مدیران صنایع سهم اهواز از آلایندگی ها را پرداخت کنند/فرایند برگزاری مناقصات افزایش یابد/افزایش کلینیک ها و کاهش بار ترافیک شهری/ترک تشریفات در واگذاری کلینیک درمانی شهرداری برای بهره برداری هرچه سریعتر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب ،شصت و یکمین نشست علنی شورای اسلامی شهر اهواز با موضوعات مختلفی همچون اعتراض به وضعیت بد آسفالت خیابان ها، تاکید بر پرداخت عوارض آلایندگی صنایع، افزایش بهای خدمات تاکسیرانی و افزایش ۵۰ درصدی بهای خدمات کسب و پیشه نمایندگی های مجاز خودرو در اهواز همراه بود.یک عضو شورای

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب ،شصت و یکمین نشست علنی شورای اسلامی شهر اهواز با موضوعات مختلفی همچون اعتراض به وضعیت بد آسفالت خیابان ها، تاکید بر پرداخت عوارض آلایندگی صنایع، افزایش بهای خدمات تاکسیرانی و افزایش ۵۰ درصدی بهای خدمات کسب و پیشه نمایندگی های مجاز خودرو در اهواز همراه بود.یک عضو شورای اسلامی شهر اهواز دراین نشست در سالن جلسات این شورا در نطق پیش از دستور خود به لزوم اخذ عوارض آلایندگی صنایع در کلانشهر اهواز اشاره و گفت: لازم است نمایندگان مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، مجلس شورای اسلامی و شورای شهر پیرامون این مساله رایزنی کنند.

۲۰۱۸۱۲۳۱ ۱۵۱۸۵۳ 300x225 مدیران صنایع سهم اهواز از آلایندگی ها را پرداخت کنند/فرایند برگزاری مناقصات افزایش یابد/افزایش کلینیک ها و کاهش بار ترافیک شهری/ترک تشریفات در واگذاری کلینیک درمانی شهرداری برای بهره برداری هرچه سریعتر

محمدرضا ایزدی ادامه داد: سهم کلانشهر اهواز از عوارض آلایندگی مبلغ کلانی است که در صورت تحقق نقش مهمی در توسعه شهر، اصلاح زیرساخت ها و ارایه امکانات رفاهی به شهروندان دارد.وی یادآور شد: مدیران صنایع آلاینده نیز در پرداخت این سهم آلایندگی باید اهتمام داشته باشند زیرا این عوارض به نوعی حق الناس محسوب می شود.ایزدی وضعیت آسفالت خیابان های اهواز را رضایت بخش ندانست و گفت: خراب بودن روکش آسفالت خیابان ها سبب تحمیل هزینه به شهروندان و خودروهای آنها شده از این رو شهرداران مناطق برای ترمیم آسفالت معابر باید اقدام کنند.
وی ادامه داد: شهردار سابق اصفهان که از گزینه های موردنظر برای شهرداری اهواز نیز بود ترمیم تمام روکش آسفالت خیابان های اصفهان را انجام داده بود شهرداری اهواز چه پاسخی به این حجم از خرابی آسفالت های اهواز دارد؟این عضو شورای شهر در ادامه افزود: سالانه مبلغ بسیار بالایی صرف ساخت و نگهداری آبنماهای سطح شهر اهواز می شود اما اکنون بیشتر آنها خراب و غیر قابل استفاده هستند.وی گفت:از سویی دیگر به دلیل نبود نورپردازی مناسب در شب، شاهد تاریکی معابر و محلات شهر اهواز هستیم این درحالیست که نورپردازی ها نقش مهمی در نشاط بخشی به فضای شهری دارد.

۲۰۱۸۱۲۳۱ ۱۵۱۸۴۶ 300x225 مدیران صنایع سهم اهواز از آلایندگی ها را پرداخت کنند/فرایند برگزاری مناقصات افزایش یابد/افزایش کلینیک ها و کاهش بار ترافیک شهری/ترک تشریفات در واگذاری کلینیک درمانی شهرداری برای بهره برداری هرچه سریعتر
سهم شهرداری از عوارض مشخص شود
معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری اهواز نیز خواستار پرداخت سهم شهرداری از محل عوارض ارزش افروده به حساب این سازمان شد و گفت: تا چند سال پیش یک درصد از درآمد تولیدات(برق، آب، گاز و سوخت) و ۲ درصد از مبلغ قراردادها اخذ می شد که یک و نیم درصد آن سهم شهرداری و یک و نیم درصد سهم دولت بود.ابراهیم نوشادی ادامه داد: اکنون عوارض به حساب دولت واریز می شود و سپس سهم شهرداری واریز می شود درحالی که ما هنوز از سهم دقیق شهرداری اهواز اطلاعی نداریم.وی این اقدام را سبب دولتی شدن شهرداری دانست و افزود:شورای اسلامی شهرباید با نمایندگان خوزستان در این خصوص رایزنی کند تا این مساله در مجلس شورای اسلامی بررسی شود.
افزایش کلینیک ها و کاهش بار ترافیک شهری
در ادامه جلسه لايحه ترك تشريفات واگذاري بهره برداري از درمانگاه شبانه روزي شهرداري اهواز به مدت پنج سال به بخش خصوصي مورد بررسي قرار گرفت، در همين راستا فتح الله حاجتي عضو شوراي شهر اهواز گفت: احداث چنين پروژه هاي خدماتي درماني بر اساس تعداد مناطق شهرداري اهواز افزايش يابد. در همين راستا بايد در هشت منطقه شهرداري اهواز تعداد هشت كلينيك درماني براي خدمات رساني به كاركنان شهرداري احداث شود.
فتح اله حاجتی افزود:در سایر کلانشهرها از جمله تهران در هر منطقه شهرداری یک کلینیک برای کارکنان شهرداری راه اندازی شده که به کارکنان شهرداری و عموم مردم خدمات ارایه می دهند.
وی گفت: یکی دیگر از مزایای چنین کلینیک هایی کاهش بار ترافیک در سطح شهر و همچنین کاهش مراجعات شهروندان به بیمارستان های دولتی است.

سيد ناصر موسوي نژاد نيز افزود: در اين زمان احداث چنين مراكز درماني در سطح شهر يك ضرورت محسوب مي شود؛ اما نبايد شاخص ها و الويت هاي شهرداري نيز در اين بخش ناديده گرفته شود.
لطفعلي زاده ديگر عضو شورا نيز در مخالفت با اين لايحه عنوان كرد: اين پروژه بايد ضمانت اجرايي داشته باشد. در اين زمان هيچ نوع ضمانت اجرايي براي ارائه خدمات وجود ندارد؛ اين مسئله بايد صورت كامل شفاف سازي شود.

فلسفي نيز عنوان كرد: متاسفانه در اين زمان فرآيند برگزاري مناقصات در شهرداري سرعت عمل در هر پروژه اي را پائين مي آورد. براي اين مسئله شوراي شهر بايد فكري بيانديشد. در خصوص اين پروژه نيز اعضاي شورا با نفس عمل موافق هستند. اعضاي كميسيون مربوطه نيز با دقت فراوان اين لايحه را بررسي كردند اما به صورت كلي ايراداتي كه از سوي اعضا به اين پروژه وارد شده بايد مورد بررسي جدي قرار بگيرد.
یکی دیگر از اعضای شورای شهر اهواز درخصوص درمانگاه شبانه روزی شهرداری اهواز گفت: خدمات عمومی و تخصصی ارایه شده در این کلینیک برای تمام کارکنان شهرداری رایگان خواهد بود.
افزایش ۵۰ درصدی بهای خدمات کسب و پیشه نمایندگی های خودرو

دیگر عضو شورای اسلامی شهر اهواز بر اصلاح قیمت نرخ بهای خدمات کسب و پیشه نمایندگی های مجاز خودرو در سطح شهر تاکید کرد و گفت: حدود ۶۰ نمایندگی خودرو در سطح شهر اهواز وجود دارد که نرخ بهای خدمات کسب و پیشه آنها از سال ۹۲ تاکنون تغییر نکرده است.
حسین حیدری افزود: در سال ۹۲ و در زمان شورای چهارم لایحه ای مبنی بر افزایش چند برابری نرخ بهای خدمات کسب و پیشه این نمایندگی ها در شورای شهر تصویب شد که سبب اعتراض نمایندگی های مجاز خودرو شد و از آن سال تاکنون هیچ عوارضی به شهرداری پرداخت نکرده اند.
وی گفت: طبق لایحه جدید شهرداری اهواز قرار است عوارض بهای خدمات کسب و پیشه این نمایندگی ها پس از پنج سال ۵۰ درصد رشد داشته باشد.
بنابراین گزارش یکی از مصوبات این شورا افزایش ۱۰ درصدی نرخ بهای خدمات تاکسیرانی در سال ۹۷ بود که با اکثریت آرا به تصویب رسید.روابط عمومی شورای اسلامی شهر اهواز

مجتبی بهزادی خوزتاب

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ورزشی

خبر مهم

https://www.khuztab.ir/