کد خبر : 12242
تاریخ انتشار : جمعه 10 آبان 1398 - 23:27

شرکت توزیع برق اهواز هرس درختان را انجام نداد

علیرضا عالی پور اظهار کرد: هر سال میان شرکت توزیع برق و شهرداری توافق نامه ای صرفا برای هرس درختان امضاء می شود. به گزارش پایگاه خبری خوزتاب عالیپور افزود: هرس درختانی که شاخه های آنها با خطوط شبکه برق تداخل دارند، باید بدون آسیب به تنه درختان انجام شود. معاون خدمات شهری شهرداری اهواز

علیرضا عالی پور اظهار کرد: هر سال میان شرکت توزیع برق و شهرداری توافق نامه ای صرفا برای هرس درختان امضاء می شود.

IMG 20191102 034754 929 300x168 شرکت توزیع برق اهواز هرس درختان را انجام نداد

هرس درختان

به گزارش پایگاه خبری خوزتاب عالیپور افزود: هرس درختانی که شاخه های آنها با خطوط شبکه برق تداخل دارند، باید بدون آسیب به تنه درختان انجام شود.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز تصریح کرد: به طور عمده درختانی که با خطوط برق تداخل دارند، خارج از محدوده پارک ها و آیلندهایی هستند که تحت پوشش پیمانکاران فضای سبز است و دربرگیرنده درختانی است که مالکان املاک مسکونی آنها را کاشته اند.

عالی پور عنوان کرد: بدین منوال قبل از فصل بارش هر سال، هرس شاخه های دارای تداخل با شبکه برق توسط شرکت برق انجام می شد که متأسفانه امسال شرکت توزیع نیروی برق عملیات هرس درختان مذکور را به طور کامل انجام نداد.

وی خبر داد: بالغ بر ۲۰۰ هزار درخت در خیابان های فرعی وجود دارد، در صورتی که اگر هرس سرشاخه های دارای تداخل با کابل های شهری به صورت کامل انجام شده بود؛ با وجود ۷۰۰ اصله درختی که در مناطق هشت گانه به طور تقریبی دچار سقوط شدند؛ این امر موجب قطعی برق به صورت گسترده نمی شد.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز ادامه داد: قطع خطوط برق علاوه بر خاموشی گسترده در سطح شهر اهواز باعث خاموشی ایستگاه های پمپاژ که بار اصلی تخلیه آبگرفتگی موجود در سطح شهر را برعهده داشتند، شد.

عالی پور با اشاره به بارش شدید باران در روزهای گذشته عنوان کرد: در فاصله دو ساعت، ۶۰ میلی‌متر بارندگی داشتیم که با طوفان شدید نیز همراه بود و این حادثه در جای خود قابل تأمل است.

وی بیان کرد: امسال با تعامل خوبی که میان شهردار اهواز و شرکت آبفای اهواز ایجاد شد، زودتر از سال های گذشته عملیات لایروبی جوی‌ها از اواسط تیرماه آغاز شد که ۵۰ درصد هزینه لایروبی را نیز شهرداری متقبل شد و به نسبت بارش های سنگین، میزان آبگرفتگی بسیار پائین بود و آبگرفتگی های عمده برطرف شد.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز یادآور شد: سال گذشته در خیابان انقلاب که در زمینه آبگرفتگی دچار مشکل اساسی بود، شرکت آبفای اهواز پروژ ه ای را اجرا کرد که باعث رفع کامل آبگرفتگی ها شد.

عالی پور اضافه کرد: هرجا پروژه نیمه کاره آبفا به اتمام رسیده، مشکل شهروندان نیز حل شده و آبگرفتگی نیز برطرف شده است./خبرگزاری مهر (خوزستان)

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اهواز

خبر مهم

آرشیو