کد خبر : 11546
تاریخ انتشار : جمعه 12 مهر 1398 - 12:23

توسعه فضاهای آموزشی در خوزستان از طریق تعهد وزارت نفت در عمل به مسئولیت های اجتماعی

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: اقدام وزارت نفت در عمل به مسئولیت های اجتماعی برای محرومیت زدایی و توسعه فضاهای آموزشی در استان خوزستان قابل تقدیر است. به گزارش پایگاه خبری خوزتاب، محسن حاجی میرزایی صبح امروز پنج شنبه ۱۱ مهرماه ۹۸ در آیین بهره برداری از ۲۵۴ فضای آموزشی در قالب ۸۶۰ کلاس

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: اقدام وزارت نفت در عمل به مسئولیت های اجتماعی برای محرومیت زدایی و توسعه فضاهای آموزشی در استان خوزستان قابل تقدیر است.

IMG 20191004 183311 149 300x200 توسعه فضاهای آموزشی در خوزستان از طریق تعهد وزارت نفت در عمل به مسئولیت های اجتماعی

افتتاح ۲۵۴ مدرسه در خوزستان با حضور وزیر آموزش و پرورش

به گزارش پایگاه خبری خوزتاب، محسن حاجی میرزایی صبح امروز پنج شنبه ۱۱ مهرماه ۹۸ در آیین بهره برداری از ۲۵۴ فضای آموزشی در قالب ۸۶۰ کلاس درس که با اعتباری بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان به صورت ویدئو کنفرانس در اهواز برگزار شد، با تشکر از گزارش های ارائه شده توسط رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور و استاندار خوزستان گفت: خدا را شاکرم که در استانی زندگی می کنم که همه نسبت به آموزش کودکان حساس و مصمم هستند و برای تامین فضای آموزشی مناسب تلاش می کنند و با تشکر از خیرینی که سهم زیادی در توسعه تعلیم و تربیت در کشور ایفا می کنند.

وی افزود: یکی از مهمترین تفاوت ها در جوامع ، تمایز در یادگیری است. افرادی که هوشیار هستند و خوب می آموزند موقعیت بهتری دارند و می توانند فرصت های بیشتری برای یادگیری فراهم کنند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: افرادی که می توانند یادگیری را تعمیق ببخشند و عرصه های یادگیری را گسترده تر و متنوع تر کنند از شرایط مطلوب تری برخوردار هستند.

حاجی میرزایی بیان کرد: در فرهنگ دینی ما انسانها در شرایطی متولد می شوند که هیچ نمی دانند و سپس جریان یادگیری برای آنها آغاز می شود و جوامعی که از ابزارهای موثر یادگیری بهره بیشتری ببرند، جوامع موفق تری هستند و تمامی هدف آموزش و پرورش توزیع مطلوب و باکیفیت فرصت های یادگیری است.

وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش به دنبال زندگی شرافتمندانه و مستقل برای افراد جامعه است و این مهم از مسیر آموزش و یادگیری تحقق پیدا می کند.

حاجی میرزایی گفت: همه عرصه هستی کلاس آموختن و فراگیری است اما در میان همه این یادگیری ها، یادگیری هایی که از تلخی ها برخاسته و همراه با رنج است عمیق تر است. سیل و زلزله حوادثی تلخ و تحمیل کننده رنج بر انسان هستند اما در درون این سختی ها آموزه های عمیقی وجود دارد که به تناسب شدت و گستردگی تلخی و رنج ها تاثیرات کارساز تری دارند.

وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: تاریخ علم، تاریخ همین تکاپوهایی است که انسانها در مواجهه با شرایط نامناسب تجربه کردند و ذهن و فکر خود را به کار گرفتند تا شرایط زندگی آنها تغییر کند.

حاجی میرزایی گفت: دانش مهندسی و سازه ها مدیون حوادث سنگین و مرگبار است. سطح توانمندی انسانها و درجه قدرتمندی آنها برای حضور موثر و پایدار در زندگی محصول همین تلخی هاست و ما که تلخی های متعددی را تجربه کردیم باید به واسطه آنها شرایطی را به وجود بیاوریم که از تسلط نسبی بر طبیعت دست پیدا کنیم.

وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: در فرهنگ دینی ما همه هستی در تسخیر انسان قرار گرفته است و جوامع هوشیار جوامعی هستند که از هر رویدادی می آموزند. چون جوامع به سرعت در معرض تغییرات گسترده قرار دارند و باید خود را با این تغییرات سازگار کنند.

حاجی میرزایی گفت: یکی از رسالت های مهم آموزش و پرورش آماده کردن انسان ها برای مواجهه با تغییرات است و اگر انسان ها درک درستی از این تغییرات پیدا نکنند دچار درماندگی می شوند.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: مهمترین عرصه نبرد با دشمنان عرصه ای است که اتکا به توانمندی های انسان دارد و همه آن چیزی که در دوران دفاع مقدس به ما کمک کرد و دشمنان را از پیروزی بر ملت ما مایوس کرد قابلیت ها و تکیه به توانمندی های داخلی ماست.

حاجی میرزایی گفت: مفهومی که مقام معظم رهبری تحت عنوان « اقتصاد مقاومتی» بر آن تاکید دارند، به مفهوم حدی از قابلیت است که در برابر شدیدترین تکانه های دشمن شکسته نمی شود و استوارانه به مسیر خود ادامه می دهد.

وی گفت: خوزستان بر گردن کشور حق حیات دارد و امیدواریم که فرآیند توسعه در این استان با شتاب بیشتری دنبال شود، باید آثار محرومیت ها از استان خوزستان زدوده شود و از وزارت نفت که با عمل به مسئولیت های اجتماعی در راستای محرومیت زدایی در این استان گام برداشت تشکر می کنم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: با همکاری خیرین باید چهره آموزشی در استان خوزستان تغییر پیدا کند و تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا در طول دوسالی که از عمر دولت باقی مانده است یک گروه ویژه در زمینه توسعه فضاهای آموزشی، توسعه دسترسی به فضای آموزشی، بهبود شاخص های نیروهای انسانی و ارتقای کیفیت آموزش معین استان خوزستان شود تا کیفیت آموزش در این استان از متوسط کشوری بالاتر رود.

IMG 20191004 185546 612 300x225 توسعه فضاهای آموزشی در خوزستان از طریق تعهد وزارت نفت در عمل به مسئولیت های اجتماعی

IMG 20191004 185619 893 300x225 توسعه فضاهای آموزشی در خوزستان از طریق تعهد وزارت نفت در عمل به مسئولیت های اجتماعی

IMG 20191004 185601 088 300x225 توسعه فضاهای آموزشی در خوزستان از طریق تعهد وزارت نفت در عمل به مسئولیت های اجتماعی

IMG 20191004 185622 542 300x225 توسعه فضاهای آموزشی در خوزستان از طریق تعهد وزارت نفت در عمل به مسئولیت های اجتماعی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.