کد خبر : 11683
تاریخ انتشار : دوشنبه 15 مهر 1398 - 21:10

اعلام آمادگی شرکت توسعه نیشکر برای بازسازی کارخانه تصفیه شکر اهواز

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی از اعلام آمادگی این شرکت برای بازسازی و راه اندازی کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز خبر داد. به گزارش پایگاه خبری خوزتاب،دکتر ناصری یکشنبه ۱۴ مهر ماه ۹۸ در حاشیه بازدید نمایندگان شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا (وابسته به بانک ملی) از کارخانه قند و

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی از اعلام آمادگی این شرکت برای بازسازی و راه اندازی کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز خبر داد.

IMG 20191008 003024 296 300x195 اعلام آمادگی شرکت توسعه نیشکر برای بازسازی کارخانه تصفیه شکر اهواز

بازدید نمایندگان شرکت مدیریت طرح چ‌توسعه آینده پویان

به گزارش پایگاه خبری خوزتاب،دکتر ناصری یکشنبه ۱۴ مهر ماه ۹۸ در حاشیه بازدید نمایندگان شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا (وابسته به بانک ملی) از کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز، گفت:
شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی با توجه به تجربه و ظرفیت های موجود، برای بازسازی و راه اندازی دوباره کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز آمادگی و توان لازم را دارد و همچنین می تواند چغندرقند این کارخانه را نیز تامین نماید.

وی با اشاره به تعطیلی ۱۲ ساله کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز، بیان داشت: این کارخانه با داشتن خط تولید شکر از چغندر و همچنین پتانسیل تصفیه شکر ، در حال حاضر تعطیل و تولید آن متوقف شده است.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی افزود: بنا به جلسات تشکیل شده در استانداری خوزستان، نمایندگان شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا از شرکت های وابسته به بانک ملی،

جهت ارزیابی وضعیت کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز از این کارخانه بازدید کردند و در عین حال با ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی نیز آشنا شدند.
IMG 20191008 003025 322 300x198 اعلام آمادگی شرکت توسعه نیشکر برای بازسازی کارخانه تصفیه شکر اهواز
دکتر ناصری با اشاره به تاکید وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر کشت چغندرقند، گفت: در صورت راه اتدازی کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز ظرفیت لازم برای کشت چغندر قند در اراضی ایشی در واحدهای هفتگانه توسعه نیشکر وجود دارد و میتوان جهت بهبود وضعیت خاک و در تناوب زراعی چغندر قند کشت کرد و ماده اولیه این کارخانه را تامین نمود.

وی اظهار داشت: کشت چغندر در زمین های آیشی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی به لحاظ تامین مواد اولیه و همچنین به دلیل بهبود ساختمان فیزیکی خاک و تامین مواد مغذی خاک ،پس از چندین دوره کشت و بهره برداری از نیشکر، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
IMG 20191008 003029 580 300x198 اعلام آمادگی شرکت توسعه نیشکر برای بازسازی کارخانه تصفیه شکر اهواز
مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی با اشاره به ظرفیت های کارخانه تصفیه شکر اهواز، گفت: در صورت راه اندازی ، این کارخانه پتانسیل بالغ بر ۵۰۰ تن شکر در روز را دارد و ظرفیت مناسبی را برای افزایش تولید شکر در استان ایجاد خواهد کرد.

وی در پایان با تاکید بر ضرورت “رونق تولید” با توجه به تاکید مقام معظم رهبری، اظهار داشت: در سالی که مزین به نام رونق تولید است ، احیای صنایع راکد می تواند به عنوان راهبردی موثر در این زمینه برای ایجاد اشتغال و خودکفایی در عرصه تولید، در نظر گرفته شود.

حسین محمدزاده

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اهواز

خبر مهم

آرشیو