کد خبر : 5858
تاریخ انتشار : سه شنبه 17 اردیبهشت 1398 - 17:50

چگونگی برگزاری امتحانات پایانی نوبت دوم در مناطق سیل زده

مدیرکل اموزش و پرورش خوزستان از برگزاری سه نوبت امتحانات نهایی برای دانش آموزان پایه های دوازدهم و سوم متوسطه نظری در سال ۹۸ خبر داد. مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در گفتگو با خبرنگار خوزتاب،اظهار کرد: برای کمک به دانش آموزان مناطق سیل زده استانهای درگیر با این پدیده، امتحانات نهایی پایانی نوبت دوم

مدیرکل اموزش و پرورش خوزستان از برگزاری سه نوبت امتحانات نهایی برای دانش آموزان پایه های دوازدهم و سوم متوسطه نظری در سال ۹۸ خبر داد.

n83168632 72775569 300x200 چگونگی برگزاری امتحانات پایانی نوبت دوم در مناطق سیل زده

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در گفتگو با خبرنگار خوزتاب،اظهار کرد: برای کمک به دانش آموزان مناطق سیل زده استانهای درگیر با این پدیده، امتحانات نهایی پایانی نوبت دوم علاوه بر خرداد و شهریور در «تیر یا مردادماه» نیز برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری خوزتاب،محمد تقی زاده صبح امروز سه شنبه ۱۷اردیبهشت ماه ۹۸ گفت: به استناد رای صادره در نوزدهمین جلسه کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش،  برای کمک به دانش آموزان سیل زده امتحانات پایانی نوبت دوم علاوه بر خرداد و شهریور در تیر یا مردادماه  نیز برگزار می شود.

وی بیان کرد: بر اساس مصوبه این کمیسیون دانش آموزان پایه های دوازدهم و سوم متوسطه نظری می توانند بنا به تمایل و آمادگی خود در هر یک از نوبت های خرداد، «تیر یا مرداد» و شهریور در امتحانات پایانی مذکور شرکت کنند و نمره این امتحان در ستون خرداد ماه کارنامه این دانش آموزان درج می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان تصریح کرد:  برای دانش آموزان پایه های دوازدهم و سوم متوسطه نظری این امکان فراهم شده است که بنا بر آمادگی نسبت به تعداد عناوین درسی امتحانی و تقسیــم آنها در خرداد، «تیر یا مرداد» و شهریورماه  تصمیم گیری کنند،  ولی اگر از آن درس نمره قبولی گرفتند، دیگر آن ماده درسی امتحانی برایشان در نوبت های بعدی تکرار نخواهد شد.

تقی زاده اضافه کرد: همچنین در کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش مصوب شده است که ادارات کل آموزش و پرورش استانها موظف هستند در صورت آمادگی و تمایل دانش آموزان به شرکت در امتحانات خرداد با بسیج کلیه امکانات خود زمینه برگزاری امتحانات نهایی در شهرستان محل سکونت یا نزدیک ترین محل به زندگی دانش آموزان را فراهم آورند.

وی گفت:  کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش ضمن ایجاد فرصت جهت آماده شدن دانش آموزان مناطق سیل زده برای شرکت در امتحانات نوبت دوم سایر پایه های دوره تحصیلی، این اختیار را به استانهای درگیر سیل داده است که متناسب با شرایط منطقه امتحانات پایانی را در فاصله زمانی اول خرداد ماه لغایت ۳۱ تیرماه برگزار کنند همچنین در استانهای گرمسیر مثل خوزستان امکان برگزاری دو هفته زودتر ارزشیابی پایانی نوبت دوم وجود دارد.

به گزارش خوزتاب مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان یادآور شد: نواحی ۴ گانه اهواز و شهرستانهای باوی، کارون، حمیدیه، سوسنگرد، هویزه، بستان، شوش، شاوور، شادگان و شوشتر از مناطقی هستند که ارزشیابی در آنها بر اساس رای نوزدهمین جلسه کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش انجام می شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.