کد خبر : 11171
تاریخ انتشار : یکشنبه 31 شهریور 1398 - 14:32

شرکت کشت و صنعت شهید رجایی تامین کننده ۹۰ درصد بذر بهاره و ۵۰ درصد بذر پائیزه کشور است

مدیر تعاون روستایی خوزستان با اشاره به اینکه کشت پائیزه مهمترین کشت کشور می باشد از تولید ۱۲۰۰ تن بذر گندم و ۴۵۰ تن بذر کلزا در خوزستان خبر داد. به گزارش پایگاه خبری خوزتاب،به نقل از روابط عمومی تعاون روستایی خوزستان جمشید بنی فری گفت: کشت پائیزه یکی از استراتژیک ترین کشت های کشور

مدیر تعاون روستایی خوزستان با اشاره به اینکه کشت پائیزه مهمترین کشت کشور می باشد از تولید ۱۲۰۰ تن بذر گندم و ۴۵۰ تن بذر کلزا در خوزستان خبر داد.

IMG 20190922 175513 971 300x192 شرکت کشت و صنعت شهید رجایی تامین کننده 90 درصد بذر بهاره و 50 درصد بذر پائیزه کشور است

مدیر تعاون روستایی خوزستان،جمشید بنی فری


به گزارش پایگاه خبری خوزتاب،به نقل از روابط عمومی تعاون روستایی خوزستان جمشید بنی فری گفت: کشت پائیزه یکی از استراتژیک ترین کشت های کشور با توجه به کاشت گندم و کلزا می باشد، از این رو آماده سازی اقلام و نهاده های مورد نیاز کشت بسیار مهم می باشد.

وی ادامه داد: تامین نهاده هایی از جمله بذر گندم و کلزا، کود و سموم بسیار مورد توجه می باشد که خوشبختانه در بخش های مختلف با فعالیت خوب شرکت کشت و صنعت شهید رجایی توانسته ایم بخش عمده ای از بذر مورد نیاز کشاورزان در کشت بهاره و پائیزه را تامین کنیم.
بنی فری بیان داشت: تامین ۹۰ درصد بذر بهاره و ۵۰ درصد بذر پائیزه ،کاری بزرگ و عظیم است که خوشبختانه از پس آن بر آمده ایم و امروز آمادگی توزیع ۴۵۰ تن بذر کلزا و ۱۲۰۰ بذر گندم را داریم .

مدیر تعاون روستایی خوزستان گفت: بذرهای تولید شده از نوع هایولا ۵۰، هایولا ۴۸۱۵ و دلگا می باشد که ۴۳۰ تن از بذر تولید شده در استان خوزستان توزیع و از این حیث خوزستان رتبه اول را داراست.

وی در پایان گفت: امیدواریم با توجه به بارندگی های خوب سال گذشته و پیش بینی بارندگی های خوب برای سال جاری بتوانیم کشت بی نظیری در استان را شاهد باشیم و در کنار آن به رونق اقتصادی، تولید، اشتغال و خودکفایی در محصولات کشاورزی برسیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://www.khuztab.ir/