شماره : 16442
29 / 6 / 1399 - 19:48

هشدار فوق تخصص آسم و آلرژی و سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز:؛

کنوکارپوس یکی از عوامل اصلی مشکلات تنفسی در نخستین بارشهای پاییزی است

اخبار مهم خوزستان را در پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب بخوانید ؛

ابول نژادیان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در سالهای گذشته و همزمان با شروع باران های پاییزی مشکلات فراوانی در زمینه بیماریهای تنفسی برای هم استانی های عزیز بوجود می آمد.

1600527931907 کنوکارپوس یکی از عوامل اصلی مشکلات تنفسی در نخستین بارشهای پاییزی است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب اخبار خوزستان؛  تخصص آسم و آلرژی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور  با بیان این که باید در این خصوص براساس شواهد علمی صحبت شود، گفت:‌ اصطلاح علمی (Thunder Storm Asthma) که به معنی آسم به دنبال بارندگی است، یک پدیده شناخته شده در سطح جهان است. مطالعات جهانی نشان داده آسم به دنبال بارندگی ناشی از آلرژی به عوامل بیولوژیک (یعنی گیاهان، اسپور گیاهان یا قارچ‌ها) وابسته است و این همان پدیده ای است که در نخستین باران های پاییزی در برخی نقاط استان رخ می‌دهد.

 

فرهاد ابول نژادیان ادامه داد: ‌پولن گیاه، ذره درشتی به اندازه حدود ۱۵ تا ۱۷ میکرون است و معمولا قادر به ورود به ریه نیست و بیشتر در بینی رسوب می کند. به همین علت است که اغلب آلرژی‌های فصلی، آلرژی بینی هستند. وقتی بارندگی رخ می دهد کپسول اطراف این ذره، آب را جذب می کند و در نهایت منفجر می شود و مواد درون پولن به ذرات کوچکتر در حدود ۲ میکرون یا کمتر از آن تبدیل می‌شود که به راحتی می توانند وارد ریه شوند و در نتیجه آن، فرد مستعد دچار تنگی نفس می شود.

 

وی افزود: از این رو در جلسات شورای سلامت استان مصوب شد تا پیش از شروع باران های پاییزی تمامی درختان کنوکارپوس مستعد گرده افشانی هرس شوند که طبق گزارشات میدانی، این امر از سوی شهرداری اهواز در حال انجام است. البته در این پروسه به حفظ فضای سبز شهر نیز بایستی توجه شود. این درختان قطع نخواهند شد و صرفا برای جلوگیری از گرده افشانی ، هرس می‌شوند.

 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز ادامه داد: همچنین ارگان هایی که دارای محوطه های وسیع با پوشش گیاهی کنوکارپوس هستند نیز باید نسبت به هرس این درختان در محدوده خود اقدامات لازم به عمل آورند.

 

فوق تخصص آسم و آلرژی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تصریح کرد: امسال با توجه احتمال همزمانی شیوع مجدد کرونا و باران های پاییزی که موجب ایجاد مشکلات تنفسی برای مردم می‌شود، هرس این درختان از اهمیت بیشتری برخوردار است.

 

ابول نژادیان در پایان گفت: با توجه وضعیت هشدار خوزستان در موضوع کرونا، از مردم عزیز درخواست می‌شود تا در هنگام خروج از منزل ضمن استفاده از ماسک، تمامی پروتکل های بهداشتی را مورد توجه قرار دهند و از حضو در تجمعات بپرهیزند.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب/اخبار خوزستان طی شماره 16442 توسط admin-khuz و در روز شنبه 29 شهریور 1399 ساعت 19:48:22
© Copyright 2020 https://www.khuztab.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 16431
29 / 6 / 1399 - 9:50

گزارش ویژه ؛

سود کلان فروشندگان ماسک چینی در خوزستان/ لزوم ورود مدیرکل بازرسی استانداری

اخبار مهم خوزستان را در پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب بخوانید؛

فروش ماسک های خارجی جای فروش ماسک تولید داخل را گرفته که لزوم ورود بازرسی به این موضوع را می طلبد

IMG 20200919 093213 758 سود کلان فروشندگان ماسک چینی در خوزستان/ لزوم ورود مدیرکل بازرسی استانداری

 

 

به گزارش پایگاه خبری خوزتاب به نقل از هورنیوز؛ با کمی جستجو در داروخانه های سطح کلانشهر اهواز و برخی شهرستان های استان خوزستان متوجه می شوید فروش ماسک های خارجی جای فروش ماسک تولید داخل را گرفته تا برخی از فروشندگان با اجبار و اعمال نفوذ، داروخانه ها را مجبور به خریداری ماسک های خارجی و فروش آن با قیمت بالا به مردم کنند.

 

در این گزارش آمده: ماسک مصوب دولتی که از طرف تولیدکنندگان داخلی با کیفیت بالا و مورد تایید وزارت صمت و غذا و دارو به قیمت ۱۳۰۰ تومان به داروخانه عرضه میشد تا طبق ابلاغیه مدیرکل بازرسی استانداری با قیمت ۱۵۰۰ تومان به دست مردم برسد، متاسفانه دیگر وجود ندارد و برخی شنیده ها از آن حکایت دارد که انجمن داروسازان با استفاده از برخی فشارها روزانه تعدادی قابل توجهی ماسک چینی با قیمت مصرف کننده ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ و بعضا ۲۵۰۰ به داروخانه تحویل می دهند.

 

بنابر این گزارش مافیای فروش ماسک خارجی در استان خوزستان در سالی که جهش تولید نامگذاری شده و لزوم حمایت از تولیدکنندگان داخلی را می طلبد باعث از میدان خارج کردن سرمایه گذاران و تولیدکنندگان داخلی و همچنین بیکار شدن بیش از ۱۰۰۰ نفر در این زمینه گشته است.

 

لذا به مسئولین ذیربط توصیه می شود با توجه به وضعیت قرمز اهواز و استان کلیه داروخانه الزام به نصب بنر و پلاکارد جهت فروش ماسک مصوب دولتی و حدالامکان تولید داخل شوند.

 

همچنین از مدیرکل بازرسی استانداری و مسئولین سازمان  صمت استان خوزستان خواهانیم تا با ورود به این مهم مقصران اصلی عرضه نشدن ماسک دولتی را شناسایی و اعمال قانون نمایند

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب/اخبار خوزستان طی شماره 16431 توسط admin-khuz و در روز ساعت 09:50:54
© Copyright 2020 https://www.khuztab.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 16422
29 / 6 / 1399 - 7:50

پیروزی ایران و شکست مفتضحانه آمریکا در روز شنبه و یکشنبه! روحانی از چه سخن گفته بود؟؛

بیانیه مشترک سه کشور اروپایی: اقدام آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران فاقد اثر قانونی است

پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب؛

بامداد شنبه ۲۹شهریور ۱۳۹۹ سه کشور آلمان، فرانسه و انگلیس با ارسال نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل اعلام کردند که تعلیق تحریم‌های ایران بعد از تاریخ ۲۰ سپتامبر (یکشنبه ۳۰شهریور) ادامه خواهد یافت.

 

IMG 20200919 063538 543 بیانیه مشترک سه کشور اروپایی: اقدام آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران فاقد اثر قانونی است

به گزارش خوزتاب به نقل از رویترز؛ امروز آلمان ، فرانسه، انگلیس در پیامی مشترک به شورای امنیت تاکید کردند که به توافق هسته‌ای با ایران (برجام) پایبند هستند. بدین ترتیب پنج کشور چین، روسیه‌، انگلیس، آلمان و فرانسه از گروه (۵+۱) پایبندی خود به برجام را اعلام کردند.

 

متن نامه سه کشور اروپایی به شورای امنیت؛ ما در نامه قبلی خطاب به رئیس شورای امنیت در تاریخ ۲۰ اوت ۲۰۲۰ مشترکاً دیدگاه خود را اعلام کرده‌ایم که ابلاغیه‌ای که ایالات متحده ادعا می‌کند ذیل بند ۱۱ قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت صادر و آن را میان اعضای شورای امنیت توزیع کرده فاقد تأثیرات قانونی است و بنابراین، نمی‌تواند رویه‌های پیش‌بینی‌شده ذیل بند ۱۱ را اجرایی سازد.

 

نتیجه آنکه، هر گونه تصمیم و اقدام که بر اساس این رویه یا پیامدهای احتمالی آن اتخاذ شده باشند نیز فاقد تأثیرات قانونی خواهند بود.

 

از دیدگاه‌های ابراز شده در بالا این نتیجه گرفته می‌شود که از تاریخ ۲۰ سپتامبر، قطعنامه‌های ۱۶۹۶ (مصوب سال ۲۰۰۶) ۱۷۳۷ (مصوب ۲۰۰۶) ۱۷۴۷ (مصوب ۲۰۰۷) ۱۸۰۳ (مصوب ۲۰۰۸) ۱۸۴۵ (مصوب ۲۰۰۸) و ۱۹۲۹ (مصوب ۲۰۱۰) کماکان به موجب مفاد بند ۷ (a) قطعنامه ۲۲۳۱ (مصوب ۲۰۱۵) ملغی خواهند بود.

 

به گزارش خوزتاب؛ پیش از این دولت آمریکا مدعی شده بود که تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران از نیمه شب ۲۰ س‍پتامبر(یکشنبه ۳۰شهریور) احیا خواهند شد اما مقام سازمان ملل گفت که شورای امنیت درخواست آمریکا را نمی‌پذیرد

مقام سازمان ملل متحد گفت: آمریکا احتمالاً نامه‌ای به رئیس‌ شورای امنیت ارسال خواهد کرد و با بزرگنمایی بازگشت تحریم‌ها [علیه ایران] خواستار تشکیل کمیته ناظر بر اجرای تحریم‌ها و هیئت کارشناسان خواهد شد.

وی افزود هیچ‌کدام از این اتفاقات رخ نخواهد داد چون هیچ اجماعی در داخل شورای امنیت وجود ندارد و اقدام آمریکا در اعلام بازگشت تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، اساساً ژست تو خالی خواهد بود.

او ادامه داد؛ اما مسئله‌ای که واقعاً اهمیت خواهد داشت، صدور یک فرمان اجرایی [از سوی رئیس‌جمهور آمریکا] خواهد بود که وزرای خارجه و خزانه‌داری آمریکا را قادر به اعمال جریمه علیه کشورها یا شرکت‌های ناقضان تحریم‌ها بکند.

 

 

به گزارش خوزتاب؛ «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷ کشورش را از برجام خارج کرد و به مشارکت واشنگتن در این توافق پایان داد.

 

او سپس همه تحریم‌های رفع شده به واسطه این توافق را علیه ملت ایران بازگرداند؛ اقدامی که خلاف قوانین بین‌المللی و نقض صریح قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت در تأیید برجام بود.

 

در ماه‌های اخیر آمریکا تلاش کرد تا تحریم تسلیحاتی ایران را که ماه اکتبر به پایان می‌رسد، در شورای امنیت تمدید کند اما این تلاش با شکست مواجه شد.

 

در همین حال، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا مدعی است که واشنگتن، مکانیسم ماشه در قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت را با نامه‌ای که ماه گذشته به این شورا داد، فعال کرده است.
اما کشورهای اروپایی به همراه چین و روسیه و همچنین ریاست این شورا تأکید کردند که مکانیسم ماشه فعال نشده است؛ زیرا ایالات متحده دیگر مشارکت‌کننده برجام به شمار نمی‌رود.

 

 

حال باید دید نتیجه ملغی شدن تحریم ها و به اصطلاح روحانی؛ (شکست مفتضحانه آمریکا) چه تاثیری در زندگی مردم ایران می گذارد!

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب/اخبار خوزستان طی شماره 16422 توسط admin-khuz و در روز ساعت 07:50:58
© Copyright 2020 https://www.khuztab.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 16416
29 / 6 / 1399 - 0:38

یادداشتی به قلم رضا بهرامی:؛

مقتدایی و دری که بر همان پاشنه‌ی سابق می‌چرخد!

مقتدایی و دری که بر همان پاشنه‌ی سابق می‌چرخد! یادداشتی به قلم رضا بهرامی:   خوزتاب، اخبار خوزستان؛ گویا به تازگی نفت جای خود را به آب داده است چه عبدالحسن مقتدایی که پیش‌تر وزارت نفت و بیژن زنگنه را مسوول برکناری خود می‌دانست، اینک با تجدیدنظر اساسی در اظهارات سابق، عزل خود را ناشی

مقتدایی و دری که بر همان پاشنه‌ی سابق می‌چرخد!

یادداشتی به قلم رضا بهرامی:

 

خوزتاب، اخبار خوزستان؛

گویا به تازگی نفت جای خود را به آب داده است چه عبدالحسن مقتدایی که پیش‌تر وزارت نفت و بیژن زنگنه را مسوول برکناری خود می‌دانست، اینک با تجدیدنظر اساسی در اظهارات سابق، عزل خود را ناشی از مخالفت با انتقال آب از خوزستان می‌داند. هر چه که هست، به نظر می‌رسد با وجود گذشت چهار سال و چهار ماه و یک هفته از خداحافظی با کاخ فلسطین، استاندار سابق خوزستان هم‌چنان در فضای آن دوران به سر می‌برد و هر از گاهی به مسائل آن دوره و بویژه عزل پر سر و صدایش می‌پردازد.

 

در چهار سال گذشته، مقتدایی بارها و بارها خود را محبوبِ خوزستانی‌ها و منفورِ پای‌تخت‌نشینان نامیده است. با مداقّه در مصاحبه‌ها و سخن‌رانی‌های استاندار سابق می‌توان دریافت که وی با طرح گزاره‌ی فوق، مشخصاً دو گروه را نشانه می‌رود. گروه اول اعضای هیئت دولت و معاونین وزرا و گروه دوم کنش‌گران سیاسی و مدیران اجراییِ خوزستانیِ مقیم پای‌تخت! دو گروهی که علی‌الاصول می‌توانند نقش‌های مهمی را در توسعه پایدار استان ایفا کنند.

 

مقتدایی در هر دو دوره‌ی حضور در کاخ استانداری، می‌توانست با گشودن باب گفتگو با کنش‌گران سیاسی خوزستانی مقیم پای‌تخت و استان و در پیش گرفتن تعامل سازنده با دولت، به نقشه‌‌ راهی جامع پیرامون مقوله‌ توسعه متوازن و پایدار در استان برسد. او می‌توانست با تقویت مشیِ مشورت‌پذیری و اصل خرد جمعی، هم جای پای خود را در استانداری محکم کند و هم مهم‌تر از آن، به سهم خود و به عنوان رییس دولت محلی، خوزستان را به سوی افق‌های روشن رهنمون سازد. استاندار سابق اما به جای در پیش گرفتنِ شیوه‌های تعاملی و هم‌افزا، از همان آغاز راه در پاییز ۹۲، بنا را بر تکرار پردامنه‌تر رویه‌های انحصارطلبانه و تقابلی دوره اول استانداری در اواخر دهه ۷۰ نهاد و این‌چنین بود که دولت محلی به جای تسهیل مسیر توسعه، خود به مانعی بزرگ بر سر راه توسعه بدل شد.

 

گذشته از این، تلاش برای کسب محبوبیت و مقبولیت از رهگذرِ ‌قطبی‌سازیِ جامعه و دیوارکشی میان خوزستانی و پای‌تخت‌نشین و کویرنشین، خطای راهبردی و خطرناکی است که دود آن در نهایت به چشم همه خواهد رفت. آیا تلاش برای القای این‌ گزاره‌ی نادرست که مرکزنشینان به صورت سیستماتیک در مسیر توسعه خوزستان سنگ‌اندازی می‌کنند و یا اصرار بر نگاهِ منفی و تبعیض‌آمیز دولت نسبت به خوزستان، عملی عقلایی و منطبق بر منافع ملی است؟ آیا تلاش برای جلب نظر افکار عمومی با در پیش گرفتن مواضع پوپولیستی از رهگذرِ دست نهادن بر موضوعات حساس و مستعدِ بحران‌زایی‌ (دیروز نفت و امروز آب)، شیوه‌ی خادمان ملت است؟ نباید فراموش کرد که علی‌رغم تمامی اختلاف‌نظرها، ما همه در یک کشتی به نام ایران نشسته‌ایم و شکست هر یک از ما، شکست همه‌ خواهد بود و رقابت‌های محلی نباید عاملی برای تعمیق شکاف‌های قومی و منطقه‌ای و بالتبع، خدشه‌دار ساختن امنیت ملی شود.

 

باید پذیرفت نگاه استاندار سابق به مقوله‌ی توسعه، نگاهی سراسر قشری و پوپولیستی است که البته ناکارآمدی آن تا به امروز بارها و بارها ثابت شده است. نگاهی که شرط لازم و کافی برای توسعه را در لزوم جذب سرمایه و ضرورت حضور در مناصب اجرایی استان می‌داند. آیا برای یاری رساندن به روند توسعه متوازن در استان، حتماً و حتماً باید مسوولیت اجرایی داشت؟ آیا صرفاً با تزریق منابع مالی به بخش‌های مختلف، می‌توان نیل به اهداف توسعه پایدار را تضمین نمود؟

 

پوپولیسم افسار گسیخته البته خط و ربط نمی‌شناسد. خودشیفتگیِ افراطی، روحیه طلبکارانه به جای مسوولیت‌پذیری‌، عدم اعتقاد به تشکیلات و سازمان، مشورت‌ناپذیری، تک‌روی و گرفتار آمدن در توهم توطئه از مهم‌ترین وجوه مشترک رویکرد عوام‌گرایانه به مقوله‌ی توسعه است که در این وادی، محمود احمدی‌نژاد، عبدالحسن مقتدایی و غلامرضا شریعتی را فارغ از خط و ربط فکری، در کنار یکدیگر قرار می‌دهد.

 

مقتدایی را نمی‌توان اصول‌گرا نامید و او در اردوگاه اصلاح‌طلبان تعریف می‌شود. این را نمی‌توان کتمان کرد و اتفاقاً به همین خاطر باید هر از چندی در قالب مسوولیت‌های خطیر جریانی، اولویت‌های گفتمان اصلاح‌طلبی را به او یادآور شد وگرنه تکلیف با جماعت اصول‌گرا، علی‌الخصوص تندروها مشخص است. هرچند انتظار بازنگری در روش‌ها و اصلاح نگرش‌ها آن هم از سیاست‌مردی که در میانه‌های دهه هفتم زندگی به سر می‌برد، چندان خوش‌بینانه نیست.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب/اخبار خوزستان طی شماره 16416 توسط admin-khuz و در روز ساعت 00:38:34
© Copyright 2020 https://www.khuztab.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 16412
28 / 6 / 1399 - 4:02

🖋 به قلم "عباس مدحجی"؛

دوئل فرماندار و نماینده در خرمشهر

اخبار مهم خوزستان را در پایگاه خبری خوزتاب بخوانید؛ ؛

عباس مدحجی در یادداشت ارسالی به پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب نوشت؛

IMG 20200918 WA0027 دوئل فرماندار و نماینده در خرمشهر
۱_ شهرستان خرمشهر مدتهاست از سؤمدیریت عمیقی رنج میبرد و طی سالهای اخیر این ناکارآمدی رشد شارپ تری هم داشته است.

۲_ مدتها عوام و حتی خواص خرمشهر علت این وضعیت را ورود و نفوذ افراد غیربومی در سپهر سیاسی شهر میدانستند و برای اثبات این ادعا هم دست روی مدیرانی میگذاشتند که مدیریت ادارات را قبضه کرده و غالبا از جایی دیگر تزریق شده اند.

۳_ گرچه چنین استدلالی در این وضعیت که ریاست خیلی از ادارات و ارگانها غیربومی هستند پُربیراه هم نیست آن هم در شرایطی که حداقل نصف این ادارات را میشد با ظرفیت داخلی مدیریت کرد اما کار آنجا بیخ پیدا میکند که عملکرد نیروهای فعال بومی حاضر هم چنگی به دل نمیزند.

۴_ مثال نقض تفکر “فقط بومی” هفت نفر عضو بومی شورای شهر است که نتیجه ی مجموعِ عملکردشان جای هیچ دفاعی ندارد. و در کنار آن نمایندگان ادوار خرمشهر که بومی بودند و هستند و در هردوره هم نقص های بنیادی ملموسی در عملکردشان داشتند.

۵_ در این میان نشانه های مختلفی از بالاگرفتن اختلاف نظر فرماندار و نماینده ی شهر هم مزید بر علت شده. در روزهای که بنظر میرسید احمد نژاد تلاش خود برای جابجایی حیدری از فرمانداری خرمشهر مضاعف نمونده، خبر گزینه شدن حیدری برای فرمانداری ماهشهر نقل محافل سیاسی شد.گزینه ای که گفته میشد با مخالف نماینده ماهشهر به بن بست خورده.

۶_ خبر آنقدر متواتر شد که احتمال تودیع حیدری در چند روز پیش هم شدت گرفت و حتی “خ.پ” هم بعنوان جایگزین مطرح شد اما دیدیم که هفته تمام شد و اتفاقی نیفتاد.

این اخبار غیر رسمی از دوئل پشت پرده ی نماینده ی ملت با نماینده ی دولت با تمام تلاش هردو جبهه ، پنهان نمیماند و پیشبینی میشود خرمشهر هنوز هم با روزهای ثبات فاصله دارد. ثباتی که گویی در حال معامله شدن برسر پستهای مهمی ست. از دو گزینه ی مطرح شده برای یکی از معاونتهای مهم تا معارفه های ادارات خدماتی دیگر.

۷_ 🔚 روزهای آینده نشان خواهد داد چه مقدار از این اخبار غیررسمی صحت داشته و تلاش ، ارتباط ها و لابی های کدام مسئول نتیجه خواهد داد.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب/اخبار خوزستان طی شماره 16412 توسط admin-khuz و در روز جمعه 28 شهریور 1399 ساعت 04:02:39
© Copyright 2020 https://www.khuztab.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 16409
27 / 6 / 1399 - 23:42

انتقاد شدید دبیر شورای سلامت اهواز از شهردار و ادارات دولتی

دبیر شورای سلامت اهواز با اشاره به عدم همکاری برخی دستگاه‌ها در کنترل کرونا، گفت: وضعیت خوزستان سفید شد اما زمانی که حرکتی انجام نمی‌شود و وضعیت شهر برای کسی اهمیت ندارد دوباره قرمز می‌شود؛ تعداد زیادی از مردم کشورمان را از دست داده‌ایم، دیگر چه اتفاقی باید بیافتد تا این جماعت از خواب بیدار

دبیر شورای سلامت اهواز با اشاره به عدم همکاری برخی دستگاه‌ها در کنترل کرونا، گفت: وضعیت خوزستان سفید شد اما زمانی که حرکتی انجام نمی‌شود و وضعیت شهر برای کسی اهمیت ندارد دوباره قرمز می‌شود؛ تعداد زیادی از مردم کشورمان را از دست داده‌ایم، دیگر چه اتفاقی باید بیافتد تا این جماعت از خواب بیدار شوند؟

دکتر احمد مشکورنیا در گفت‎وگو با ایسنا، با اشاره به گسترش شیوع کرونا در سطح شهر اهواز اظهار کرد: بازارچه‌ها یکی از اماکنی هستند که شدت انتقال کرونا در آن‌ها به شدت بالا است؛ مردم باید از حضور در اماکن شلوغ مانند بازارچه‌ها و بازارها پرهیز کنند.

دبیر شورای سلامت اهواز با اشاره به ضدعفونی نشدن شهر توسط شهرداری گفت: شهردار اهواز عنوان می‌کند که خودروهای این سازمان به دلیل ضدعفونی خراب شده‌اند؛ ما هم به شهرداری اعلام کردیم که ضدعفونی شهر در جلوگیری از گسترش کرونا تاثیری ندارد و به جای آن می‌تواند نسبت به توزیع ماسک رایگان اقدام کند.

وی افزود: شهرداری عنوان می‌کند که در مناطق کم‌برخوردار پمفلت (بروشور آموزشی) توزیع کرده است اما به نظر ما در چنین مناطقی باید با صحبت و امر به معروف و نهی از منکر، آگاهی‌های لازم به مردم داده شود تا مردم بیشتر در جریان این مسائل قرار بگیرند. اقدامات در این خصوص، باید بر اساس توصیه‌های مراکز بهداشت انجام شود اما برخی مدیران شهرداری بسیار ضعیف عمل کرده‌اند.

مشکورنیا با بیان اینکه شهر اهواز والی ندارد، تصریح کرد: جلسات زیادی برای برنامه‌ریزی‌های متعددی برگزار شده و از شهردار اهواز برای شرکت در این جلسات دعوت کرده‌ایم اما شهردار در هیچ کدام از این جلسات شرکت نکرده است؛ نمی‎دانیم معنای این کار چیست اما می‌دانیم که بیماری، این گونه کنترل نمی‌شود.

وی افزود: وضعیت خوزستان سفید شد اما زمانی که حرکتی انجام نمی‌شود و وضعیت شهر برای کسی اهمیت ندارد، دوباره قرمز می‌شود؛ تعداد زیادی از مردم کشورمان را از دست داده‌ایم، دیگر چه اتفاقی باید بیافتد تا این جماعت از خواب بیدار شوند؟

رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز گفت: ما در حال انجام وظایف اجرایی خود هستیم اما باید همه به کمک ما بیایند و همه تفکر بهداشتی داشته باشند تا از انتشار ویروس جلوگیری شود.

وی افزود: هیچکدام از ادارات دولتی به ما کمکی نکردند. دانشگاه شهید چمران اهواز که شش ماه تمام تعطیل بود، نه از بابت خودرویی و نه از بابت منابع انسانی به ما کمکی نکرد و تنها انتقاد می‌کرد در حالی که دریغ از حتی یک قدم که برای کنترل کرونا برداشته باشد. البته شرط انصاف است که از بسیج و سپاه نهایت تشکر را داشته باشم که تمام‌قد در کنار ما بودند و حمایت کردند

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب/اخبار خوزستان طی شماره 16409 توسط admin-khuz و در روز پنجشنبه 27 شهریور 1399 ساعت 23:42:03
© Copyright 2020 https://www.khuztab.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 16401
27 / 6 / 1399 - 13:57

مديرعامل سازمان مديريت و نظارت بر تاكسيراني شهر اهواز خبر داد:؛

توزيع رايگان محلول ضدعفوني كننده دست بين هزار نفر از رانندگان تاكسي

مديرعامل سازمان مديريت و نظارت بر تاكسيراني شهر اهواز خبر داد: توزيع رايگان محلول ضدعفوني كننده دست بين هزار نفر از رانندگان تاكسي به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب، آيت حميدي با اعلام اين خبر گفت: با توجه به اينكه سفرهاي درون شهري يكي از عوامل شيوع ويروس كرونا در جامعه مي باشند، پس از

مديرعامل سازمان مديريت و نظارت بر تاكسيراني شهر اهواز خبر داد:

توزيع رايگان محلول ضدعفوني كننده دست بين هزار نفر از رانندگان تاكسي

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب، آيت حميدي با اعلام اين خبر گفت: با توجه به اينكه سفرهاي درون شهري يكي از عوامل شيوع ويروس كرونا در جامعه مي باشند، پس از به پايان رساندن سه مرحله توزيع رايگان ماسك در بين رانندگان فعال تاكسي سطح شهر، كه طي آن حدود ده هزار ماسك توزيع گرديد، در شبانه روز گذشته نيز هزار عدد محلول ضدعفوني كننده دست ٥٠٠ سي سي در بين قشر زحمتكش تاكسيران اهوازي بصورت رايگان توزيع شد.

مديرعامل سازمان تاكسيراني شهرداري اهواز افزود: طبق تاكيد شهردار اهواز مبني بر تمركز بر حفظ سلامت و بهداشت قشر پرتلاش و زحمتكش راننده تاكسي در كلانشهر اهواز، كه رابطه مستقيمي با سلامت ساير شهروندان محترم هم دارد، سازمان تاكسيراني برنامه ريزيهايي را به انجام رسانده تا با توزيع مداوم و مستمر ماسك، دستكش و محلول ضدعفوني كننده دست و مواد گند زداي اتاق تاكسي، كه همه اين اقلام بصورت كاملاً رايگان به اين عزيزان اهداء مي شود، گام مهمي در راستاي ارتقاي ضريب امنيت بهداشتي سفرهاي درون شهري در كلانشهر اهواز برداشته باشد.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب/اخبار خوزستان طی شماره 16401 توسط admin-khuz و در روز ساعت 13:57:35
© Copyright 2020 https://www.khuztab.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 16395
27 / 6 / 1399 - 1:48

شهردار بستان در نشست خبری عنوان کرد:؛

هدف اصلی ما خدمت به مردم است/خبرهای خوبی از حوزه شهری بستان در راه است

اخبار خوزستان را در پایگاه خبری خوزتاب بخوانید؛ ؛

علی عبیات طی نشستی با اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی شهربستان عنوان کرد: من فرزند این شهرم و برای خدمت به شهر دریغ نخواهم کرد

IMG 20200917 WA0027 هدف اصلی ما خدمت به مردم است/خبرهای خوبی از حوزه شهری بستان در راه است

شهردار بستان به اشاره به بازدید از زایرسرا شهر گفت: این زایرسرا یکی از پروژه های مهم کشوری هست که ظرفیت‌های بسیاری دارد . وی عنوان کرد انشاالله طی بازدیدی که با حضور سرمایه‌گذاران استانی داریم بتوانیم چرخ اشتغالزایی را دراین شهر کلید بزنیم

 

عبیات همچنین در خصوص پروژه‌های شهری  عنوان کرد: بستان ظرفیت‌های خوبی دارد و در آینده پروژه‌های با احتساب به درآمدهای مالیاتی آنها را اجرا خواهیم کرد

 

وی با بیان این که مشکل روشنایی و فضای سبز که دغدغه اصلی مردم شهربستان هست افزود: ما در این مورد کارهایی خوبی انجام دادیم در طی دوره‌ای فضای سبز این شهر نامناسب بود ولی با وجود کارگران زحمتکش توانستیم چهره واقعی فضای سبز را دریابیم.

 

شهردار بستان در مورد بازارچه مرزی چذابه عنوان کرد: در طول این زمان شاهد اهتمام خاصی برای این شریان اقتصادی نبودم و با مکاتباتی که انجام دادیم انشاالله شاهد ترقی این موضوع مهم باشیم

 

عبیات در خصوص حقوق کارگران عنوان کرد: من اولا از صبر این عزیزان خدوم ممنونم ولی حتماً در این روزها اخبار خوبی در راه است که بتوانیم لبخند را به لبان این عزیزان بیاریم

IMG 20200917 WA0031 هدف اصلی ما خدمت به مردم است/خبرهای خوبی از حوزه شهری بستان در راه است

به گفته سید علی موسوی خبرنگار مستقر در بستان ؛ در این جلسه آقای ریاض سودانی بعنوان رابط شهردار در جلسات و رسیدگی به مشکلات معرفی شد

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب/اخبار خوزستان طی شماره 16395 توسط admin-khuz و در روز ساعت 01:48:43
© Copyright 2020 https://www.khuztab.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 16390
26 / 6 / 1399 - 22:04

رئیس شورای شهر خرمشهر:؛

نماینده آبادان چنان برای تضییع حق خرمشهر وارد عمل شده که انگار خرمشهر دور از استان است

اخبار مهم خوزستان را در پایگاه خبری خوزتاب بخوانید؛

در پی افشای خبر کاهش حق آلایندگی خرمشهر از پالایشگاه آبادان از ۴۲/۵ درصد به ۳۶ درصد توسط یک خبرنگار ،رئیس شورای شهر خرمشهر ضمن انتقاد از این تصمیم از تمام مقامات خواست مانع آن شوند.

 

IMG 20200916 220152 042 نماینده آبادان چنان برای تضییع حق خرمشهر وارد عمل شده که انگار خرمشهر دور از استان است
خوزتاب / عباس مدحجی: هفتهی گذشته در جلسه ی شورای برنامه ریزی استان خوزستان جلسه ای تشکیل شد که طی آن حق خرمشهر از آلایندگی پالایشگاه آبادان کاهش یافت . جالب آنکه تعداد مسولان شرکت کننده از آبادان چند برابر مسولان خرمشهری بود و همین هم در نهایت جلسه را به ضرر خرمشهر تمام کرد.

 

موسی مطوری جزیره رئیس شورای شهر خرمشهر در این باره گفت: “شنبه ی هفته گذشته در شورای برنامه ریزی استان خوزستان، “جلیل مختار” نماینده آبادان و تعدادی از کارشناسان این شهرستان شرکت داشتند و از خرمشهر تنها یک نفر، “اسد” معاون برنامه ریزی فرمانداری حضور داشت و طی یک تصمیم بدون کارشناسی و غیر منطقی حق الایندگی خرمشهر از پالایشگاه ابادان از ۴۲/۵ درصد به ۳۶ درصد کاهش یافت.”

 

مطوری افزود: “من خواستار جلوگیری این تصمیم ناعادلانه در حق مردم خرمشهر و ابادان هستم. مردم ابادان و خرمشهر سوار یک کشتی بنام منطقه آزاد اروند هستند و هرگونه ضرر به مردم خرمشهر یا آبادان ، ضرر به این وضعیت مشترک المنافع خواهد بود. این کار اقای مختار بازی با اتش است که باعث متضرر شدن مردم خرمشهر شده. بارها به این حق و طرح حمله شده بود ولی مطمئنم حتی مردم ابادان هم با آن موافق نیستند اما برخی افراد میخواهند خودشیرینی کنند. ما باید جلوی جفای این افراد به منافع مردم را بگیریم.”

 

مطوری در پایان افزود: “انتقاد من متوجه شهرداری خرمشهر هم هست که ب هر دلیلی در جلسه حاضر نشدند. از نماینده خرمشهر و هرکس در هر جایگاهی که میتواند کمکی کند خواهشمندم با آنچه در توان دارد برای حق خرمشهر وارد عمل شوند. حالا که مختار چنان برای تضییع حق خرمشهر وارد عمل شده که انگار خرمشهر شهری دور از استان و این دیار است”

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب/اخبار خوزستان طی شماره 16390 توسط admin-khuz و در روز چهارشنبه 26 شهریور 1399 ساعت 22:04:30
© Copyright 2020 https://www.khuztab.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 16387
26 / 6 / 1399 - 15:51

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز:؛

کرونا؛ اهواز قرمز شد

اخبار مهم خوزستان را در پایگاه خبری خوزتاب بخوانید؛

با اضافه شدن اهواز و شوشتر به وضعیت قرمز کرونا، تعداد شهرهای قرمز استان به ۶ شهر افزایش پیدا کرد

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب؛ دکتر فرهاد ابول نژادیان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت:

 

به‌ دلیل عدم رعایت اصول بهداشتی و ساده انگاری برخی افراد، شاهد افزایش مبتلایان و بستری‌شدگان کرونا در خوزستان هستیم و طبق آخرین بررسی ها، شهرهای اهواز و شوشتر، نیز در وضعیت قرمز قرار گرفتند.

 

متاسفانه در چند روز گذشته تعداد مبتلایان به کرونا در خوزستان افزایش پیدا کرده و در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی پیش‌بینی می‌شود که تعداد مبتلایان، افراد بستری و فوتی‌های این بیماری افزایش یابد.

 

هم اکنون شهرهای اهواز؛ آبادان، شوشتر؛ بهبهان، امیدیه و آغاجاری در وضعیت قرمز این بیماری قرار دارند.

 

اخیراً افراد بیشتری درگیر این بیماری شدند که علائمی شدیدتر از مبتلایان قبلی دارند و سن ابتلا به شدت کاهش پیدا کرده است و نوجوانان؛ جوانان، و میانسالان نیز درگیر این بیماری شدند.

 

در روزهای گذشته بارها هشدار داده شده بود که وضعیت استان بسیار شکننده است اما متاسفانه هر روز شاهد کمتر شدن رعایت پروتکل های بهداشتی بودیم.

 

لازم است تا مردم گرامی ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی از هرگونه حضور درآیین‌ها و تجمع‌ها، بازارچه های غیر رسمی و… به شدت پرهیز کنند، دست های خود را به صورت مرتب با آب و صابون بشویند و در هنگام خروج از منزل حتما از ماسک استفاده کنند./خوزتاب

asriran

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب/اخبار خوزستان طی شماره 16387 توسط admin-khuz و در روز ساعت 15:51:38
© Copyright 2020 https://www.khuztab.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 16379
26 / 6 / 1399 - 14:26

یادداشت دکتر ابواتراب فاضل درباره آخرین وضعیت فولاد اکسین، لوله‌سازی اهواز و شرکت صبا فولاد خلیج فارس؛

«وصندوق» سهام فولاد اکسین را واگذار نمی‌کند

اخبار مهم خوزستان را در پایگاه خبری خوزتاب بخوانید ؛

دکتر ابوتراب فاضل، نایب رئیس هیئت مدیره شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری، با انتشار یادداشتی تخصصی در سایت چیلان، آخرین وضعیت شرکت‌های فولاد اکسین خوزستان، لوله‌سازی اهواز و شرکت صبا فولاد خلیج فارس را تبیین کرد.

سیدابوتراب فاضل معاون امور شرکت‌‌ها و مجامع 1280x853 «وصندوق» سهام فولاد اکسین را واگذار نمی‌کند

دکتر فاضل در این یادداشت، از عدم تمایل شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی برای واگذاری سهام فولاد اکسین به دلیل حفظ زنجیره تامین شرکت‌های تابعه «وصندوق» پرده برداشته است.

 

وی همچنین خبر داد که گزارش توجیهی احداث مجتمع فولادسازی فولاد اکسین خوزستان با ظرفیت تولید سالانه ۱.۲ میلیون تن ارائه شده و سهامداران اکسین در حال بررسی گزارش توجیهی، برای «اتخاذ تصمیم نهایی» در مورد احداث طرح فولادسازی هستند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب، متن کامل یادداشت نایب رئیس هیئت مدیره شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری به شرح ذیل است:

 

 

با توجه به پتانسیل‌های شرکت فولاد اکسین خوزستان، روند رو به رشد تولیدات شرکت از یک سو و نیاز به تأمین اسلب مورد نیاز جهت نیل به ظرفیت اسمی قابل دستیابی که در طراحی اولیه کارخانه پیش‌بینی گردیده است، بررسی اقتصادی احداث طرح توسعه فولاد‌سازی در دستور کار قرار گرفته که پس از مطالعات صورت گرفته، در حال حاضر گزارش توجیهی احداث مجتمع فولادسازی احیاء مستقیم، ذوب و ریخته‌گری با ظرفیت تولید سالانه ۱.۲ میلیون تن توسط شرکت مذکور ارائه گردیده است.

 

از آنجا که طرح احیا و فولاد‌سازی جزء طرح‌های توسعه اصلی شرکت می‌باشند و زیرساخت‌های بنیادی لازم در زمان طراحی و اجرای کارخانه لحاظ شده است، اجرای آن مزایا و منافع گسترده‌ای را جهت بقاء و رشد شرکت فراهم می‌سازد که از جمله مزایای آن می‌توان به امکان تولید متنوع فولادهای میکروآلیاژی، کاهش بهای تمام شده محصول نهایی، کاهش مصرف انرژی و جلوگیری از خروج ارز جهت تأمین اسلب‌های خاص اشاره نمود. مضاف بر اینکه اجرای طرح مذکور شامل مزایای زیست محیطی برای کارخانه خواهد بود. در حال حاضر مراتب در دست بررسی سهامداران جهت اتخاذ تصمیم نهایی می‌باشد.

 

واگذاری سهام فولاد اکسین، برای «وصندوق» جذابیت ندارد

 

وضعیت رو به رشد فعالیت‌های عملیاتی شرکت فولاد اکسین خوزستان در سال مالی ۱۳۹۸ منجر به افزایش چشمگیر سود عملیاتی شرکت نسبت به سال گذشته و تبدیل زیان انباشته سنوات گذشته به سود انباشته گردیده است به طوری که سود خالص شرکت نسبت به بهترین سال مالی در سنوات گذشته بالغ بر ۱۰۰ برابر افزایش یافته است. همچنین حفظ زنجیره تأمین شرکت‌های فولادی مجموعه هلدینگ «وصندوق» (به علت نیاز شرکت لوله‌سازی اهواز به ورق‌های فولادی جهت اجرای پروژه‌های خود) می‌تواند گامی موثر در جهت افزایش سوددهی سهامداران قلمداد گردد. لذا به نظر می‌رسد موضوع واگذاری سهام شرکت مذکور در حال حاضر جذابیتی نداشته و نگهداری سهام منفعت بیشتری خواهد داشت. از جمله اقدامات مدیریتی در جهت بهبود عملکرد، باز تعریف استراتژی‌های شرکت، حرکت به سمت تولید محصولات با ارزش افزوده بالا و ورق‌های عریض و تغییرات در فرآیند فروش محصولات می‌باشد.

 

جهش تولید و سودآوری در شرکت لوله‌سازی اهواز

 

یکی از مهم‌ترین دستاوردهای شرکت لوله‌سازی اهواز در سال ۱۳۹۸ تولید لوله‌های پروژه عظیم ملی خط لوله گوره به جاسک و پوشش این لوله‌ها به روش دو لایه FBE می‌باشد. همچنین انعقاد قراردادهای دیگر در حوزه انتقال لوله‌های نفت و گاز با شرکت ملی نفت، منجربه افزایش ۲۲ درصدی تولید لوله نسبت به سال گذشته و کسب سود خالص به مبلغ ۲،۰۷۲،۷۴۶ میلیون ریال گردیده که نسبت به سال گذشته بالغ بر ۱۲۳ درصد افزایش یافته است. لازم به توضیح است شرکت مواد اولیه مورد نیاز جهت اجرای پروژه‌ها را غالباً از شرکت فولاد اکسین خوزستان تأمین می‌نماید.

 

عملکرد شرکت صبا فولاد خلیج فارس و برنامه‌های آتی آن

 

شرکت صبا فولاد خلیج فارس با ظرفیت تولید سالانه ۱.۵ میلیون تن بریکت گرم در سال مالی ۱۳۹۷ به بهر‌ه‌برداری رسید ولیکن با توجه به عدم تأمین گندله مکفی به عنوان خوراک مجتمع و سایر دلایل فنی از جمله عدم تکمیل پروژه، تاکنون دستیابی به ظرفیت اسمی محقق نگردیده است. لکن شرکت از طریق اتخاذ سیاست‌های مناسب از جمله تکمیل بخش‌های باقی مانده پروژه و تست موفقیت آمیزPGT و نیز اتخاذ سیاست‌ها و راهکارهای مناسب تأمین گندله از طریق مذاکره و انعقاد قراردادهای بلندمدت را در دستور کار قرار دارد. به‌هرصورت، با توجه به اینکه شرکت صبا فولاد خلیج فارس از حیث پتانسیل‌های ویژه آن در کشور و حتی منطقه منحصر به فرد است، تمام تلاش هلدینگ «وصندوق» در جهت ارتقای فرآیندهای عملکردی، رفع مشکلات مبتلا به صنعت فولاد و نیز پیگیری و اجرای طرح توسعه در شرکت مذکور می‌باشد. همچنین یکی از سیاست‌های این هلدینگ، انجام مطالعات و بررسی‌های لازم در جهت تکمیل زنجیره فولاد اعم از صنایع بالادستی و پایین دستی است.

در همین راستا و به منظور بهبود فعالیت‌های شرکت، افزایش راندمان و اجرای سیاست‌های هلدینگ، تغییرات در سطوح مدیریتی شرکت صورت پذیرفت که از جمله نتایج آن می‌توان به افزایش ظرفیت تولید در نیمه نخست سال مالی ۱۳۹۹، پیاده‌سازی استراتژی ۵ ساله شرکت و مطالعات اولیه جهت اجرای پروژه فاز دوم احیاء به میزان ۱.۵ میلیون تن اشاره نمود.

 

با توجه به ظرفیت تولید شرکت صبا فولاد خلیج فارس به میزان ۱.۵ میلیون تن بریکت آهن اسفنجی و متناسب با نیاز داخل و توان صادرات، محصول مذکور تولید و عرضه می‌گردد. اگرچه تاکنون شرکت مذکور حدود ۳۵ درصد ظرفیت اسمی تولید داشته است لکن با عنایت به میزان مصرف بازار و پتانسیل‌های کارخانه، برنامه‌ریزی جهت نیل به ظرفیت اسمی و افزایش میزان تولید و صادرات محصول برای سال ۱۳۹۹ صورت پذیرفته است به نحوی که بودجه سال مالی ۱۳۹۹ شرکت بر مبنای تولید و فروش ۸۵۰ هزار تن پایه گذاری گردیده است.

 

همانگونه که می‌دانیم بریکت‌ گرم آهن اسفنجی (HBI) محصولی است که در فرآیند بریکت‌سازی از آهن اسفنجی گرم (HDRI) در دمای بیش از ۶۵۰ درجه سانتیگراد تولید می‌شود. این نوع بریکت شناخته‌‌شده‌‌ترین محصول جهت حمل و نقل آسان و ایمن آهن اسفنجی در سطح جهان به شمار می‌‌رود. از جمله خواص بریکت گرم آهن اسفنجی که باعث تسهیل در حمل و نقل آن گشته، می‌توان به سطح ویژه پایین، دانسیته و استحکام مکانیکی بالا و مقاومت مطلوب در برابر اکسیداسیون اشاره نمود.

 

همچنین میزان تولید و صادرات محصول شرکت صبا فولاد خلیج فارس در پایان سال مالی منتهی به ۳۰ آذر ۹۸ و عملکرد شش ماهه سال مالی ۱۳۹۹ به شرح جدول ذیل است:

۲۰۲۰۰۹۱۶ ۱۴۲۹۰۴ «وصندوق» سهام فولاد اکسین را واگذار نمی‌کند

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب/اخبار خوزستان طی شماره 16379 توسط admin-khuz و در روز ساعت 14:26:01
© Copyright 2020 https://www.khuztab.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 16370
25 / 6 / 1399 - 13:44

خط و نشان مدیر خانه مطبوعات خوزستان برای روابط عمومی های استان:؛

نشست های خبری گزینشی در استان باید به اتمام برسد

اتمام نشست های خبری گزینشی در استان خوزستان   دکتر افشار پرویزی بابادی مدیر خانه مطبوعات خوزستان، در مصاحبه اختصاصی با پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب، از اتمام نشست های خبری گزینشی توسط ادارات و سازمان های استان خبر داد.   پرويزی بابادی در این مصاحبه با انتقاد از روابط عمومی ادارات و سازمان های خوزستان

اتمام نشست های خبری گزینشی در استان خوزستان

 

دکتر افشار پرویزی بابادی مدیر خانه مطبوعات خوزستان، در مصاحبه اختصاصی با پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب، از اتمام نشست های خبری گزینشی توسط ادارات و سازمان های استان خبر داد.

 

پرويزی بابادی در این مصاحبه با انتقاد از روابط عمومی ادارات و سازمان های خوزستان گفت: طی دیدار با سعید رضوانی، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خوزستان، ضمن گلایه جهت عدم دعوت از رسانه های مستقل خوزستان در جلسات و نشست های خبری، موضوع دعوت های گزینشی اخیر ادارات و سازمان های خوزستان از رسانه ها به بهانه کرونا را پیگیری کرده و ضمن گلایه جهت عدم دعوت از رسانه های منتقد خوزستان در جلسات خبر، به نمایندگی از تمام رسانه های استان خوزستان خواهان اتمام این رویه غلط شدیم.

 

مدیر خانه مطبوعات خوزستان گفت: رسانه های مستقل نقد منصفانه را رواج می دهند و حضور رسانه های منتقد در نشست های خبری باعث شفافیت عملکرد آن سازمان می شود.

 

پرویزی بابادی گفت: پیشنهاد ما به مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خوزستان و همچنین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این است که دعوت از خبرنگاران از طریق خانه مطبوعات استان خوزستان صورت پذیرد تا ضمن دعوت از رسانه های رسمی و دارای مجوز به صورت چرخشی، حضور تمام رسانه ها در نشست های مختلف امکان پذیر شود.

 

مدیر خانه مطبوعات خوزستان در پایان گفت: نشست های خبری گزینشی توسط روابط عمومی های ادارات و سازمان های استان خوزستان باید به اتمام برسد و این موضوع را تا حصول نتیجه پیگیری خواهیم کرد.

 

ساماندهی روند اشتباه دعوت از رسانه های همسو با روابط عمومی ها در ماه های اخیر که با انتقاد فراوان‌ رسانه های استان مواجه شده بود یکی از مطالبات جامعه خبری استان خوزستان بود که امروز توسط دکتر افشار پرویز بابادی مدیر خانه مطبوعات خوزستان پیگیری شد.

 

عملکرد کوتاه و پرثمر پرویزی بابادی در خانه مطبوعات استان نوید روزهای روشن و امیدبخش برای جامعه خبری استان خوزستان داده است.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب/اخبار خوزستان طی شماره 16370 توسط admin-khuz و در روز سه شنبه 25 شهریور 1399 ساعت 13:44:28
© Copyright 2020 https://www.khuztab.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 16364
22 / 6 / 1399 - 12:33

شبیب جویجری راهی بهارستان شد

♨️📸 جویجری راهی بهارستان شد 🔰 مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه‌ اهواز امروز بین شبیب جویجری و احمد سراج برگزار شد ♦️ شبیب جویجری با ۴۴هزار و ۷۴۸ رای به عنوان سومین نماینده مردم اهواز ،باوی، کارون و حمیدیه به مجلس شورای اسلامی راه یافت. #اطلاع_رسانی_کنید خوزتاب متفاوت ترین پایگاه خبری اهواز-خوزستان👇

♨️📸 جویجری راهی بهارستان شد

🔰 مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه‌ اهواز امروز بین شبیب جویجری و احمد سراج برگزار شد

♦️ شبیب جویجری با ۴۴هزار و ۷۴۸ رای به عنوان سومین نماینده مردم اهواز ،باوی، کارون و حمیدیه به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

#اطلاع_رسانی_کنید

خوزتاب متفاوت ترین پایگاه خبری اهواز-خوزستان👇
🌐 WWW.KHUZTAB.IR
🆔 T.me/khuztab

خوزتاب/اخبار خوزستان
♨️ آمار و میزان مشارکت در مرحله دوم انتخابات اهواز ، کارون، حمیدیه و باوی
خوزتاب؛

♦️ تعداد واجدین شرایط: ۱۲۰۸۰۰۰ نفر

🔺 تعداد آراء مأخوذه کل حوزه: ۷۹۶۶۰ هزار نفر

🔻 میزان مشارکت: حدوداً ۶٫۶

🔺 شبیب جویجری با ۴۴۷۴۸ رای به مجلس راه یافت

🔻 احمد سراج با ۳۱۴۸۷ رای دوم شد و از رسیدن به بهارستان بازماند

🔴اهواز ۵۵۸۳۷
🔴اسماعیلیه ۸۷۰
🔴غیزانیه ۱۶۶۴

🟠کارون ۶۸۱۹
🟠سویسه ۲۰۶۲

🟡باوی ۲۸۸۷
🟡ویس ۳۶۹۸

🟢حمیدیه ۴۲۷۶
🟢گمبوعه ۱۵۴۷

#اطلاع_رسانی_کنید

خوزتاب متفاوت ترین پایگاه خبری اهواز-خوزستان👇
🌐 WWW.KHUZTAB.IR
🆔 T.me/khuztab

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب/اخبار خوزستان طی شماره 16364 توسط admin-khuz و در روز شنبه 22 شهریور 1399 ساعت 12:33:32
© Copyright 2020 https://www.khuztab.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر