کد خبر : 11433
تاریخ انتشار : دوشنبه 8 مهر 1398 - 16:31

تحقق ۱۰۵٫۹ درصدی تولید شركت نفت و گاز مارون

نشست پیش بینی پنج ساله بهره دهی چاه های نفت شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون، روز دوشنبه ۸ مهرماه ۱۳۹۸ با حضور مدیر عامل، مدیران و روسای ستادی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری خوزتاب،به نقل از روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون، مدیر

نشست پیش بینی پنج ساله بهره دهی چاه های نفت شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون، روز دوشنبه ۸ مهرماه ۱۳۹۸ با حضور مدیر عامل، مدیران و روسای ستادی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری خوزتاب،به نقل از روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون، مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و روز ملی ایمنی، شرایط تولید را در نیمه نخست سال جاری مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: خوشبختانه برآیند تولید نفت حاصل از پروژه های ترمیمی، تعمیری و توسعه ای چاه ها در نیمه نخست امسال، نشان می دهد، موانع تولید به هیچ وجه نتوانسته اند ما را از دستیابی به اهدفمان بازدارند.

مهندس احمد محمدی با تاکید بر رعایت مقررات و دستورالعمل های ایمنی، گفت: لازم است که فرهنگ HSE در سراسر سازمان نهادینه گردد تا ضمن صیانت از سرمایه های انسانی، تولید در شرایط ایمن و بهینه تداوم یابد.

IMG 20190930 195317 232 1 300x199 تحقق 105.9 درصدی تولید شركت نفت و گاز مارون

نشست پیش بینی بهره دهی چاه ها


وی، نتیجه طرح ۲۸ مخزن در حوزه شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون را بسیار سازنده ارزیابی کرد و اذعان داشت: با اجرای چهار بسته قراردادی مربوط به مخازن این شرکت، ۲۹ حلقه چاه توسعه ای و ۲ حلقه چاه تزریق پساب حفاری، ۱۹ حلقه چاه تعمیر و ۱۷ پروژه تاسیساتی اجرا خواهند شد که ۱۱.۸ هزار بشکه در روز افزایش تولید را به همراه خواهد داشت.

مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب همچنین بر لزوم ساماندهی نیروی انسانی تاکید کرد و یادآور شد: نیروی انسانی باید ساماندهی و به صورت مناسب در واحدهای عملیاتی توزیع گردد، چراکه واحدهای عملیاتی، مهمترین بخش سازمان و خط مقدم صنعت نفت در بخش تولید است.

تزریق ۹۸ درصد پساب واحدهای نمکزدایی به چاه های دفعی

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون نیز ضمن تقدیر از تلاش های کارکنان این شرکت، گفت: موفق شدیم تولید را در نیمه نخست سال جاری به میزان ۱۰۵.۹ درصد محقق ساخته و به برآیند ۵+ در بخش عملیات ترمیمی، تعمیری و توسعه ای چاه ها دست یابیم.

مهندس حمید کاویان افزود: استفاده از دستگاه های MOS و MOT موجبات استحصال ۱۰۳ هزار بشکه نفت خام را فراهم آورد که نسبت به مدت مشابه در سال ۹۷، حدود ۱۶.۵ درصد افزایش داشته است و در راستای حفظ محیط زیست، ۹۸ درصد پساب های نمکزدایی را به چاه های دفعی تزریق کردیم.

وی با اشاره به اینکه در شش ماهه آغازین سال جاری حدود ۱۴ کیلومتر از خطوط لوله اصلی و کمکی ایمن سازی گردیده است، اذعان داشت: با ضخامت سنجی ۵۸ هزار و ۸۰۷ موضع از خطوط لوله و تاسیسات فرایندی، ۱۵۶ درصد افزایش را نسبت به شش ماهه نخست سال ۹۷ محقق کرده و سطح ارزیابی شده نیز ۱۱۰ درصد افزایش را نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ نشان می دهد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون در پایان یادآور شد: از مهمترین پروژه هایی که در نیمه نخست سال ۹۸ به انجام رسیده می توان طراحی، شبیه سازی و انجام اصلاحیه انتقال ۱۲ هزار بشکه نفت ترش مجتمع صنعتی شماره ۵ مارون به مجتمع شماره ۳ مارون با هدف جلوگیری از گازسوزی و انجام ۷۲ مورد اصلاحیه خطوط لوله علاوه بر تعمیرات اساسی ماشین آلات دوار را به عنوان اهم پروژه های انجام شده برشمرد.

در ادامه این نشست، به بررسی شرایط مخازن و پروژه های مرتبط با تولید و پیش بینی بهره دهی چاه های شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون پرداخته شد.

در پایان این نشست، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب ضمن قدردانی از کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون بخاطر دستاوردهای مطلوب در حوزه تولید و استحصال نفت و ارائه منسجم و مدون گزارش پیش بینی جلسه، بر افزایش خدمات به مجاوران تأسیسات در قالب مسئولیت های اجتماعی، رعایت حداکثری ایمنی و استانداردهای زیست محیطی، ارتقاء سطح حفاظت از تأسیسات، پایش خطوط انتقال نفت و گاز، آموزش جدی تر منابع انسانی در حوزه های ایمنی و عملیات، رسیدگی به وضعیت نیروهای غیررسمی سازمان و بهبودبخشی شرایط معیشت آنان، بهینه سازی مصرف در همه حوزه ها، توجه ویژه به جمع آوری گازهای همراه و طرح ۲۸ مخزن و همچنین پیگیری مجدانه تعمیرات اساسی ماشین آلات فرایندی تأکید کرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://www.khuztab.ir/