کد خبر : 10989
تاریخ انتشار : شنبه 23 شهریور 1398 - 12:16

اغاز ثبت شناورهای تجاری متقاضی کالای ته لنجی در اروند کنار

فرماندار آبادان از مالکان شناورهای تجاری متقاضی ورود کالای ملوانی (ته لنجی) در بندر تجاری اروندکنار خواست برای ثبت شناور خود به فرمانداری این شهرستان مراجعه کنند. سیدزین الدین موسوی شنبه در گفت و گو با خبرنگارخوزتاب، اظهار داشت:آمار دقیقی از تعداد شناورهای تجاری متقاضی فعالیت در بخش کالای ملوانی (ته لنجی) در بندر اروندکنار

فرماندار آبادان از مالکان شناورهای تجاری متقاضی ورود کالای ملوانی (ته لنجی) در بندر تجاری اروندکنار خواست برای ثبت شناور خود به فرمانداری این شهرستان مراجعه کنند.

IMG 20190914 163659 901 300x250 اغاز ثبت شناورهای تجاری متقاضی کالای ته لنجی در اروند کنار

شناورهای تجاری،اروند کنار


سیدزین الدین موسوی شنبه در گفت و گو با خبرنگارخوزتاب، اظهار داشت:آمار دقیقی از تعداد شناورهای تجاری متقاضی فعالیت در بخش کالای ملوانی (ته لنجی) در بندر اروندکنار وجود ندارد و فرخوان مذکور برای شناسایی و ساماندهی شناورهای مستقر در اروندکنار انجام می شود.

فرماندار آبادان گفت:بعد از جنگ تحمیلی تعداد زیادی از شناورهای تجاری اروندکنار در سایر بنادر مشغول فعالیت تجاری شدند که بازگشت این شناورها زمینه اشتغال و رونق اقتصادی منطقه را در پی خواهد داشت و مسئولان از بازگشت این شناورها استقبال می کنند.

وی بر بهره مندی از مزایای بندر اروندکنار برای برون رفت این منطقه مرزی از بن بست و رونق اقتصادی این منطقه با بهره گیری از ظرفیت بندری و تجاری آن تاکید کرد و افزود:در صورت فعال شدن بندر تجاری اروندکنار فرصت های شغلی مستقیم و غیر مستقیم زیادی در این منطقه ایجاد خواهد شد.

موسوی گفت:اروندکنار می تواند به محلی برای واردات کالای مورد نیاز کشور و قطب گردشگری تجاری خوزستان تبدیل شود و برای این راستا برنامه ریزی لازم در حال انجام است.

بندر تجاری اروندکنار در انتهای رودخانه اروند و روبه روی شهر فاو عراق قرار دارد و نزدیکترین بندر به کشور کویت است.

اروندکنار تنها بازارچه مرزی استان است که هیچگونه فعالیت اقتصادی در آن انجام نمی شود.

اروندکنار با ۳۵ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری آبادان جنوب آبادان قرار دارد.

سالانه حدود ۲ میلیون نفر از کاروان های راهیان نور و میهمان نوروزی از یادمان شهدای عملیات والفجر۸ در اروندکنار دیدن می کنند. /ایرنا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://www.khuztab.ir/