سیلاب اخیر ، خسارات سنگینی به آبزی پروران استان های خوزستان و لرستان وارد کرده است.

به گزارش پایگاه خبری خوزتاب، نبی ا… خون میرزایی پنجشنبه در جریان بازدید از مجتمع آبزی پروری آزادگان در شهرستان کارون با بیان اینکه خسارات وارده به بخش آبزی پروری ۲ استان لرستان و خوزستان رو به افزایش است افزود: پس از فروکش کردن سیلاب و عبور از بحران سیل، میزان دقیق خسارات به آبزی

به گزارش پایگاه خبری خوزتاب، نبی ا… خون میرزایی پنجشنبه در جریان بازدید از مجتمع آبزی پروری آزادگان در شهرستان کارون با بیان اینکه خسارات وارده به بخش آبزی پروری ۲ استان لرستان و خوزستان رو به افزایش است افزود: پس از فروکش کردن سیلاب و عبور از بحران سیل، میزان دقیق خسارات به آبزی پروری ماهیان سردابی و گرمابی استان های یاد شده برآورد و اعلام می شود.
معاون وزیر جهادکشاورزی و رییس سازمان شیلات کشور گفت: سیلاب اخیر ، خسارات سنگینی به آبزی پروران استان های خوزستان و لرستان وارد کرده است.
[سیلاب به آبزی پروران خوزستان و لرستان خسارات سنگینی وارد کرد]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب: نبی ا… خون میرزایی پنجشنبه در جریان بازدید از مجتمع آبزی پروری آزادگان در شهرستان کارون  با بیان اینکه خسارات وارده به بخش آبزی پروری ۲ استان لرستان و خوزستان رو به افزایش است افزود: پس از فروکش کردن سیلاب و عبور از بحران سیل، میزان دقیق خسارات به آبزی پروری ماهیان سردابی و گرمابی استان های یاد شده برآورد و اعلام می شود.

وی گفت:دولت خسارات وارده به آبزی پروران در استان های لرستان و خوزستان را جبران خواهد کرد.

رییس سازمان شیلات ایران در ادامه با بیان اینکه طغیان رودخانه کرخه خساراتی به مراکز تکثیر ماهیان گرمابی شهید ملکی شهرستان دشت آزادگان وارد کرده افزود: تعداد زیادی ماهی پرورشی به همراه تاسیسات پمپاژ در مراکز پرورش ماهی خوزستان از بین رفته ولی به نظر می رسد بیشترین میزان خسارت متوجه آبزی پروران شوشتر و کارون باشد.

خون میرزایی در جریان بازدید از مجتمع آبزی پروری آزادگان شهرستان کارون با تعدادی از آبزی پروران خسارت دیده این مجتمع گفت و گو کرد و در جریان مشکلات آنان قرار گرفت.

رییس سازمان شیلات کشور همچنین به همراه معصومه خنفری فرماندار کارون ضمن بازدید از کانال’بحره’ که بخشی از سیلاب کارون را به تالاب شادگان منتقل می کند گفت: بخشی از این کانال را نیزار فرا گرفته و نیاز است هرچه سریع تر نیزارها برچیده و لایروبی این کانال به سرعت انجام شود.

استان خوزستان با تولید سالانه حدود ۶۵هزار تن انواع ماهیان گرمابی ، پس از استان گلستان مقام دوم کشوری را دارد.

وزیر جهاد کشاورزی چندی پیش گفته بود در جریان سیلاب اخیر بیش از ۳۸هزار میلیارد ریال به بخش کشاورزی و زیرمجموعه آن در استان های درگیر و درمعرض سیلاب وارد شده است.

در استان خوزستان بیش از ۱۰۰ روستای حاشیه کارون ، دز ، کرخه در شهرستان های شوشتر ، شوش ، دزفول ، اهواز و دشت آزادگان و هویزه درگیر سیلاب هستند./روابط عمومی شیلات خوزستان

ShowImage.aspx  1 300x203 سیلاب اخیر ، خسارات سنگینی به آبزی پروران استان های خوزستان و لرستان وارد کرده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.