کد خبر : 4157
تاریخ انتشار : سه شنبه 11 دی 1397 - 11:59

میزان تاثیرپروژه های نفتی در توسعه اجتماعی-اقتصادی و فرهنگی مردم ارزیابی شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب ،قائم مقام معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان در امور اقتصادی گفت: پروژه های چند سال اخیر نفت در استان در حوزه مسئولیت های اجتماعی مورد ارزیابی قرار بگیرد تا سهم و اثر این شرکت در توسعه اجتماعی- اقتصادی و فرهنگی مردم مشخص شود. یدالله مهرعلیزاده


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب ،قائم مقام معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان در امور اقتصادی گفت: پروژه های چند سال اخیر نفت در استان در حوزه مسئولیت های اجتماعی مورد ارزیابی قرار بگیرد تا سهم و اثر این شرکت در توسعه اجتماعی- اقتصادی و فرهنگی مردم مشخص شود.

یدالله مهرعلیزاده درسیزدهمین جلسه کارگروه اشتغال استان خوزستان که با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سالن شهید رجایی استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار داشت: در مدت سه سال اخیر اقدامات بسیاری در حوزه اشتغال استان خوزستان اجرایی شده و این نیز تجارب مثبت و منفی ما را افزایش داده است.

وی با بیان این‌که سعی شد تا از مشکلات، تجربه‌ای اندوخته شود اما بعضا شاهد هستیم که برخی از آنها تکرار می‌شوند، اظهار داشت: میزان نقش هر دستگاه و سازمان در ایجاد اشتغال از طریق تسهیلات باید مشخص شود و اینگونه تجارب را مستندسازی کنیم.

قائم مقام معاونت امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان در امور اقتصادی با اشاره به مزیت‌های نسبی موجود در راهبرد اشتغال در سال ۹۷ و ۹۸، گفت: ظرفیت‌های استان در زمینه‌های کشاورزی، آبزی پروری و صنایع دیده شده اما نفت مغفول بود. سال‌ها از نفت استان بهره‌برداری می‌شود اما کمترین مزیت را برای ما دارد.

مهرعلیزاده با اشاره به برنامه‌ریزی برای افزایش نقش نفت در زمینه استراتژی اشتغال استان خوزستان، خاطرنشان کرد: نفت در خوزستان آسیب‌های اجتماعی زیادی به همراه دارد. بخشی از ناتوانی در آموزش مهارت به نیروی کار مورد نیاز نفت چه در فنی و حرفه ای و چه در دانشگاه ها و شرکت های خصوصی که مهارت ساز هستند هم  به نفت مرتبط است.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم مطالعات اقتصادی اجتماعی غرب کارون را بررسی کنیم، نگاهی به قراردادهای منعقد شده نفت با دستگاه ها و شرکت های خارج از استان بیندازیم، کاملا مشهود است که خود این شرکت اجازه نداده تا ظرفیت های استانی مورد استفاده قرار بگیرد و شاید اگر همکاری بیشتری با استان داشت، در یک موقعیت بهتر برای تربیت نیروی کار مورد نیاز این شرکت و استان بودیم.

مهرعلیزاده در پایان تصریح کرد: باید پروژه های دو سه سال اخیر نفت دراستان خوزستان در حوزه مسئولیت های اجتماعی مورد ارزیابی قرار بگیرد تا مشخص شود چه مقدار در توسعه اجتماعی- اقتصادی و فرهنگی مردم موثر بوده است. روابط عمومی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان،

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.