کد خبر : 14402
تاریخ انتشار : سه شنبه 5 فروردین 1399 - 21:41

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران:

در آغازین روزهای سال نو نخستین حلقه چاه نفتی با بکارگیری دکل حفاری ۹۳ فتح تکمیل نهایی شد

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از اتمام و تکمیل نهایی حفاری یک حلقه چاه نفت همزمان با سومین روز از سال نو با بکارگیری دستگاه حفاری ۹۳ فتح خبر داد. به گزارش خوزتاب به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران مهندس سید عبداله موسوی با تبریک سال نو به مجموعه تلاشگران صنعت نفت

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از اتمام و تکمیل نهایی حفاری یک حلقه چاه نفت همزمان با سومین روز از سال نو با بکارگیری دستگاه حفاری ۹۳ فتح خبر داد.

به گزارش خوزتاب به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران مهندس سید عبداله موسوی با تبریک سال نو به مجموعه تلاشگران صنعت نفت کشور، گفت: عملیات حفاری چاه شماره ۴۷۴ در میدان نفتی مارون در موقعیت مناطق نفتخیز جنوب هفتم مردادماه سال ۹۸ شروع و سوم فروردین امسال تکمیل نهایی شد.

وی با اشاره به اینکه این چاه در عمق بیش از سه هزار متری حفر گردیده است، افزود: سختکوشان این شرکت حسب وظیفه ذاتی در تمام ایام و فصول سال از جمله تعطیلات رسمی و مناسبت ها برای پاسخگویی به نیازهای صنعت نفت بدون وقفه در کار، حفاری چاه های نفتی و گازی در میادین خشکی و دریایی را در شرایط اقلیمی مختلف استمرار می بخشند.

موسوی اظهار کرد: در سه روز نخست فروردین ماه امسال در مجموع یک هزار و ۳۶ متر حفاری چاه ها اعم از اکتشافی، توسعه ای توصیفی و تعمیری بوسیله ناوگان حفاری شرکت صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با بیان اینکه ناوگان حفاری این شرکت بیش از ۷۰ دستگاه حفاری ملکی خشکی و دریایی اعم از سبک، سنگین و فوق سنگین است، گفت: با وجود ایام تعطیل سال نو هم اکنون عملیات جابجایی ۱۱ دکل حفاری در موقعیت های عملیاتی در حال انجام می باشد.

وی ضمن اشاره به اقدامات به عمل آمده در سال گذشته در راستای توسعه فعالیت ها در دو بخش عملیات حفاری و خدمات یکپارچه فنی و تخصصی، افزود: در نتیجه برنامه ریزی به عمل آمده در این ارتباط ، همکاران ما سال پرکاری را در عرصه صنعت حفاری پیش رو خواهند داشت .

موسوی همچنین در تشریح عملکرد سال گذشته این شرکت در حوزه عملیات حفاری اظهار کرد: با تلاش شبانه روزی کارکنان این بخش به عنوان رکن اصلی صنعت حفاری در مدت پیش گفته عملیات حفر و تکمیل ۱۱۴ حلقه چاه با موفقیت انجام و برای بهره برداری در اختیار شرکت های متقاضی قرار گرفت.

وی گفت: از مجموع چاه های حفر شده سه حلقه اکتشافی، ۳۹ حلقه توسعه ای توصیفی و ۷۲ حلقه تعمیری تکمیلی بوده است که ۸۱ حلقه در گستره شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، ۱۶ حلقه شرکت نفت فلات قاره، چهار حلقه شرکت نفت مناطق مرکزی، سه حلقه در شرکت مهندسی و توسعه نفت( متن)، هفت حلقه در قالب پروژه ای و سه حلقه برای مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران حفر گردید.

موسوی افزود: تحقق ۱۶۳ هزار و ۹۸۱ متر حفاری چاه ها از دستاوردهای سال ۹۸ است که از این رقم ۲۲ هزار و ۸۰۸ متر برروی چاه های کاندید شده در پروژه های کلید در دست (EPD) و ۲۴ هزار و ۴۴۰ متر حفاری به روش افقی و جهت دار بوده است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران توضیح داد: در این مدت ۲۸ دستگاه حفاری در زمینه حفر چاه های توسعه ای، شش دکل در چاه های اکتشافی، دو دکل چاه های توصیفی و ۲۴ دستگاه در چاه های تعمیری مورد استفاده واقع شد و ۱۲ دستگاه نیز در مراحل بازسازی، تجهیز قطعه و کاریابی قرار داشتند.

وی اظهار کرد: در موضوع خدمات یکپارچه فنی و مهندسی نیز که بخش عمده آن در ارتباط با تکمیل و تعمیر چاه ها در مراحل حفاری و یا در حال بهره برداری است، تلاش جمعی همکاران در مدیریت های خدمات فنی و عملیات ویژه حفاری منتج به تحقق پنج هزار و ۶۵۸ مورد خدمات متنوع که شامل افزون بر ۲۰ مورد عملیات تخصصی گردید.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران درباره شرایط کار در مناطق عملیاتی در هفته های اخیر با توجه به شیوع ویروس کرونا، گفت: تمهیدات پیشگیرانه بهداشتی ویژه ای در دو مقوله بهداشت عمومی و خود مراقبتی از سوی مدیریت HSE و فوریت های پزشکی شرکت با هماهنگی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در دکل ها و اردوگاه های حفاری اعمال گردیده و با اختصاص تجهیزات و ملزومات لازم کارکنان در شرایط ایمن در حال انجام وظایف محوله می باشند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.