کد خبر : 13733
تاریخ انتشار : چهارشنبه 16 بهمن 1398 - 14:02

تشریح کارنامه عملکرد یک ساله ملی حفاری

حفاری چاه ‎های نفت و گاز از ۱۷۱ هزار متر گذشت

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: این شرکت طی یک سال گذشته موفق شده است تا عملیات حفاری ۱۲۰ حلقه چاه های نفت و گاز به متراژ بیش از ۱۷۱ هزار متر را به سرانجام برساند. به گزارش پایگاه خبری خوزتاب؛  سید عبدالله موسوی در تشریح فعالیت های شرکت در فاصله زمانی دهه فجر سال

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: این شرکت طی یک سال گذشته موفق شده است تا عملیات حفاری ۱۲۰ حلقه چاه های نفت و گاز به متراژ بیش از ۱۷۱ هزار متر را به سرانجام برساند.

به گزارش پایگاه خبری خوزتاب؛  سید عبدالله موسوی در تشریح فعالیت های شرکت در فاصله زمانی دهه فجر سال گذشته تا دهه فجر امسال گفت: تحقق عملیات حفاری ۱۲۰ حلقه چاه های نفت و گاز شامل ۳۳ حلقه توسعه ای، ۱۰ حلقه توصیفی، دو حلقه اکتشافی و ۷۵ حلقه تعمیری، حاصل تلاش مستمر و موثر کارکنان این شرکت در پاسخگویی به برنامه های صنعت نفت کشور در عرصه تولید بوده است.

وی با اشاره به پراکندگی مناطق عملیاتی شرکت، افزود: از مجموع چاه ها ۹۰ حلقه در گستره شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، ۱۵ حلقه در شرکت نفت فلات قاره، پنج حلقه در شرکت نفت و گاز اروندان، چهار حلقه در شرکت مهندسی و توسعه نفت، دو حلقه در شرکت نفت مناطق مرکزی، دو حلقه در مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، یک حلقه در شرکت نفت و گاز پارس و یک حلقه در گستره فعالیت شرکت سروک آذرحفاری و تکمیل شده است.

موسوی متراژ حفاری چاه ها در این مدت را ۱۷۱ هزار و ۳۲۹ متر عنوان و افزود: در نتیجه سعی و کوشش کارکنان بخش های عملیاتی، خدمات جانبی و پشتیبانی این شرکت و تعامل با شرکت های متقاضی انجام و در اختیار کارفرما قرار گرفت.

وی ادامه داد: در مدت پیش گفته ۱۴۰ مورد عملیات جابجایی دستگاه های حفاری که خود عملیاتی تخصصی است با بکارگیری افزون بر ۱۲۰ دستگاه خودروهای تریلر و کشنده سنگین برای هر دکل در سطح محورهای مواصلاتی و جاده های دسترسی اختصاصی در استان های نفتخیز انجام شد که سرعت عمل توام با رعایت استانداردهای ایمنی و مقررات جاده ای نقش قابل توجهی در شتاب بخشی در عملیات حفاری ایفا می کند.

موسوی در زمینه ارائه خدمات یکپارچه حفاری در یک سال اخیر نیز توضیح داد: این بخش که مشتمل بر بیش از ۲۰ سرویس تخصصی با تعاریف خاص فنی است از طریق دو مدیریت خدمات ویژه و خدمات فنی حفاری به شرکت های متقاضی و پروژه های کلید در دست حفاری ارایه می شود.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: در بخش خدمات ویژه از جمله نمودارگیری، چاه پیمایی و نمودارگیری از سیال حفاری در این مدت یک هزار و ۴۱۲ عملیات، حفاری به روش افقی و جهت دار ۲۰ هزار و ۷۴  متر و مغزه گیری ۵۳۳ متر با ایجاد ۵۶ حفره انجام شده است.   وی فعالیت های فنی مهندسی در بخش خدمات فنی حفاری را شامل اسیدکاری گسترده و ویژه، سیمانکاری، تزریق پذیری، لوله مغزی سیار، آزمایش چاه با ساق مته، آزمایش بهره دهی چاه، حفاری با هوا، حفاری فروتعادلی، لوله گذاری چاه و نصب آویزه بر شمرد و شمار عملیات محقق شده را در مدت مورد نظر چهار هزار و ۵۱۱ مورد عنوان کرد.

موسوی تعامل با مراکز علمی، پژوهشی و شرکت های دانش بنیان، حضور فعال در مناقصات مربوط به طرح توسعه ۲۸ مخزن با هدف حفظ و نگهداشت و افزایش تولید و اجرایی شدن عملیات توسعه دو مخزن نفتی گچساران و نفت شهر از سوی این شرکت را از دیگر دستاوردهای یک ساله این شرکت برشمرد.

وی همچنین از تعامل بیش از پیش و همکاری مستمر با سازندگان و تولید کنندگان داخلی، توجه ویژه به آموزش های فنی و تخصصی و استانداردها و HSE، اهتمام بیش از پیش به مباحث انضباط اداری، مالی و عملیاتی، مسائل فرهنگی، ورزشی و رفاهی کارکنان و به موازات وظایف ذاتی، ادای مسئولیت های اجتماعی به ویژه در جریان بارندگی های سیل آسای اخیر را از جمله دیگر سرفصل های کاری شرکت ملی حفاری ایران در این مدت دانست و افق پیش روی شرکت را بسیار روشن و توام با موفقیت های روز افزون ارزیابی کرد.

وی با بیان اینکه شرکت ملی حفاری در ابتدا فعالیت خود را با ۶ دستگاه حفاری و بالغ بر چهار هزار نفر نیروی انسانی آغاز کرد، افزود: افزایش شمار دستگاه های حفاری به بیش از  ۷۰ دستگاه حفاری خشکی و دریایی، ایجاد زمینه جذب و آموزش بالغ بر ۱۵ هزار نیروی انسانی، بومی سازی دانش فنی و ساخت بیش از ۲۰ هزار قطعه در صنعت حفاری در شرایطی که تا پیش از آن این صنعت در کشور ۱۰۰ در صد توسط شرکت های خارجی مدیریت می شد و کوچک ترین قطعه و تجهیز نیز از طریق شرکت های غربی تامین می شد، از دستاوردهای این مجموعه از صنعت نفت در چهار دهه گذشته است.

موسوی با قدردانی از خدمات کارکنان سختکوش شرکت ملی حفاری، اظهار کرد: با توفیقات به دست آمده در این سال ها این شرکت از دکل داری به عرصه پروژه محوری ورود کرده و با توجه به برخورداری از شاخص های تخصصی و معیارهای فنی و مهندسی در زمان حاضر توان اجرای پروژه های کلید در دست  در قالب (EPDS) را دارد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.