کد خبر : 11087
تاریخ انتشار : سه شنبه 26 شهریور 1398 - 20:56

از پاسخ‌های شهردار قانع نشدم / اوضاع شهر اهواز به هم ریخته است

عضو شورای شهر اهواز با بیان اینکه از پاسخ‌های شهردار قانع نشده است، گفت: آنچه شهردار در خصوص سوالات طرح شده توضیح داد، حرف‌های تکراری بود که هم در دوره گذشته و هم در دوره کنونی شنیده می‌شود اما آنچه در شهر قابل لمس است و واقعیتی که وجود دارد، اوضاع به هم ریخته شهر

عضو شورای شهر اهواز با بیان اینکه از پاسخ‌های شهردار قانع نشده است، گفت: آنچه شهردار در خصوص سوالات طرح شده توضیح داد، حرف‌های تکراری بود که هم در دوره گذشته و هم در دوره کنونی شنیده می‌شود اما آنچه در شهر قابل لمس است و واقعیتی که وجود دارد، اوضاع به هم ریخته شهر اهواز است؛ آیا واقعا وضعیت شهر اهواز در شأن یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر مردم شریف و ولایت‌مدار این شهر است.

IMG 20190918 011714 065 300x213 از پاسخ‌های شهردار قانع نشدم / اوضاع شهر اهواز به هم ریخته است

حسین حیدری، عضو شورای شهر اهواز


به گزارش پایگاه خبری خوزتاب، حسین حیدری در نوزدهمین جلسه شورای شهر اهواز که امروز (۲۶ شهریورماه) در سالن جلسات شورا با موضوع پاسخ شهردار به سوالات عضو شورا برگزار شد، اظهار کرد: شورای اسلامی شهر یکی از ارکان نظام مقدس اسلامی است و پنج دوره است که قانون شوراها اجرا می‌شود و اعضای شوراها از سوی مردم انتخاب می‌شوند برای پیگیری مطالبات مردم . در طول این پنج دوره، شهرداران زیادی آمدند که دوره مدیریت آنها یا به پایان رسید یا استیضاح شدند و آقای شاعری مستثنی از این قاعده نیست.

وی با اشاره به طرح سوال از شهردار اهواز و بازخوردهای این طرح سوال افزود: یکی از اهرم‌های نظارتی قانونی شورا؛ تذکر، پرسش و پاسخ، طرح سوال، تحقیق و تفحص و در نهایت استیضاح است بنابراین ما کار خلاف قانون انجام نداده‌ایم که در یک ماه و نیم اخیر این همه هجمه در شبکه‌های مجازی که نظارتی بر آنها نمی‌شود بر ما وارد شده و توهین و تهمت و افتراهای زیادی به ما زده شده است. البته ما می‌دانیم چه کسی پشت این صحنه است.

عضو شورای شهر اهواز گفت: برای آقای لطفعلی‌زاده عضو شورا که این تذکر را به معنای دیگری تعبیر کرده، متاسفم زیرا وی نیز چهار ماه پیش به عنوان کسی که پیگیر استیضاح شهردار پیشین بود، این فرایند را طی کرده است.

حیدری بیان کرد: آنچه شهردار در خصوص سوالات طرح شده از وی توضیح داد، حرف‌های تکراری بود که هم در دوره گذشته و هم در دوره کنونی شنیده می‌شود داریم مطالعه میکنیم داریم طراحی میکنیم و ..‌. اما آنچه در شهر قابل لمس است و واقعیتی که وجود دارد، اوضاع به هم ریخته و بی سر و سامان شهر اهواز است، آیا واقعا وضع اهواز در شأن یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر مردم شریف و ولایت‌مدار این شهر است.

عضو شورای شهر اهواز ادامه داد: زمانی که یک مسافر وارد شهر اهواز می‌شود و این همه نابسامانی‌ها را می بیند این را چگونه تعبیر می‌کند؟ مبادی ورودی شهر پر از دستفروش، دام زنده، ماشین های میوه‌فروش و در داخل شهر نیز همینطور پر از نخاله، دستفروش و بساطی‌ها و ماشین های میوه فروش است.
وجود سگهای ولگرد و بلا صاحب در سطح شهر مردم را به ستوه آوردند و
آیا چهار ماه ، زمان کمی برای ساماندهی این وضعیت نابسامان اهواز است؟!

وی تصریح کرد: مگر چهار ماه برای یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر مردم اهواز زمان کمی است که هدر برود؟ این در حالی است که هیچ برنامه جامع و اجرایی در این مدت نداشتید.

حیدری ادامه داد: وضعیت فروش دام زنده یا دستفروشی در کدام کلان‌شهر مانند اهواز است؟ مگر چهار ماه برای ساماندهی یا احداث یک مرکز خوب و شایسته برای فروش دام زنده کم بود؟

عضو شورای شهر اهواز تصریح کرد: دستفروشان نادری که در دوره قبل ساماندهی و جمع‌آوری شده بودند، در دوره کنونی همه به کار دستفروشی در خ سلمان فارسی برگشته‌اند.

وی تصریح کرد: ما سالانه ۳۰ میلیارد تومان بابت اجراییات هزینه می‌کنیم که اگر این مبلغ را بابت حقوق به دستفروشان بدهیم، مشکل دستفروشی حل می‌شود ولی بعلت مدیریت ضعیف بهره وری لازم از این همه نیروی اجرائیات نمیشود . اوضاع اهواز حکایت از ضعف مدیریت شهردار اهواز است و حکایت از نداشتن برنامه جامع اجرایی در طول این چهار ماه دارد.

حیدری بیان کرد: در طول مدیریت شهردار اهواز شاهد بی‌ثباتی مدیریتی بوده‌ایم. در طول این چهار ماه، شهردار اهواز سه فضا در شهرداری ایجاد کرده است؛ فضای تملق و چاپلوسی، تهدید و ارعاب و تهمت و افترا.

عضو شواری شهر اهواز ادامه داد: هر کسی که تملق و چاپلوسی کند، پست می‌گیرد. همچنین مدیری حق ندارد نظری خلاف نظر شهردار داشته باشد و در صورت ارائه نظری خلاف نظر شهردار، یا به وی توهین و تحقیر می‌شود یا مورد تهدید قرار می‌گیرد. من یک تذکر به شهردار دادم اما افراد رسانه‌ای شهردار چقدر به من توهین کردند و تهمت زدند که این برای این است که عضو دیگری جرائت انتقاد نداشته باشد . شهردار این فضاها را در شهرداری اهواز ایجاد کرده است. مدیران و کارشناسان شهرداری امنیت شغلی و مدیریتی ندارند. در چهار ماه مدیریت آقای شاعری فضایی توأم با انتقام و کینه‌توزی درشهرداری اهواز ایجاد شده است.

وی بیان کرد: پاسخ‌ها و توضیحات شهردار اهواز توضیحات کافی نیست و قانع نشده‌ام. به عنوان عضو طرح کننده سوال بنا بر ماده ۸۳ قانون شوراها در مهلت ۱۰ روزه، اقدامات بعدی را انجام میدهم.

حیدری تصریح کرد: ظرف این ۱۰ روز آنچه را قانون بر عهده ما گذاشته، انجام می‌دهیم. البته باید توجه شود هر طرح سوال ممکن است به استیضاح برسد یا نرسد. طرح سوال فرایندی بود که باید طی می‌شد.
دوستان اوضاع شهر اهواز و شهرداری اهواز خوب نیست و از هم گسیخته و به هم ریخته است هیچکس رغبت بکار ندارد . امیدواریم اعضای محترم شورا فکری کنند و با یک تصمیم درست این اوضاع را سامان دهند و آرامش را به شهرداری برگردانند .

وی با بیان اینکه پروژه‌های عمرانی که یا از اواخر دوره شهرداری کتانباف یا در همین مدت متوقف شدند در این مدت چهار ماه رها شدند تقاطعهای انتهای خ امام شرقی و پردیس و زردشت و ولایت تعطیل شدند آیا چهار ماه زمان برای راه اندازی این پروژه ها وقت کمی است
وی بیان کرد: تذکر، طرح سوال و استیضاح حق قانونی شورا است اما به گونه‌ای صحبت می‌شود که مسائل وارونه جلوه داده می‌شوند و استفاده از این اهرم نظارتی را جهت دار و هدفمند تلقی مسکنند .
اینکه آقای شاعری می‌گوید من(حیدری) در دو دوره عضو شورا هستم و باید پاسخگو باشم، و ایشان میگوید باید به وی گفت که مگر این مشکلات زمان من ایجاد شد ؟ بله این مشکلات بود و بعلت عدم توجع و ضعف مدیدیت شما تشدید شد چه کسی مدیریت اجراء را در دست دارد شما یا من ؟!
در خصوص این موضوعات بارها در نطق‌های پیشین صحبت کردم و بحث تغییر آقای کتانباف هم برای اصلاح امور بود و برای چه دوستان کتانباف را استیضاح و به شما رای دادند به زعم خودشان شما را آوردند برای اصلاح امور و رفع این معضلات شهری اینکه مشکلات از یک شهردار به شهردار دیگر منتقل شود درست نیست پس مشکلات کی باید حل شوند؟

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://www.khuztab.ir/