کد خبر : 7548
تاریخ انتشار : پنجشنبه 6 تیر 1398 - 3:43

شهردار جدید اهواز با نگاه و برنامه خوبی که دارد، می تواند توسعه ایجاد کند

معاون عمرانی وزير كشور در مراسم معرافه شهردار اهواز نوید داد: این نوید را می‌دهم که شهردار جدید اهواز با نگاه و برنامه خوبی که دارد، می تواند توسعه را ایجاد کند و این توسعه با پشتیبانی مردم، همکاران و شورا ایجاد خواهد شد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، مهدی جمالی نژاد در آیین معارفه

معاون عمرانی وزير كشور در مراسم معرافه شهردار اهواز نوید داد: این نوید را می‌دهم که شهردار جدید اهواز با نگاه و برنامه خوبی که دارد، می تواند توسعه را ایجاد کند و این توسعه با پشتیبانی مردم، همکاران و شورا ایجاد خواهد شد.

ImageHandler 3 300x200 شهردار جدید اهواز با نگاه و برنامه خوبی که دارد، می تواند توسعه ایجاد کند

به گزارش سایت شهرداری اهواز، مهدی جمالی نژاد در آیین معارفه شهردار اهواز که امروز با حضور مسولین استانی برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به شرایط کنونی کشور، اعمال تحریم‌ها، نوسان قیمت و شرایط اقتصادی، بحث امنیت ملی بسیار مهم است.

معاون عمرانی وزير كشور با اشاره به نقش نهادهای عمومی غیردولتی در امنیت ملی کشور، عنوان کرد: یکی از نهادهای عمومی غیردولتی، شهرداری‌ها هستند و اگر شورا و شهرداری کار را خوب، دقیق و با دلسوزی انجام دهند، در این زمینه تاثیرگذار هستند.

جمالی‌نژاد ادامه داد: مشاهده کردیم که مردم ما قانع و کم‌توقع هستند و اگر در محلات خوب کار شود و سرویس‌دهی خوب و خدمات ارزنده داشته باشیم، حس تعلق به محلات و مناطق شهر بالا می‌رود و این حس باعث رفاقت، همدلی و همگرایی بین مردم ایجاد می‌شود. همگرایی نیز باعث بالا رفتن انسجام اجتماعی می‌شود. انسجام اجتماعی، سرمایه اجتماعی را افزایش می‌دهد و سرمایه اجتماعی امنیت اجتماعی را بالا می‌برد و با امنیت اجتماعی، امنیت ملی کشور افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه قلب همه کشور برای خوزستان می‌تپد، گفت: شورا و شهرداری باید بدانند اقداماتی که در خوزستان و اهواز انجام می‌دهند تنها برای خوزستان یا اهواز نیست و متعلق به همه کشور است. در جریان سیل اخیر حتی استان هایی که خودشان درگیر مشکلات بودند نیز نگران وضعیت خوزستان و اهواز هستند.

معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور ادامه داد: اگر می‌خواهیم حس تعلق و فضای هم‌افزایی ایجاد شود، باید شهردار اهواز مناسبات خود را در سه زاویه تنظیم کند. شهردار جدید اهواز باید مناسبات خود را با شورای شهر و بدنه شهرداری، مردم و حاکمیت مشخص کند تا بتواند در زمینه هم‌افزایی موفق شود.

رييس سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور با بیان اینکه نباید اعتماد مردم کاهش یابد، عنوان کرد: مناسبات با مردم بسیار مهم است؛ در زمان جنگ تحمیلی بسیاری از زیرساخت‌های فعلی و پروژه‌های بزرگ را نداشتیم اما اعتماد مردم بسیار قوی بود. اکنون که دارای زیرساخت ها هستیم، نباید اجازه دهیم اعتماد مردم کمرنگ شود.

مهدی جمالی‌نژاد تصریح کرد: اعضای شورا و شهرداری‌ها کسانی هستند که اگر خوب کار کنند می توانند رضایت مردم را داشته باشند و اگر خوب کار نکنند موجب نارضایتی مردم خواهند شد.

وی بیان کرد: مردم تشنه صداقت، پاکدستی، ساده‌زیستی و همدلی هستند. مردم از تعارض و سیاسی‌کاری خسته‌اند. چرا در اهواز نباید شاهد توسعه یافتگی باشیم؟

معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور با اشاره به اهمیت مناسبات شهردار با همکاران و اعضای شورای اسلامی شهر تاکید کرد: شهردار به عنوان کسی که در یک نهاد عمومی که به دولت

وابسته نیست باید بتواند مناسبات خود را با همکاران و شورای شهر بر اساس قوانین به خوبی تنظیم کند. قوانین برای ایجاد بستر مناسب و آرامش برای توسعه پدید آمده اند. در شرایط ثبات است که شهر رونق می گیرد. هر شهری که رشد و توسعه پیدا کرده ناشی از ثبات بوده است.

جمالی نژاد تصریح کرد: این نوید را می‌دهم که شهردار جدید اهواز با نگاه و برنامه خوبی که دارد، می تواند توسعه را ایجاد کند و این توسعه با پشتیبانی مردم، همکاران و شورا ایجاد خواهد شد. شهردار جدید برنامه خوبی دارد که این برنامه را با آمایش سرزمین خوزستان همراه خواهیم کرد تا در جهت استاندارد‌سازی پیش برویم.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری یک نهاد عمومی غیردولتی است اما مناسبات زیادی با دستگاه‌های حاکمیتی دارد که باید از این ظرفیت در زمینه‌های مختلف استفاده شود.

جمالی‌نژاد ادامه داد: هم‌افزایی در زمان سیل را می‌توان در سایر پروژه‌های عمرانی و خدماتی و… داشت. کار شهرداری سکان‌داری است نه پارو زدن و باید در زمینه‌های مختلف شرایط لازم را فراهم کند

رييس سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور با بیان اینکه بسیاری از مسائل قابل حل است، گفت: مجموعه وزارت کشور خود را در تمامی حوزه‌های عمرانی استان خوزستان دخیل می‌داند و من نیز خودم را عضو چهاردهم شورای اسلامی شهر و همکاران شهرداری می‌دانم. از شهردار و شورای اسلامی شهر نیز خواهش می کنم این همدلی، هم افزایی و همگرایی ادامه یابد و با حضور جوانان روح تازه خدمت در شهر تا دمیده شود.

معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور تصریح کرد: سیاست‌های اجرایی در حوزه‌های مختلف، انضباط مالی، برون‌سپاری درآمدهای شهرداری، کاهش هزینه‌های جاری شهرداری، استفاده بهینه از اراضی شهرداری، استفاده از ابرازهای قانونی شورا و شهرداری برای وصول مطالبات از دستگاه‌های مختلف، بحث فرهنگ‌سازی، توزیع عادلانه خدمات شهری، حضور پررنگ سرمایه‌گذاران، استفاده از نوآوری و‌ خلاقیت در خدمات شهری، مدیریت جمع‌آوری زباله به روش‌های نوین، ارتقای ایمنی شهر مخصوصا در شرایط فعلی، توسعه فضای سبز و فضای فرهنگی و ورزشی، تدوین طرح جامع مبلمان شهری، بحث سند توسعه فرهنگی شهر، آموزش شهروندی، تقویت احساس تعلق و بالا بردن سرمایه اجتماعی برخی از انتظارات ما از شهردار جدید اهواز است.

رييس سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور در پایان از زحمات و تلاش های منصور کتانباف شهردار سابق اهواز قدردانی کرد.

در پایان این مراسم حكم وزير كشور در خصوص انتصاب موسي شاعري كريمي شهردار جدید اهواز به وي اعطاء شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.