کد خبر : 11160
تاریخ انتشار : شنبه 30 شهریور 1398 - 13:42

پنج میلیارد دلار صادرات از گمرکات خوزستان در ۶ ماه نخست سال ۹۸

به گزارش پایگاه خبری خوزتاب؛ ناظر گمرکات خوزستان گفت: صادرات کالاهای غیرنفتی ارزیابی در گمرکات خوزستان طی ۶ ماه امسال به وزن ۷ میلیون و ۵۸۳ هزار و ۴۵ تن و به ارزش ۵ میلیارد و ۳۱۳ میلیون و ۴۷۲ هزار دلار است. به گزارش خوزتاب، غلامرضا بلوطی میرزا در نشست خبری با اصحاب رسانه

به گزارش پایگاه خبری خوزتاب؛ ناظر گمرکات خوزستان گفت: صادرات کالاهای غیرنفتی ارزیابی در گمرکات خوزستان طی ۶ ماه امسال به وزن ۷ میلیون و ۵۸۳ هزار و ۴۵ تن و به ارزش ۵ میلیارد و ۳۱۳ میلیون و ۴۷۲ هزار دلار است.

IMG 20190921 180145 016 300x221 پنج میلیارد دلار صادرات از گمرکات خوزستان در ۶ ماه نخست سال ۹۸

غلامرضا بلوطی میرزا،ناظر گمرکات خوزستان


به گزارش خوزتاب، غلامرضا بلوطی میرزا در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: صادرات به کشور عراق از طریق گمرکات استان خوزستان در ۶ ماه امسال به وزن یک میلیون و ۴۱۰ هزار و ۸۳۰ تن و به ارزش ۸۰۴ میلیون و ۶۵۲ هزار دلار بوده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته از نظر وزنی ۹ درصد افزایش و از نظر ارزشی ۱۰۵ درصد افزایش داشته است.

وی با اعلام این خبر که خوزستان رتبه سوم صادرات را در کشور در اختیار دارد، افزود: صادرات به کشور عراق از طریق گمرکات استان خوزستان با احتساب سایر گمرکات کشور در ۶ ماهه ۹۸ به وزن یک میلیون و ۸۲۸ هزار و ۱۴۳۱ تن و به ارزش یک میلیارد و ۲۴۲ میلیون و ۶۱ هزار دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزشی ۲۵ درصد افزایش داشته است.

ناظر گمرکات خوزستان با اشاره به اینکه عمده واردات کالاهای اساسی از بندر امام خمینی انجام می شود، تصریح کرد: واردات گمرکات خوزستان در ۶ ماه امسال به وزن ۷ میلیون و ۸۴۷ هزار و ۳۲۶ تن به ارزش سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون و ۶۰۶ هزار دلار بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی ۵ درصد افزایش یافته است.

وی بیان کرد: صادرات کالاهای غیرنفتی ارزیابی در گمرکات خوزستان طی ۶ ماه امسال به وزن ۷ میلیون و ۵۸۳ هزار و ۴۵ تن به ارزش ۵ میلیارد و ۳۱۳ میلیون و ۴۷۲ هزار دلار بود که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته از نظر ارزشی ۷۹ درصد افزایش داشته است.
بلوطی با اشاره به تأثیر تحریم ها بر واردات تصریح کرد: هرچند که سیاست گمرک بر کاهش واردات متمرکز شده ولی آمار بیانگر عدم تأثیر تحریم بر واردات است.

وی با اشاره به بحث کم اظهاری و قاچاق کالا از مرزهای رسمی کشور گفت: کم اظهاری در برخی مرزها ممکن است رخ دهد اما در خصوص قاچاق از مرزهای رسمی نمی توان با قاطعیت حرف زد.

به گزارش خوزتاب؛ ناظر گمرکات خوزستان و مدیرکل گمرک اهواز با اشاره به سرنوشت ذرت های آلوده در بندرامام و دستور رئیس جمهور بیان کرد: برای این موضوع دو راهکار مرجوع یا معدوم شدن پیشنهاد شده که ابلاغ ساز و کار اجرایی و عملیاتی آن به سازمان های ذیربط در دست اقدام است.

بلوطی میرزا با اشاره سرنوشت خودروهای اروندی در گمرک منطقه آزاد اروند خبر داد: خودروهای اروندی هیچ تشریفاتی در گمرکات ندارند و تشریفات آنها در منطقه آزاد اروند انجام می شود؛ گمرک در این زمینه تنها نقش نظارتی دارد اما برای رفاه مردم گمرک کار را برعهده گرفت.

وی اضافه کرد: گمرک بخشنامه ای دارد که واردات خودروهای ۲۵۰۰ سی سی را ممنوع می کند و بخشنامه ای هم برای ممنوعیت واردات خودروهای آمریکایی داریم.

ناظر گمرکات خوزستان و مدیرکل گمرک اهواز گفت: برای خودروهای ۲۵۰۰ سی سی یا ساخت آمریکایی که از قبل وارد شدند نیز در حال رایزنی هستیم اما این مسئله در اختیار منطقه آزاد اروند نیست و باید در سطح مسئولان بالادستی نظام پیگیری شود.

خوزتاب؛ بلوطی میرزا در پایان بیان کرد: در بنادر و منطقه آزاد اروند متولی نگهداری کالا سازمان بنادر و دریانوردی و سازمان منطقه آزاد اروند است و گمرک تنها ناظر بر تشریفات تخلیه کالا و ترخیص آن است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.