رئیسی در اهواز:این همه ما را به دولت قبل حواله ندهید!

نامزد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری با بیان اینکه وضعیت موجود در شأن جوانان و ملت ایران نیست، گفت: مشکلات را به دولت قبل ارجاع می‌دهند؛ یک بار میان دولت قبلی و دولت فعلی مناظره بگذارید و این همه ما را به دولت قبل حواله ندهید، برای ایجاد رشد اقتصادی و رفع مشکلات مردم در

نامزد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری با بیان اینکه وضعیت موجود در شأن جوانان و ملت ایران نیست، گفت: مشکلات را به دولت قبل ارجاع می‌دهند؛ یک بار میان دولت قبلی و دولت فعلی مناظره بگذارید و این همه ما را به دولت قبل حواله ندهید، برای ایجاد رشد اقتصادی و رفع مشکلات مردم در تنگناهایی که امروز مردم دغدغه آن را دارند، شعارمان این است که “ما می‌توانیم”.

86483 513 300x161 رئیسی در اهواز:این همه ما را به دولت قبل حواله ندهید!

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی روز دوشنبه (۱۸ اردیبهشت‌ماه) در جمع پرشور و باشکوه مردم اهواز در مصلای مهدیه امام خمینی (ره) اظهار کرد: به شهدای عالی‌قدر خوزستان درود می‌فرستم و برای ایثارگران و جانبازان این خطه آرزوی عافیت و سلامتی دارم. همچنین به خانواده معزز و مکرم شهیدان ادای احترام می‌کنم و به جوانان برومند و با غیرت این خطه و به مردان و زنان سلحشوری که اجازه ندادند در هشت سال دفاع مقدس یک وجب از خاک خوزستان مورد تصرف دشمنان قرار بگیرد، درود می‌فرستم.

وی ادامه داد: در خطه مقدس این سرزمین، مردان و زنان غیور، برابر چشم همه نام‌آور شدند و نامی از رشادت، ایستادگی، دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی در خوزستان ایجاد شد. این خطه سرشار از منابع عظیم مادی و نعمت‌های وسیع خدادادی است و شاید بتوان این خطه را به‌عنوان ثروتمندترین نقطه از نظر غنای ذخایر و منابع مادی معرفی کرد.

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: این خطه دارای جوانان، فرهیختگان، زنان و مردان اثرگذاری است که نیروی متراکم انسانی را در این استان گردهم آورده و این استان را به جایگاه ذخایر مادی و منابع ارزشمند انسانی بدل نموده است. در این خطه منابع عظیم زیرزمینی و نفت و گاز و همچنین معادن ارزشمند و منابع سرشار آب و زمین‌های حاصلخیز کشاورزی را داریم.

آیا با این همه ثروت در خوزستان، فقر با نفت می‌سازد؟

وی بیان کرد: صنایع راهبردی، بنادر بین‌المللی و دسترسی به آب‌های خلیج فارس و مردم همیشه در صحنه این خطه را با این همه صنایع و منابع در استان خوزستان داریم؛ استان خوزستان با فعال کردن ۵۰۰ هزار هکتار از اراضی می‌تواند به قطب کشاورزی تبدیل شود و قابلیت فعال کردن ۲ میلیون هکتار اراضی کشاورزی را دارد. سؤال این است که آیا با این همه ثروت و منابع در این استان و همچنین با وجود این نیروی متراکم انسانی و فرهیختگان اثرگذار، وضعیت فقر با نفت می‌سازد؟

حجت‌الاسلام رئیسی گفت: آیا وضعیت بیکاری با این همه منابع و ذخایر سازگاری دارد؟ آیا شرایط آب و هوایی با ریزگردهایی که زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده سازگار است؟ امروز مردم خوزستان چندسال است که ریزگردها را تحمل می‌کنند، آیا ادامه این وضعیت، زیبنده این خطه و مردم آن است؟ آیا شرایطی که ما در رابطه با ادارات، سازمان‌ها و نیروی بومی آماده به کار در این استان داریم، چنین وضعیتی قابل تحمل است؟

چرا پس از ۴ سال قفل‌های کسب‌وکار باز نشده است؟

وی افزود: ما آنچه که در استان خوزستان در رابطه با فقر، بیکاری، مسکن و نظام اداری کم‌کار می بینیم، قطعاً در شأن ملت غیور و جوانان این خطه و مردم اثرگذار استان خوزستان نیست. سؤال این است که چه باید کرد؟ سؤال مردم این است که پس از گذشت چهار سال با طرح مباحث فرعی به جای سؤال اصلی، چرا قفل های کسب‌وکار در زندگی مردم باز نشده است؛ چرا مسکنی که می‌توانست در دسترس مردم باشد، در سال ۶ درصد پیشرفت دارد؟

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری تصریح کرد: این سؤالات مردم است و دولت به جای اینکه پاسخ دهد، امروز با طرح مباحثی به ایجاد هراس در دل مردم می‌پردازد؛ دولت به جای پاسخ به سوالات امروز به‌دنبال رقیب‌هراسی و ایجاد هراس است که اگر ما نباشیم مشکل پیش می‌آید. سوال مردم این است که شما بعد از چهار سال چرا بیکاری و مشکل کارخانه‌ها را حل نکردید؟ چرا مشکل بیکاری امروز به صورت یک بحران درآمده است و چرا کارگاه‌ها یکی پس از دیگری تعطیل می‌شوند؟

ادامه مشکل ریزگردها در خوزستان قابل تحمل نیست

رئیسی ادامه داد: مردم در شرایط جنگ با نداری و بیکاری ساختند، اما آیا باید شرایط فعلی را پذیرفت یا اینکه بگوییم شرایط فعلی به هیچ وجه قابل تحمل نیست. با این ذخایر مادی در استان فقر، بیکاری، ریزگردها و ادامه مشکل ریزگردها قابل تحمل نیست و به هیچ عنوان کم‌کاری برای رفع مشکلات مردم قابل تحمل نیست و باید شرایط مربوط به فقر، بیکاری و فساد اداری تغییر پیدا کند. چرا واقعاً نباید پاسخگو باشند؟

وی خاطرنشان کرد: بر اساس آمار مرکز پژوهش‌های مجلس تعداد بیکاران ۶ میلیون نفر است و اگر دولت با همین وضعیت فعلی ادامه دهد، ایجاد اشتغال تنها برای بیکاران فعلی ۱۰ سال دیگر طول می کشد، اما با مدیریت جهادی و انقلابی می‌توان سالی یک میلیون شغل ایجاد کرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اهواز

خبر مهم

آرشیو