کد خبر : 6725
تاریخ انتشار : پنجشنبه 2 خرداد 1398 - 19:33

بانک ها موظف به پذیرش تضامین زنجیره ای از سیل زدگان هستند

کیامرث حاجی زاده،مدیر کل مدیریت بحران خوزستان، در جلسه بررسی وضعیت پرداخت تسهیلات معیشتی، تعمیری و احداثی واحدهای مسکونی خسارت دیده ناشی از حوادث غیرمترقبه به ویژه نحوه عقد تضمین تسهیلات مذکور که با حضور مدیران عامل بانکها دولتی استان در اداره کل مدیریت بحران خوزستان برگزار شد اظهار داشت: هیات دولت به منظور پرداخت

کیامرث حاجی زاده،مدیر کل مدیریت بحران خوزستان، در جلسه بررسی وضعیت پرداخت تسهیلات معیشتی، تعمیری و احداثی واحدهای مسکونی خسارت دیده ناشی از حوادث غیرمترقبه به ویژه نحوه عقد تضمین تسهیلات مذکور که با حضور مدیران عامل بانکها دولتی استان در اداره کل مدیریت بحران خوزستان برگزار شد اظهار داشت: هیات دولت به منظور پرداخت خسارات و تسهیلات مسیری را مشخص کرده است.

IMG 20190523 204055 957 300x198 بانک ها موظف به پذیرش تضامین زنجیره ای از سیل زدگان هستند

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری و رییس جمهور محترم در جهت تسریع در بازسازی مناطق سیل زده و پرداخت خسارت به سیل زدگان بیان کرد: دستگاه های اجرایی مختلفی برای برآورد خسارت متولی هستند که در کمیته برآورد خسارات استان این موضوع مورد بررسی قرار میگیرد.

مدیر کل مدیریت بحران خوزستان جهاد کشاورزی و بنیاد مسکن را مسئول خسارات مردمی دانست و بیان کرد: جهاد کشاورزی در بخش کشاورزی، زراعت، باغداری و دامداری و بنیاد مسکن در بخش منازل، لوازم خانگی و معیشتی عهده دار جبران خسارات است.

وی ادامه داد: تاکنون پرونده هایی در جهاد کشاورزی و بنیاد مسکن تشکیل و ثبت شده که بنیاد مسکن کار پرداخت خسارات را آغاز کرده است که این پرداخت ها از طریق بانک ها صورت می گیرد.

حاجی زاده توضیح داد: بانکهای دولتی سراسر استان به عنوان بانک های مرجع از سوی هیات دولت برای پرداخت خسارت مشخص شده اند و میزان اعتبارات و تسهیلاتی که باید پرداخت کنند نیز به آنها ابلاغ شده است.

وی هدف از برگزاری این نشست را تسهیل و تسریع روند تشکیل پرونده به منظور پرداخت خسارات دانست و بیان کرد: همه بانکها موظفند بحث تضامین را به صورت زنجیره ای قبول کنند و دیگر نیازی به ضمانت های دیگر نیست و سیل زدگان می توانند برای تشکیل پرونده ضامن یکدیگر بشوند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.