کد خبر : 11080
تاریخ انتشار : سه شنبه 26 شهریور 1398 - 12:38

طرح تهیه سند تحول شركت ملی مناطق نفت خیز جنوب كلید خورد

طرح ایجاد سند تحول با مشارکت همه اعضای سازمان یعنی کارکنان و مدیران از طریق تغییر در باورها، نگرش ها و بهینه نمودن فرآیندها، ساختار و روش های انجام کار با رویکردی جامع و یکپارچه و با هدف بهبود عملکرد سازمانی و افزایش کارایی و اثر بخشی(بهره وری) آغاز شد. به گزارش پایگاه خبری خوزتاب،نقل

طرح ایجاد سند تحول با مشارکت همه اعضای سازمان یعنی کارکنان و مدیران از طریق تغییر در باورها، نگرش ها و بهینه نمودن فرآیندها، ساختار و روش های انجام کار با رویکردی جامع و یکپارچه و با هدف بهبود عملکرد سازمانی و افزایش کارایی و اثر بخشی(بهره وری) آغاز شد.
IMG 20190917 165825 057 300x199 طرح تهیه سند تحول شركت ملی مناطق نفت خیز جنوب كلید خورد
به گزارش پایگاه خبری خوزتاب،نقل از روابط عمومي،
نخستین جلسه بررسی تهيه سند تحول شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب روز دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ با حضور مدیرعامل، مدیران و روسای ادارات ستادی این شرکت برگزار شد.

مديرعامل شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب

در ابتدای این نشست با اشاره به ضرورت بازنگری در رویه ها و فرآیندهای سازمانی اظهار داشت: با توجه به تغييرات مستمر و سريع در صنعت نفت و ظهور سيستم هاي اطلاعات و فناوري هاي نوين،
ايجاد تغيير و تحول در سازمان به منظور بهينه سازي روش ها و فرآيندهاي انجام كار، بازنگري رويه ها، دستورالعمل ها و افزايش كارايي و بهبود عملكرد سازمان امري اجتناب ناپذير است.

مهندس احمد محمدی گفت:‌
بر اين اساس تهيه سند تحول بر اساس اهداف كوتاه مدت، ميان مدت و بلند مدت همراه با برنامه هاي اجرايي و عملياتي در سال جاري در دستور كار قرار گرفت و طی برنامه زمانبندی با برگزاري نشست هاي تخصصي و بهره گيري از نظرات ارزشمند مديران و‌كارشناسان نسبت به تهيه آن اقدام خواهد شد.

وی افزود: مديريت و برنامه ريزي استراتژيك در ۳ بعد كسب و كار، سازماني و وظيفه اي، تعيين اهداف و برنامه هاي توليدي، بازنگري سناريوهاي توسعه مخازن، تدوين روش هاي عملياتي براي طرح كلان ۲۸ مخزن، تدوين اهداف و برنامه هاي بازسازي و نوسازي تاسيسات، ماشين آلات و خطوط لوله و چالش هاي گازسوزي از جمله محورهاي سند تحول هستند.

مهندس محمدی، بازنگري ساختار سازماني، ساماندهي طرح ها و پروژه ها، پياده سازي سيستم مديريت اطلاعات، ‌مستندسازي و مديريت دانش و بازآرايي نيروي انساني را از ديگر محورهاي سند تحول شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب عنوان كرد.

وی تصریح کرد: این سند مطابق با استراتژی های سازمان و بر اساس اسناد بالادستی تهیه و برای دستیابی به اهداف و چشم انداز سازمانی و افزایش بهره وری پیاده سازی خواهد شد.

مديرعامل شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب از همه مدیران، روسای ادارات ستادی و مدیران عامل شرکت های تابع خواست در اجرای این طرح مشارکت حداکثری داشته باشند.

تهیه سند تحول مناطق نفت خیز جنوب بر اساس رویکرد تکامل، شیوه مشورتی و تحول پیوسته

در این نشست مجری طرح تهیه سند تحول شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب گزارشی از مبانی تئوری طرح تحول، اجرای طرح تحول در شرکت های پیشرو بین المللی و مبانی استراتژی تحول در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب ارائه داد.

مهندس باقر پورقاسم در حوزه مبانی تئوری طرح تحول، به بیان مسائلی از جمله تعریف تحول سازمانی، مراحل تحول، رویکردهای مدیریت تحول، سنجش عملکرد در مدیریت تحول، شرایط ضروری برای شکل گیری احساس نیاز تحول در سازمان، ماهیت تغییر سازمانی، گام های ۱۰ گانه برای ایجاد تحول سازمانی و علت های اصلی شکست برنامه های تحول سازمان پرداخت.

وی اظهار داشت: رویکردهای مختلفی برای تحول سازمانی وجود دارد که استراتژی برای تهیه سند تحول در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب بر مبنای رویکرد تکاملی، شیوه مشورتی و تحول پیوسته خواهد بود.

مهندس باقر پورقاسم گفت: ارکان اجرایی مدیریت تحول در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب شامل مدیرعامل، مجری طرح، کارگروه های تخصصی، کمیته راهبری و کمیته ارزیابی است.

وی افزود: مدیریت ها و واحدهای ستادی در قالب برنامه زمانی تعریف شده باید چالش های درون سازمانی و برون سازمانی، راهکارها و پیشنهادهای سازنده خود را برای مجری طرح ارسال و نماینده خود را برای حضور در کارگروه های تخصصی معرفی نمایند.

مجری طرح تهیه سند تحول شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب خاطرنشان ساخت: در نشست های آتی، اجرای این طرح در شرکت های تابع مناطق نفت خیز جنوب، با حضور مدیران این شرکت ها بررسی خواهد شد.

در پایان این نشست مدیران و روسای ادارات ستادی به بیان تجربیات، دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پیرامون این طرح پرداختند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://www.khuztab.ir/