کد خبر : 14729
تاریخ انتشار : جمعه 22 فروردین 1399 - 22:25

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران:

سال ۹۸ با دو مقوله سیل و کرونا در قاب مسئولیت های اجتماعی محصور اما از انجام تکالیف ذاتی دور نماندیم

در پایگاه خبری خوزتاب بخوانید

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران گفت: سال ۹۸ با محوریت دو مقوله سیل و کرونا در قاب مسئولیت های اجتماعی محصور اما از انجام تکالیف و وظایف ذاتی دور نماندیم.

به گزارش پایگاه خبری خوزتاب اخبار خوزستان؛ مهندس سید عبداله موسوی روز دوشنبه (۱۸ فروردین) در واکاوی عملکرد و فعالیت های این شرکت در سال گذشته، افزود: هر چند این شرکت همسو با برنامه های وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران در عمل به مسئولیت های اجتماعی پیشینه چندین ساله دارد، ولی در سالی که پشت سرگذاشتیم این مسئولیت متفاوت و دارای ویژگی های متمایز بود.

وی اظهار کرد: بارندگی های شدید اوائل سال ۹۸ و پیامدهای آن سبب شد تا این شرکت به عنوان یکی از اعضای اصلی ستاد بحران استان خوزستان و براساس دستورات اکید وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، همسو با سایر دستگاه های اجرایی و امداد رسان نقش محوری در مهار سیلاب و استحکام بخشی به ایجاد سیل بندها و تامین نیارهای مناطق سیلزده ایفا نماید.

موسوی گفت: از تبعات سیلاب در بخش عملیات حفاری ، توقف فعالیت تعدادی از دکل ها در مناطق نزدیک به رودخانه ها بود که برای فواصلی در کار مشکلاتی ایجاد که با فروکش ها کردن سیلاب و تلاش های کارکنان ، دستگاه ها دوباره در مدار عملیات قرار گرفتند.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران افزود: کاهش تبعات سیلاب تا چند ماه به طول انجامید اما مدیریت های این سازمان خاصه در بخش های خدمات، پشتیبانی،عملیات حفاری و HSE به موازات حضور فعال در نشست ها و کارهای اجرایی محول شده، روال برنامه های تعریف شده در بخش های عملیاتی، پشتیبانی، ستادی به ویژه بخش های منابع انسانی، مالی، اداری، حقوقی و قراردادها در نتیجه همت و مساعی مجموعه مدیران و کارکنان سختکوش شرکت به نحو مناسب دنبال شد.

وی با اشاره به اقدامات به عمل آمده در سال ۹۸ در راستای توسعه فعالیت ها در دو بخش عملیات حفاری و خدمات یکپارچه فنی و تخصصی، اظهار کرد: با تلاش بی وقفه کارکنان عملیاتی در این مدت حفر و تکمیل ۱۱۴ حلقه چاه با موفقیت انجام و برای بهره برداری در اختیار شرکت های متقاضی قرار گرفت و از سویی با مشارکت ملی حفاری و مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران دو میدان جدید نفتی نام آوران و گازی ارم کشف و مقادیر متنابهی نفت و گاز به ظرفیت تولیدی کشور افزوده شد.

خوزتاب اخبار خوزستان؛ مهندس موسوی گفت: از مجموع چاه های حفر شده سه حلقه اکتشافی، ۳۹ حلقه توسعه ای توصیفی و ۷۲ حلقه تعمیری تکمیلی بود که ۸۱ حلقه در گستره شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، ۱۶ حلقه شرکت نفت فلات قاره، چهار حلقه شرکت نفت مناطق مرکزی، سه حلقه در شرکت مهندسی و توسعه متن، هفت حلقه در قالب پروژه ای و سه حلقه برای مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران حفر گردید.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران افزود: تحقق ۱۶۳ هزار و ۹۸۱ متر حفاری چاه ها از دستاوردهای سال گذشته است که از این رقم ۲۲ هزار و ۸۰۸ متر در پروژه های کلید در دست و ۲۴ هزار و ۴۴۰ متر حفاری به روش افقی و جهت دار بوده است.

وی اظهار کرد: در مدت پیش گفته ۲۸ دستگاه حفاری در زمینه حفر چاه های توسعه ای، شش دکل در چاه های اکتشافی، دو دکل چاه های توصیفی و ۲۴ دستگاه در چاه های تعمیری مورد استفاده واقع شد و ۱۲ دستگاه نیز در مراحل بازسازی، تجهیز قطعه و کاریابی قرار داشتند.

موسوی گفت: در موضوع خدمات یکپارچه فنی و مهندسی نیز که بخش عمده آن در ارتباط با تکمیل و تعمیر چاه ها در مراحل حفاری و یا در حال بهره برداری است، تلاش جمعی همکاران در مدیریت های خدمات فنی و عملیات ویژه حفاری منتج به تحقق پنج هزار و ۶۵۸ مورد خدمات متنوع که شامل افزون بر ۲۰ مورد عملیات تخصصی گردید.

خوزتاب خبر خوزستان؛ مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران افزود: از اقدامات موثر سال قبل که انتظار می رود در سال ۹۹ شاهد اجرایی شدن آن باشیم بکارگیری ۱۹ دکل حفاری خشکی در اجرای پروژه های مرتبط با طرح ۲۸ میدان نفتی در مناطق نفتخیز کشور است که حاصل تعامل و تفاهم به عمل آمده با شرکت های بخش خصوصی فعال در عرصه صنعت نفت است که به امضای مشارکت نامه، تفاهمنامه و توافقنامه های متعدد منجر گردید.

وی در ارتباط با این موضوع اظهار کرد: پروژه های میدان محور از صفر تا ۱۰۰ در دو بخش تحت الارضی و سطح الارضی اجرا می شود و این شرکت در بخش تامین دکل و همچنین خدمات یکپارچه فنی و تخصصی در پروژه های پیش گفته مشارکت خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به تداوم و توسعه همکاری های علمی و پژوهشی با مراکز علمی، تحقیقاتی، پارک های علم و فناوری، شرکت های دانش بنیان و مجموعه های کوچک و بزرگ صنعتی گفت: در سالی که گذشت در این زمینه چندین تفاهمنامه به امضاء رسید و جنبه اجرایی به خود گرفت که آن جمله انعقاد قرارداد

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اهواز

خبر مهم

آرشیو