوان و خصوصیات جوان از زبان مقام معظم رهبری به کرات در سال‌های گذشته، شدت گرفتن آن در بیانیه گام دوم انقلاب و نیاز پوست اندازی درون نظام، عاجزانه از تمامی دوستان انقلاب تقاضا دارم، سکان خدمت را به نسل‌های بعد هم بسپارید و تنها خود به دنبال رفع مشکلات نباشید.
روز گذشته به صورت اتفاقی با یکی از دلسوزان نظام ( به عنوان نیروی انقلابی در جایگاهی مشغول به‌کار می‌باشند) صحبت می‌کردم؛ ایشان عنوان می‌کرد به هیچ عنوان یک جوان پختگی و توانایی این را ندارد که کار قانون‌گذاری و نظارت را انجام دهد که البته برای بنده جای سوال بود چون ایشان در سال‌های جوانی خود کاندیدای انتخابات مجلس بوده‌اند و بسی جای تاسف داشت که همه چیز قرار است به نفع برکار آمدن همان دوستان تفسیر شود..

این صحبت‌ها بماند که کلام بسیار و مجال کم است. مقام معظم رهبری صریح بیان فرمودند: زمینه را برای روی کار آمدن دولت جوان و انقلابی فراهم نمایید. تمام امید ایشان برای تغییر در وضعیت کنونی، حضور جوانان است؛ از نظر بسیاری از دلسوزان نظام، زمینه روی کار آمدن دولت جوان و انقلابی، تشکیل یک مجلس جوان و انقلابی می‌باشد.

لذا به همه دوستان واقعی نظام ، کسانی که دل در گرو آرمان‌های نظام و انقلاب دارند، علم حمایت از جوانان را برداشته و به پیروی از رهبری معظم انقلاب به حمایت از جوانان پرداخته، احساس تکلیف کنید و این‌بار احساس تکلیف نکرده و برای حضور در مجلس شورای اسلامی بیشتر از این دست و پا نزنید که عرصه امتحان ولایت‌پذیری شماست.

محمد نوری ممبینی
تحلیل‌گر مسائل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی

IMG 20191105 045011 684 300x300 احساس تکلیف کنید و این‌بار احساس تکلیف نکنید

محمد ممبینی


#پیش_به_سوی_توسعه

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اهواز

خبر مهم

آرشیو