شماره : 19696
24 / 7 / 1400 - 9:25

عامل گرانی میوه در اهواز چیست؟/ مافیایی که بی سر و صدا پول به جیب می زنند

خبرهای مهم اهواز و دیگر شهرهای خوزستان را در پایگاه خبری KHUZTABبخوانید؛

قیمت بالای میوه در اهواز تبدیل به موضوعی چند وجهی و پیچیده شده که راه حل آن ورود جدی دستگاه‌های اطلاعاتی و قوه قضاییه برای روشن سازی مسئله است

مدتی پیش عبدالرضا جمالی‌پور رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار اهواز گفته بود که قیمت میوه در اهواز گرانترین میوه کشور است که تنها قشر مرفه جامعه قادر به خریداری هستند.

او افزود: در تمام کشور قیمت میوه یکسان است، اما کیفیت آن در اهواز پایین‌تر است و بار درجه ۲ را به بهای میوه درجه یک به شهروندان اهوازی می‌فروشند.

جمالی پور با اشاره به اینکه سایر نقاط کشور در زمینه میوه تولیدکننده هستند و ما مصرف کننده گفت: بنابراین تا زمانی که میوه وارد اهواز شود، از چندین مرحله عبور می‌کند که در این بین دلالان نقش اصلی را در بالا بردن قیمت میوه و ارائه بار‌های بی کیفیت دارند.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار اهواز ادامه داد: در میدان میوه و تره بار اهواز ۵۰ صاحب غرفه وجود دارد که مغازه‌های خود را به فروشندگان کرایه می‌دهند، آن‌ها نیز مجبورند برای آنکه توانایی پرداخت کرایه غرفه را داشته باشند، قیمت میوه‌ها را افزایش بدهند که در حیقیت اینجا میدان است که تعیین کننده اصلی قیمت است.

14926535 188 عامل گرانی میوه در اهواز چیست؟/ مافیایی که بی سر و صدا پول به جیب می زنند

آیا میوه در میدان میوه و تره بار اهواز گران است؟

بیان علت گرانی میوه از سوی رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار اهواز و مقصر دانستن غرفه داران و دلالان گویی ماجرایی است که سر دراز دارد؛ بر اساس مشاهدات میدانی خبرنگار ما از میدان میوه و تره بار، قیمت در این مکان نه تنها بالا نیست بلکه پایین هم هست که این مسئله نشان می‌دهد میوه پس از خروج از میدان با چند برابر قیمت به دست مصرف کننده می‌رسد.

 

 

 

 

قاسمی یکی از شهروندان اهوازی در گفتگو با خبرنگار ما می‌گوید نزدیک به یک ماه است هیچ میوه‌ای نخریده و فروشندگان میوه آنقدر میوه را با قیمت بالا به فروش می‌رسانند که  ترجیح می‌دهد میوه نخرد، اما برخی افراد ثروتمند نیز هستند که توانایی مالی دارند و ممکن است اصلا قیمت میوه برایشان مهم هم نباشد.

14926530 578 عامل گرانی میوه در اهواز چیست؟/ مافیایی که بی سر و صدا پول به جیب می زنند

نظارت بر فروش میوه بر عهده کیست؟

یک میوه فروش اهوازی نیز گفت که «هر چقدر دلش بخواهد» قیمت را بالا می‌برد، سپس پرسیدم که مگر نظارتی روی فروشندگان نیست؟ او در پاسخ گفت که «نیست»؛ اما چه نهاد یا ارگانی وظیفه نظارت بر فروشندگان را دارد؟

 

 

به گفته بابک سپهری، رئیس اتحادیه میوه و تره بار شهرستان اهواز، اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار و سازمان صنعت، معدن و تجارت وظیفه نظارت بر قیمت میوه را بر عهده دارد.

 

 

او همچنین یادآور شد: هیچ گونه افزایش قیمتی در میدان میوه و تره بار شهرستان اهواز وجود ندارد و عرضه میوه در میدان تره بار اهواز بر اساس نرخ مصوب انجام می‌شود.

14926531 726 عامل گرانی میوه در اهواز چیست؟/ مافیایی که بی سر و صدا پول به جیب می زنند

کم کاری نهاد‌های نظارتی دلیل گرانی میوه است

محمد مالی روزنامه نگار خوزستانی که اخیرا به دلیل انتقاد از گرانی میوه مورد هجوم قرار گرفته گفت: قیمت گران میوه در اهواز نشان می دهد که نهاد‌های ناظر کار خود را به درستی انجام نمی‌دهند و کم کاری این نهاد‌ها در انجام تعهدات خود نسبت به شهروندان و هموطنانشان باعث شده اهوازی‌ها گران‌ترین میوه را بخرند.

او افزود: اگر مشکل گرانی میوه در میدان است می‌طلبد مسئولان رده بالای استانی و مقامات اطلاعاتی به مسئله ورود کنند و با افراد گردن کلفت برخورد نمایند.

مالی با مقصر دانستن برخی غرفه داران بیان کرد: حرف ما این است که چرا باید اهواز گران‌ترین و بی کیفیت‌ترین میوه را داشته باشد و اگر این نهاد هیئت مدیره دارد، دلیل ضعف بر نظارت روی قیمت میوه چیست که اگر نمی‌توانند کنترل کنند، این انجمن را جمع نمایند، تا میوه به صورت آزاد بین مردم بچرخد، زیرا بود و نبود هیئت مدیره تفاوتی ندارد.

14926535 188 عامل گرانی میوه در اهواز چیست؟/ مافیایی که بی سر و صدا پول به جیب می زنند

 

 

از روزنامه نگاران افشاگر فساد حمایت شود

این روزنامه نگار خوزستانی با بیان اینکه قوه قضاییه در سال ۱۳۹۸ وارد تخلفات میدان شده اظهار داشت: نزدیک به ۲۰ حکم نیز صادر و قطعی شد و ۸ حکم نیز به مرحله پیش از اجرا رسیدند که بر اساس آن باید غرفه‌های خود را به دلیل تخلفات تعطیل می‌کردند، اما از زمان اجرای حکم تاکنون اجرایی نشدند.

محمد مالی گفت: به اذعان رئیس هیئت مدیره میدان میوه و تره بار اهواز، ۴ هزار تُن میوه در شبانه روز وارد این محل می‌شوند که گردش مالی بسیار عظیمی دارد و حاصل آن ایجاد فساد است.

 

 

14926530 578 1 عامل گرانی میوه در اهواز چیست؟/ مافیایی که بی سر و صدا پول به جیب می زنند

 

 

لزوم ورود جدی قوه قضاییه و نهاد‌های اطلاعاتی

به نظر می‌رسد ماجرای گرانی میوه و دست‌های پشت پرده آن موضوعی پیچیده با همراهی و همکاری افرادی نالایق در نهاد‌های دولتی و نظارتی در حال انجام است، آنچه اکنون اهمیت بالایی دارد، ورود جدی قوه قضاییه، دستگاه‌های اطلاعاتی و کارآگاهان برای تشخیص عاملان و مقصران اصلی این موضوع است.

 

 

اکنون معیشت بیش از یک میلیون شهروند ساکن در کلانشهر اهواز در زمینه خرید میوه گروگان چندین شخص است که با تشکیل یک گروه توانستند تا حد زیادی برای منافع خود اعمال فشار کرده و سود‌های هنگفتی را از پول مردم به جیب خود سرریز نمایند، بنابراین؛ تشخیص عوامل اصلی ماجرا برای مصونیت ماندن از عواقب آن بیش از هر کس یا نهادی بر عهده نهاد‌های اطلاعاتی و قوه قضاییه است تا با برخورد‌های جدی با این افراد، نه تنها دست آن‌ها از بیت المال قطع، بلکه دیگر به کسی اجازه سوء استفاده داده نشود.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب/اخبار خوزستان طی شماره 19696 توسط مهرداد رحیمی و در روز شنبه 24 مهر 1400 ساعت 09:25:34
© Copyright 2021 https://www.khuztab.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 19690
24 / 7 / 1400 - 9:18

تقدیر و تکریم از فرهنگیان بازنشسته در مدارس ناحيه ۳ اهواز

تقدیر و تکریم از فرهنگیان بازنشسته در مدارس ناحيه ۳ اهواز به گزارش پایگاه خبری خوزتاب، فریدون اسداللهی کارشناس مسئول ارزیابی عملکرد آموزش و پرورش ناحیه ۳ اهواز از برگزاری مراسم تقدیر و تکریم از فرهنگیان این ناحیه در آستانه میلاد با سعادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و

تقدیر و تکریم از فرهنگیان بازنشسته در مدارس ناحيه ۳ اهواز

به گزارش پایگاه خبری خوزتاب، فریدون اسداللهی کارشناس مسئول ارزیابی عملکرد آموزش و پرورش ناحیه ۳ اهواز از برگزاری مراسم تقدیر و تکریم از فرهنگیان این ناحیه در آستانه میلاد با سعادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم خبر داد.

اسداللهی با بیان اینکه جایگاه والای معلم در ادیان مختلف به ویژه دین مبین اسلام بسیار رفبع متصور شده است، گفت: در رابطه با عظمت مقام معلم همین بس که حضرت علی (ع) فرمود: “هرکس به من کلمه ای بیاموزد، مرا بنده خود ساخته است”.

مسئول ارزیابی عملکرد آموزش و پرورش ناحیه ۳ اهواز گفت: در این مراسم که با پیشنهاد و همکاری آموزش و پرورش ناحیه ۳ و با همت مديران برگزار می‌شود از همکارانی که بیش از ۳۰ سال در آموزش و پرورش خدمت کرده اند و به شرف بازنشستگی‌ نائل آمدند به مدارس دعوت می‌شوند و ضمن بیان تجارب خود، در مقابل سایر همکاران از مقام آن ها تجلیل به عمل خواهد آمد.

IMG 20211016 WA0015 تقدیر و تکریم از فرهنگیان بازنشسته در مدارس ناحيه ۳ اهواز

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب/اخبار خوزستان طی شماره 19690 توسط admin-khuz و در روز ساعت 09:18:56
© Copyright 2021 https://www.khuztab.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 19689
24 / 7 / 1400 - 9:07

بررسی علل افت کشتی خوزستان

خبرهای مهم اهواز و دیگر شهرهای خوزستان را در پایگاه خبریKHUZTABبخوانید؛

کشتی خوزستان در یکی دو سال اخیر در دوران افت به‌سر می‌برد که این مهم، موجب نگرانی علاقمندان به این رشته پرطرفدار شده است

14000722000125 Test PhotoN بررسی علل افت کشتی خوزستان

   به گزارش خوزتاب، نتایج درخشان کشتی‌گیران کشورمان در مسابقات جهانی نروژ که اخیرا به پایان رسید، شور و خوشحالی خاصی را بین مردم کشور به راه انداخت اما در این میان، تعداد کم و عدم مدال‌آوری خوزستانی‌ها در تیم ملی کشتی فرنگی موجب انتقاد و نگرانی علاقمندان به کشتی شد.

 

خوزستان، بدون عنوان در المپیک و جهانی 

در حالی که سهم خوزستان در تیم ملی کشتی فرنگی تا همین دو سال پیش، نمایندگان متعدد و قرارگیری روی سکوهای جهانی و آسیایی بود، عدم مدال‌آوری خوزستانی‌ها در مسابقات اخیر(جهانی و المپیک) موجب نگرانی کشتی‌دوستان و ورزش‌دوستان استان شده است.

 

مضاف بر این، رتبه هیات کشتی خوزستان تا دو سال پیش به رده سوم کشور رسیده بود که گفته می‌شود این رتبه تا دهم تنزل یافته است.

این که مقصر این وضعیت کیست و چرا این شرایط به‌وجود آمده جای بررسی دارد که در ادامه این گزارش، کارشناسان به برخی از علل افت کشتی استان اشاره کرده‌اند.

14000722000119 Test NewPhotoFree بررسی علل افت کشتی خوزستان

فعلا قطب کشتی کشور نیستیم

محمدامین کجباف دبیر سابق هیات کشتی خوزستان در این خصوص گفت: متاسفانه در این دوره مسابقات جهانی نمایندگان کمی در تیم ملی داشتیم، این مسابقات،  مسابقات آسیایی و المپیک، به نوعی ویترین هر ورزشی هستند و وقتی هر استانی نفرات کمتری در این رویدادها داشته باشد، شانس مدال‌آوری‌اش کمتر می‌شود و واقعیت این است که خوزستان در دو سه سال گذشته از نظر کمیت و کیفیت نسبت به قبل افت داشته که محسوس نیز است  در حدی که حتی برخی عنوان می‌کنند خوزستان دیگر قطب کشتی فرنگی کشور نیست، درست است.

 

وی افزود: تا دو، سه سال پیش معمولا حدود ۵۰ درصد تیم ملی در بخش فرنگی از خوزستان بود اما حالا استان فارس و مازندران با کار بیشتر، صاحب مدال و جایگاه بیشتری در تیم‌ملی شده‌اند. آمار گویا  است و به نظرم اگر بخواهیم بگوییم این افت در کشتی خوزستان به خاطراست، پذیرفتنی نیست، کرونا برای تمام دنیا بوده است و باید مثل استان‌های دیگر درایت به خرج می‌دادیم و شرایط تمرین کشتی‌گیران را فراهم می‌کردیم.

 

دبیر سابق هیات کشتی خوزستان عنوان کرد: هنوز خانه‌های کشتی در خوزستان تعطیل هستندو با این توقف، نمی‌توان انتظاری هم داشت. برخلاف شرایط خوزستان، استان‌های دیگر طبق پروتکل‌های بهداشتی، اقداماتی برای فعالیت در رشته کشتی داشتند و نتیجه آن راهم گرفتند. خوزستان در مسابقات نونهالان کشور با دو طلا، دو نقره و دو برنز، قهرمان شد، در حالی که در آخرین قهرمانی کشور این رده سنی در سال ۹۸، خوزستان به ۱۴ مدال رسیده بود که شامل ۶ طلا، پنج نقره و سه برنز بود. به هر حال باید دید با چه کیفیتی قهرمان نونهالان کشور شدیم. من نگرانی‌ام از بابت رده‌های پایه است و واقعا این موضوع زنگ خطر است و اگر همین روند طی شود، اوضاع کشتی خوزستان بدتر می‌شود.

 

رده‌های پایه فراموش شده‌اند

اما رسول شمس از مربیان سازنده کشتی اندیمشک که سابقه مربیگری در رده‌های پایه تیم ملی را نیز در کارنامه دارد، به خبرنگار فارس گفت: به‌نظر می‌رسد هیات کشتی خوزستان برنامه‌ریزی و چشم‌انداز خاصی ندارد، توجه به رده‌های پایه که جزو اصول کار منسجم در ورزش است در یکی دو سال اخیر به خوبی صورت نگرفت و حتی مسابقات لیگ رده‌های پایه تعطیل شد تا عملا فرآیند مهم استعدادیابی در کشتی خوزستان به حاشیه برود.

14000722000120 Test NewPhotoFree بررسی علل افت کشتی خوزستان

وی افزود: طبق وعده‌هایی که رئیس هیات کشتی خوزستان داده بود، قرار بود به وضعیت معیشتی و شغلی قهرمانان استان توجه ویژه شود اما این وعده‌ها محقق نشد تا انگیزه قهرمانان ما نیز کم شود.

این مربی اندیمشکی گفت: برای ما سخت است که در هر محفلی حضور پیدا می‌کنیم، مردم درباره افت کشتی خوزستان و به‌ویژه اندیمشک به ما گلایه می‌کنند، جایگاه کشتی خوزستان با این همه استعداد این نیست و جای نمایندگان ما در تیم ملی در عرصه‌های بین‌المللی خالی  است. هیات کشتی و مسوولان ورزش خوزستان باید فورا برای احیای کشتی استان دست به کار شوند و اجازه ندهند زمان بیش از این از دست برود.

 

 

 

 

 

فصل بازسازی کشتی خوزستان

 به‌هرحال افت کشتی خوزستان در ماه‌های اخیر واضح و غیرقابل انکار است و هیات کشتی استان سریعا باید ابتدا آسیب شناسی و سپس برنامه‌ریزی مناسبی جهت احیاء و بازسازی این ورزش پر طرفدار و پر استعداد در خوزستان داشته باشد. فارس

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب/اخبار خوزستان طی شماره 19689 توسط مهرداد رحیمی و در روز ساعت 09:07:58
© Copyright 2021 https://www.khuztab.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 19686
24 / 7 / 1400 - 8:55

دستور معاون اقتصادی رئیس جمهور برای ترخیص فوری کالاهای اساسی از بنادر/ فرایند‌های کاذب ترخیص و رسوب کالاها پذیرفتنی نیست

خبرهای مهم اهواز و دیگر شهرهای خوزستان را در پایگاه خبریKHUZTABبخوانید؛

معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به اینکه روند حمل کالاهای وارداتی و صادراتی باید تسریع یابد گفت: در این بین، موانع مربوط به حمل یکسره کالاهای اساسی وارداتی از بندر خوزستان به مقصد باید رفع و در این دولت محقق شود

IMG 20211016 084549 224 دستور معاون اقتصادی رئیس جمهور برای ترخیص فوری کالاهای اساسی از بنادر/ فرایند‌های کاذب ترخیص و رسوب کالاها پذیرفتنی نیست

     به گزارش پایگاه خبری خوزتاب، ‌‌محسن رضایی ظهر امروز ‌در نشست بررسی تخلیه کالاهای اساسی وارداتی در محل بندر امام خمینی(ره) اظهار داست: سفر امروز به منطقه بندر امام به منظور بررسی ظرفیت های بندری و همچنین رفع موانع تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی به داخل کشور انجام شده است.

 

 

 

وی با بیان اینکه از متولیان این حوزه، می‌خوا‌هیم تا برنامه‌های کاربردی خود برای بهره‌وری و همچنین تحقق چشم‌انداز تعیین شده جهت انجام حمل یکسره کالا را بیان کنند‌، افزود: از مسولان مربوطه ‌می‌خواهیم‌ در کنار ارائه برنامه‌های خود، زمان تحقق آنها را نیز برآورد و اعلام کنند.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب/اخبار خوزستان طی شماره 19686 توسط مهرداد رحیمی و در روز ساعت 08:55:46
© Copyright 2021 https://www.khuztab.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 19681
23 / 7 / 1400 - 21:07

کاهش پنج درجه ای دما از هفته آینده در خوزستان

خبرهای مهم اهواز و دیگر شهرهای خوزستان را در پایگاه خبریKHUZTABبخوانید؛

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: تا فردا شنبه تغییر محسوس دمایی در استان پیش‌بینی نمی‌شود و سپس تا اواسط هفته روند کاهش سه تا پنج درجه‌ای دما مورد انتظار است

 

 

IMG 20211015 210052 609 کاهش پنج درجه ای دما از هفته آینده در خوزستان

     به گزارش خوزتاب؛ از اداره کل هواشناسی خوزستان محمد سبزه زاری بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته شوش با ۴۱.۴ و  گتوند با ۱۸.۴ سانتیگراد به ترتیب گرمترین وخنک‌ترین نقاط استان و حداکثر دمای اهواز ۴۰.۴ و حداقل ۲۰ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

 

وی افزود: تا روز دوشنبه هفته آینده وزش باد در برخی از مناطق متوسط پیش‌بینی می‌شود و احتمال وقوع گرد و غبار محلی در مناطق جنوبی و غربی و مرکزی وجود دارد؛ در این مدت شمال خلیج فارس نیمه مواج است.

 

این اداره کل دیروز در اطلاعیه ای نسبت به وزش باد متوسط  و احتمال گرد و غبار محلی از اواسط روز جمعه تا اواخر روز یکشنبه هفته آینده هشدار سطح زرد صادر کرد که در مناطق غربی، جنوب غربی و مرکزی استان اتفاق می افتد.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب/اخبار خوزستان طی شماره 19681 توسط مهرداد رحیمی و در روز جمعه 23 مهر 1400 ساعت 21:07:10
© Copyright 2021 https://www.khuztab.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 19672
23 / 7 / 1400 - 17:03

آخرین بازمانده تاریخ کهن ایلامیان درگذشت/پیام تسلیت مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان

خبرهای مهم اهواز و دیگر شهرهای خوزستان را در پایگاه خبریKHUZTABبخوانید؛

او را آخرین بازمانده تاریخ ایلامیان می دانند، مردی ۷۰ ساله متولد روستای تاریخی کولفرح که نامش با آثار تاریخی شهرستان ایذه در استان خوزستان پیوند خورده است.

عبدالرحیماسدپور آخرین بازمانده تاریخ کهن ایلامیان درگذشت/پیام تسلیت مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان

بازمانده و میراث‌دار تاریخ کهن ایلامیان صبح امروز ۲۲ مهرماه در بیمارستان شهدای شهرستان ایذه از دنیا رفت.

 

 

 

عبدالرحیم اسدپور را بیشتر با نام «بلیطی» می شناختند. مردی که خود تاریخ شفاهی و  بخشی از تاریخ ایران در دوره ایلامی بود.

 

گردشگران و توریست های داخلی و خارجی با نام و کلام او آشنا بودند و در حوزه  میراث بانی کشور نامی آشنا داشت.

 

او دلبستگی ویژه ای به تاریخ و فرهنگ داشت و از کودکی با تاریخ کهن ایلام آشنا بود و در دوران حیات ۷۰ ساله اش، با پژوهشگران، نویسندگان و جهانگردان بسیاری از نزدیک دیدار و گفت و گو داشته است.

 

زنده یاد اسدپور به واسطه ممارست و تیمارداری مواریث فرهنگی کشور و عشقی که به آثار تاریخی موجود در زادگاه خود داشت، سرانجام  در سال ۱۳۸۰ به عنوان میراث بان، به استخدام سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور درآمد و با ترمیم خانه پدری خود واقع در دره کول فرح ایذه، شبانه روز به نگاهبانی و مراقبت از آثار تاریخی موجود در این دره همت می‌گماشت.

 

این مرد ایراندوست سرانجام پس از یک دوره بیماری و بر اثر کهولت سن، صبح امروز برای همیشه بدرود حیات گفت و با مرگش، قسمتی از تاریخ شفاهیِ فرهنگ و میراث استان خوزستان را با خود به قلب تاریخ برد.

 

 

 

 

سید حکمت اله موسوی مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان نیز در پیامی درگذشت این انسان فرهیخته را به جامعه فرهنگی استان خوزستان و کشور تسلیت گفت.

 

 

 

 

پایگاه خبری خوزتاب؛درگذشت این میراث‌بان گرانقدر را به خانواده وی تسلیت عرض می نماید.

 

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب/اخبار خوزستان طی شماره 19672 توسط مهرداد رحیمی و در روز ساعت 17:03:43
© Copyright 2021 https://www.khuztab.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 19667
23 / 7 / 1400 - 15:54

محسن رضایی: هزینه‌ کم‌کاری مدیریتی کشور، نباید به مردم تحمیل شود

خبرهای مهم اهواز و دیگر شهرهای خوزستان را در پایگاه خبریKHUZTABبخوانید؛

 معاون اقتصادی رئیس جمهوری با اشاره به اینکه تحریم های داخلی نسبت به تحریم های خارجی برای اقتصاد کشور دشواری های بیشتری را ایجاد کرده است گفت: نباید اجازه داد که هزینه کم کاری های مدیریتی کشور به مردم تحمیل شود

 

169125563 محسن رضایی: هزینه‌ کم‌کاری مدیریتی کشور، نباید به مردم تحمیل شود

 

محسن رضایی روز جمعه در جریان بازدید از فرآیند تخلیه کالاهای اساسی در بندر امام خمینی (ره) اظهارداشت: گره های فعالیت های تجاری در دولت با جدیت در حال شناسایی و پیگیری است.

وی ادامه داد: باید توجه داشت که تحریم های داخلی برای تسهیل فعالیت های اقتصادی کشور دشواری های جدی را ایجاد کرده است که در صورت رفع تحریم های خارجی، امکان کاهش مشکلات موجود محقق نمی شود.

وی با بیان اینکه برخی مجوزهای در روند تخلیه کالاهای اساسی با یکدیگر متناقض هستند گفت: روند پیگیری این مجوزها باعث تاخیر در تخلیه کالاهای وارداتی اساسی از کشتی ها می شود.

رضایی بیان داشت: بعضا تخلیه برخی از کشتی ها، ۲ ماه طول می کشد که دلیل آن زمان بر بودن مجوزهای لازم در این خصوص است.

معاون اقتصادی رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: تاخیر در تخلیه کالاها باعث افزایش قیمت و تورم کالاها در داخل کشور می شود.

وی یادآورشد: همچنین این تاخیر در صادرات کالاهای تولیدی کشور نیز باعت تحمیل هزینه های تجاری برای بازرگانان می شود و این موضوع امکان رقابت آنها نسبت به رقبای خارجی خود کاهش می دهد.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب/اخبار خوزستان طی شماره 19667 توسط مهرداد رحیمی و در روز ساعت 15:54:07
© Copyright 2021 https://www.khuztab.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 19664
23 / 7 / 1400 - 15:48

داستان شهادت علی لندی کتاب می‌شود

خبرهای مهم اهواز و دیگر شهرهای خوزستان را در پایگاه خبریKHUZTABبخوانید؛

 مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از تصمیم این نهاد برای انتشار کتاب داستان شهادت علی لندی به چند زبان خبر داد

 

IMG 20211015 154258 818 داستان شهادت علی لندی کتاب می‌شود

    به گزارش خوزتاب؛ مهدی‌ علی‌اکبرزاده پنجشنبه در دیدار با خانواده شهید علی لندی اظهار داشت: علی لندی با رشادت و شجاعتی که انجام داد برای همه نوجوانان کشور به یک الگو و نمونه تبدیل شد.

وی افزود: شهادت علی لندی، یک پیام جدید از رشادت‌های کودکان و نوجوانان ایرانی برای همه دنیا مخابره کرد،در واقع رشادت این شهید عزیز نشان داد که همه کودکان و نوجوانان ما در ایران در وجودشان جرات و رشادتی نهفته است و فقط کافی است که فرصتی پیش بیاید تا آن را بروز دهند.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از عزم جدی این نهاد برای انتشار کتاب داستان شهادت علی لندی سخن گفت و تصریح کرد: با تلاش‌ انجام شده تصمیم داریم این کتاب را به چند زبان منتشر کنیم تا دلاوری فرزندان این مرز و بوم به جهانیان نشان داده شود.

وی با تسلیت به خانواده این شهید ادامه داد : از دست دادن فرزند بسیار سخت و دشوار است اما خداوند با شهادت علی لندی با سربلندی و سرافزاری آفریده خود را از ما گرفته است.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در ادامه سفر خود به ایذه با حضور در گلزار شهدای روستای بلوطک لندی به مقام شامخ شهید علی لندی و سایر شهدای این روستا احدای احترام کرد.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب/اخبار خوزستان طی شماره 19664 توسط مهرداد رحیمی و در روز ساعت 15:48:43
© Copyright 2021 https://www.khuztab.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 19658
23 / 7 / 1400 - 13:46

محسن رضایی: جراحی‌های بزرگی باید در اقتصاد ایران انجام شود/ تشریح چرایی سفر به خوزستان

خبرهای مهم اهواز و دیگر شهرهای خوزستان را در پایگاه خبریKHUZTABبخوانید؛

معاون اقتصادی رئیس جمهور با بیان اینکه ما مشکلات مردم را درک می کنیم و شرمنده مردم هستیم، گفت: جراحی های بزرگی باید در اقتصاد ایران انجام شود

751775 784 محسن رضایی: جراحی‌های بزرگی باید در اقتصاد ایران انجام شود/ تشریح چرایی سفر به خوزستان

  به گزارش خوزتاب؛معاون اقتصادی رئیس جمهور با بیان اینکه ما مشکلات مردم را درک می کنیم و شرمنده مردم هستیم، گفت: جراحی های بزرگی باید در اقتصاد ایران انجام شود.

 

محسن رضایی میرقائد در ابتدای ورود به خوزستان در فرودگاه اهواز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: به منظور چند هدف مهم به خوزستان سفر کردیم؛ بحث صادرات و واردات از خوزستان یکی از دلایل سفر است زیرا بخش مهمی واردات کشور از بندر امام انجام می شود.

 

وی افزود: به دنبال بررسی گره هایی هستیم که در ترخیص کالا وجود دارد تا این مساله حل و فصل شود.

 

معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: پیگیری دستورات رئیس جمهور در سفر به خوزستان و رسیدگی به مسایل زلزله زدگان اندیکا و شمال استان خوزستان از دیگر دلایل سفر به خوزستان است.

 

وی ادامه داد: قرار است در این سفر در میان مردم مناطق زلزله حضور پیدا کنیم و مشکلات آن ها را بشنویم تا بتوانیم موارد را در تهران پیگیری کنیم.

 

رضایی با بیان اینکه امروز دو سیاست مهم به صورت همزمان در دولت پیگیری می شوند، گفت: رسیدگی به امور جاری کشور و برنامه های دراز مدت و انجام جراحی های بزرگی که باید در اقتصاد ایران صورت بگیرد.
وی ادامه داد: تلاش خواهیم کرد تا بسیاری از مشکلاتی که در سال های اخیر دامنگیر ملت ایران شده است، از مسیر راه برداشته شوند. امروز کمتر صحبت خواهیم کرد و حرف و شعار را کنار خواهیم گذاشت زیرا به دنبال اقدام و عمل هستیم.

 

دبیر ستاد اقتصادی دولت افزود: جامعه امروز نیازمند اقدام و عمل است. ما مشکلات مردم را درک می کنیم و شرمنده مردم هستیم.

 

وی گفت: همت بلند جوانان کشور و صبر و تحمل مردم پشتوانه دولت است و ما در دولت حداکثر تلاش خود را خواهیم کرد تا فشاری که به زندگی مردم وارد می شود را کاهش دهیم.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب/اخبار خوزستان طی شماره 19658 توسط مهرداد رحیمی و در روز ساعت 13:46:23
© Copyright 2021 https://www.khuztab.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 19650
23 / 7 / 1400 - 12:12

پس از گذشت یک دهه تنها ۱۰ درصد از طرح کمربند سبز اهواز اجرایی شد

خبرهای مهم اهواز و دیگر شهرهای خوزستان را در پایگاه خبریKHUZTABبخوانید؛

شهرداری تنها ارگان حمایت از طرح کمربند سبز در اهواز،هیچ ارگان و نهاد دیگری در این طرح مشارکت و همکاری نکرده اند

 

شبنم قنواتی دبیر انجمن جلگه سبز خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، گفت: طرح کمربند سبز، از سال ۱۳۹۰ به طور همزمان در سراسر کشور برای حاشیه شهر‌ها تعریف شد و قرار شده بود که ۵ صنایع و ارگان اهواز هر کدام بخشی از اجرای این طرح را در کلانشهر بر عهده بگیرند.

 

او افزود:، اما از بین این نهاد‌ها فقط شهرداری حاضر به اجرای «کمربند سبز اهواز» شد و هیچ ارگان و نهاد دیگری مسئولیت اجرای آن را بر عهده نگرفتند.

 

قنواتی بیان کرد: قرار بود ۷ هزار و ۲۰۰ هکتار نهال کاری دور تا دور اهواز انجام بشود تا هم اکسیژن شهر را تولید کند، هم مانع ورود گرد و خاک گردد و هم به جاذبه گردشگری تبدیل شوداما با گذشت یک دهه از آغاز این طرح تنها ۱۰ درصد آن اجرایی شده است.

 

دبیر انجمن جلگه سبز خوزستان اظهار داشت: این طرح روی تعدیل هوای شهر‌ها تاثیر بسزایی دارد و در برخی کلانشهر‌های کشور نیز پیشرفت خوبی داشته، اما در اهواز ۱۰ درصد آن به اجرا رسیده که همان هم وضعیت مطلوبی ندارد.

 

شبنم قنواتی ادامه داد: اهواز در برخی مقاطع سال آلوده‌ترین شهر جهان شناخته شده و این موضوع جز حق شهروندی ما است تا فضای سبز خوبی داشته باشیم در حالی که سرانه فضای سبز کلانشهر اهواز نیز زیر میانگین کشوری است.

 

او دلیل پیشرفت نامطلوب کمربند سبز اهواز را مدیریت ناصحیح و نظارت ناکافی عنوان کرد سپس گفت: تامین نشدن بودجه و اعتبار نیز مشکل دیگری است که بر سر راه توسعه این طرح مهم قرار دارد که از شهردار جدید اهواز درخواست داریم روند این طرح را پیگیری و در شتاب آن نیز یاری رسان باشند.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب/اخبار خوزستان طی شماره 19650 توسط مهرداد رحیمی و در روز ساعت 12:12:59
© Copyright 2021 https://www.khuztab.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 19644
22 / 7 / 1400 - 19:06

استاندار:عزم دولت در پشتیبانی از توسعه خوزستان دربالاترین سطح است

خبرهای مهم اهواز و دیگر شهرهای خوزستان را در پایگاه خبریKHUZTABبخوانید؛

استاندار خوزستان گفت: عزم دولت برای پشتیبانی ازتوسعه استان در بالاترین سطح قرار دارد و تلاش مسئولان در جهت جبران عقب ماندگی‌ها است

 

IMG 20211014 182953 564 1 استاندار:عزم دولت در پشتیبانی از توسعه خوزستان دربالاترین سطح است

    به گزارش خوزتاب؛ صادق خلیلیان پنجشنبه در نشست با  دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری –صنعتی و ویژه اقتصادی در مهمانسرای شهید رجایی استانداری خوزستان اظهار داشت:تلاش مسئولان رفع عقب ماندگی‌ها در زمینه رونق اقتصادی، توسعه سرمایه گذاری، ایجاد اشتغال، کاهش نرخ بیکاری و رفاه عمومی مردم خوزستان است.

 

وی با اشاره به نقش مهم منطقه آزاد اروند در خوزستان ادامه داد: این منطقه درآبادان و خرمشهر نقش مهمی دارد و به عنوان پشتوانه کل اقتصاد استان و حتی کشور از نظر توسعه سرمایه گذاری، رونق تجاری، ایجاد منطقه گردشگری سلامت و برای سوخت رسانی به کشتی‌ها و سایر شناورها اهمیت دارد.

 

 

استاندار خوزستان گفت: سفر سعید محمد به خوزستان بسیار ثمربخش است و در۲ بخش کوتاه مدت و میان مدت بر اساس  برنامه ریزی و توافق های صورت گرفته قرار است برنامه های ازقبل طراحی شده را به نتیجه برسانیم تا شاهد آثار رفاهی و توسعه منطقه‌ای برای مردم باشیم.

 

 

سعید محمد در سفر ۲ روزه خود به منطقه آزاد اروند، حضور در گلزار شهدا، بازدید از پروزه‌های عمرانی، صنعتی، نفت، انرژی و نشست با فعالان اقتصادی، نخبگان و خانواده شهدا و ایثارگران را در دستور کار دارد.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب/اخبار خوزستان طی شماره 19644 توسط مهرداد رحیمی و در روز پنجشنبه 22 مهر 1400 ساعت 19:06:45
© Copyright 2021 https://www.khuztab.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 19635
21 / 7 / 1400 - 22:18

اسپری بینی واکسن کرونا در روسیه تست می‌شود

خبرهای مهم اهواز و دیگر شهرهای خوزستان را در پایگاه خبری خوزتابKHUZTABبخوانید؛

کشور روسیه قصد دارد میزان تاثیرگذاری اسپری بینی واکسن اسپوتنیک وی را بر بزرگسالان مورد ارزیابی قرار دهد

IMG 20211013 222346 618 اسپری بینی واکسن کرونا در روسیه تست می‌شود

    به گزارش خوزتاب، واکسیناسیون یکی از روش‌های مؤثر برای پیشگیری از بروز نوع شدید بیماری کووید -۱۹ بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر ناشی از آن است؛ بنابراین از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا تا کنون شرکت‌های مختلف در سراسر دنیا در تلاش هستند واکسنی مؤثر در برابر بیماری ذکر شده تولید و عرضه کنند.

 

کشور روسیه سال گذشته موفق شد واکسن اسپوتنیک را تولید کند و در اختیار افراد قرار دهد، در حال حاضر نیز در تلاش است اسپری بینی این واکسن را مورد ارزیابی قرار دهد. با توجه به اطلاعات منتشر شده، اسپری بینی واکسن اسپوتنیک وی در دو دُز دریافت می‌شود، اما هنوز زمان بین دو دُز مشخص نشده است.

 

مقامات بهداشتی کشور روسیه اعلام کرده‌اند که با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و پدیدار شدن گونه‌های جدید این ویروس، لازم است مراحل تولید واکسن کرونا یا اسپری بینی مربوط به آن تسریع یابد تا جان افراد بیشتری نجات پیدا کند. در ماه ژوئن اعلام شده بود که اسپری بینی واکسن اسپوتنیک برای کودکان بین هشت تا ۱۲ سال مناسب است و تصمیم بر این بوده است که در ماه سپتامبر عرضه شود، زیرا آزمایشات مربوط به تأثیر اسپری بینی این واکسن بر گروه سنی ذکر شده انجام شده است.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب/اخبار خوزستان طی شماره 19635 توسط مهرداد رحیمی و در روز چهارشنبه 21 مهر 1400 ساعت 22:18:14
© Copyright 2021 https://www.khuztab.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 19629
21 / 7 / 1400 - 20:00

کنوکارپوس عامل اصلی بحران تنفسی خوزستانی‌ها در پاییز است

خبرهای مهم اهواز و دیگر شهرهای خوزستان را در پایگاه خبری خوزتابKHUZTABبخوانید؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز:
کنوکارپوس عامل اصلی بحران تنفسی خوزستانی‌ها در پاییز است

 

 

از چند سال پیش به دنبال اولین بارندگی پاییزی شاهد حملات تنفسی ناشی از گیاه کنوکارپوس و آلایندگی‌ها هستیم که تا ۲۷ هزار نفر به بیمارستان‌های استان مراجعه می‌کردند.

با توجه به گرده‌افشانی درختان کنوکارپوس در فصل پاییز و بروز تنگی نفس پس از بارندگی پاییزی، لازم است که گیاهان کنوکارپوس قبل از نخستین بارندگی هرس شوند.

همه ساله این کار توسط شهرداری‌ها در شهریور انجام می‌شد که میزان مراجعه افراد ناشی از تنگی نفس به بیمارستان‌ها تا ۵۰۰ نفر کاهش می‌یافت چون هر سال که در هرس این درختان کم‌کاری شده با بحرانی از مراجعه بیماران روبه‌رو شده‌ایم.

در شهرهایی که این گیاه هرس نمی‌شد به‌وضوح آمار بیماران افزایش پیدا می‌کرد.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب/اخبار خوزستان طی شماره 19629 توسط مهرداد رحیمی و در روز ساعت 20:00:12
© Copyright 2021 https://www.khuztab.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر