آخرین وضعیت شرکت‌های گروه ملی و نیشکر هفت‌تپه

استاندار خوزستان با بیان اینکه بحران های کارگری، ناشی از مدیریت ناصحیح و نیروی مازاد است، آخرین وضعیت دو شرکت گروه ملی و نیشکر هفته تپه را تشریح کرد. به گزارش پایگاه خبری خوزتاب و به نقل از ایسنا، غلامرضا شریعتی امروز، ۲۹ آبان ماه در نشست خبری با اشاره به صحبت های مطرح شده

استاندار خوزستان با بیان اینکه بحران های کارگری، ناشی از مدیریت ناصحیح و نیروی مازاد است، آخرین وضعیت دو شرکت گروه ملی و نیشکر هفته تپه را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری خوزتاب و به نقل از ایسنا، غلامرضا شریعتی امروز، ۲۹ آبان ماه در نشست خبری با اشاره به صحبت های مطرح شده در خصوص عنایت مقام معظم رهبری نسبت به وی، اظهار کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری مایه افتخار و مباهات هر شخصی است اما بار را بر دوش افرادی که نسبت به آن ها عنایت شده است، سنگین تر می کند و آن افراد باید بار سنگین مسوولیت ها را دوچندان بر دوش خود احساس کنند.

وی با اشاره به سفر هفته گذشته معاون اول رییس جمهور به خوزستان، افزود: در ابتدا قرار بود تا رییس جمهور به استان سفر کند اما با توجه به تراکم کارها، ایشان به استان خوزستان سفر کردند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: در این سفر پروژه های بسیار خوب و مورد نیاز استان به بهره برداری رسیدند. این پروژه ها، پروژه هایی بودند که در گذشته ابتر مانده بودند و خوشبختانه با حضور آقای جهانگیری افتتاح شدند.

شریعتی با بیان اینکه فاز اول طرح ۵۵۰ هزار هکتاری به اتمام رسیده است، گفت: عمده اراضی این فاز زیر کشت رفته است و بخشی از این زمین ها نیز برای بار اول کشت شده اند. امیدواریم با پیگیری هایی که انجام می گیرد، بتوانیم فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری را نیز اجرایی کنیم.

وی ادامه داد: تصمیم های مختلفی درباره مسایل ریزگرد و آب و فاضلاب استان با حضور معاون اول رییس جمهور گرفته و این تصمیمات به بخش های مختلف نیز ابلاغ شد تا شاهد اجرایی شدن آن ها باشیم.

وی در خصوص رابطه استاندار خوزستان با نمایندگان استان، گفت: این رابطه میان ما رابطه ای دوطرفه است. موارد زیادی است که نمایندگان به دنبال آن هستند اما من مخالف آن ها هستم.

شریعتی ادامه داد: نمایندگان نظرات خود را تحمیل نمی کنند و با صحبت ها به جمع بندی و نتیجه می رسیم. اینکه همه چیز را برای خودمان بخواهیم، صحیح نیست و باید به همه حق اظهار نظر داد.

شریعتی در خصوص مساله منبع به کارگیری نیروهای بازنشسته، عنوان کرد: در استانداری خوزستان فقط آقای هاشمی زاده که معاون عمرانی من بود بخشنامه منبع کارگیری شامل حالش می شد. ایشان چند بار استعفا دادند اما من درخواست کردم تا پایان اربعین بمانند. آقای هاشمی از ۲۶ آبان ماه دیگر مسوولیتی در استانداری ندارد و از استانداری خوزستان رفته است.

وی در پاسخ به این سوال که نرخ بیکاری در استان خوزستان در دو سال اخیر رشد داشته است، گفت: نرخ بیکاری که در استان و در دو سال گذشته مطرح شده، به صورت فصلی و برآوردی است. در سال گذشته ۶۵ هزار نفر بیمه شده جدید داشته ایم و این آمار ثبت شده است. در این زمینه نباید آمار خام نرخ بیکاری ارائه شود و آمار نرخ اشتغال و بیکاری هر ۵ سال به طور دقیق اعلام می شود.

بحران های کارگری، ناشی از مدیریت ناصحیح و نیروی مازاد است

استاندار خوزستان با اشاره به بحران های کارگری در استان گفت: این کارخانه ها بیش از نیم قرن سابقه دارند که باید به تدریج اصلاح شوند. مدیریت ناصحیح و نیروی مازاد دست به دست هم داده تا بحران های کارگری در استان ایجاد شود.

وی ادامه داد: باید با همراهی و کار مدیریتی که در استان انجام می گیرد، شرایط به شکلی شود که واحدهای تولیدی بتوانند به خوبی فعالیت کنند و این بحران های کارگری استان نیز از میان بروند.

شریعتی در خصوص پرونده متهمان بازداشت شده نیشکر هفت تپه و کارگران گروه ملی فولاد ایران گفت: در حال رصد این مساله هستیم اما موضوع دقیق را باید از مراجع قضایی پرسید. ما دنبال موضوع حقوق کارگران هستیم و امیدوارم حقوق کارگران این شرکت ها نیز ظرف یک یا دو روز آینده به آن ها تخصیص پیدا کند.

چرخ کارخانه گروه ملی در حال راه افتادن است

استاندار خوزستان با اشاره به اقدامات انجام گرفته درخصوص حل مشکلات گروه ملی عنوان کرد: برای گروه ملی بحث تامین مواد اولیه انجام شده و شرایط برای تولید این شرکت فراهم است.

وی افزود: این کارخانه به دلیل اینکه زیان انباشته بالایی دارد و خط تولید آن قدیمی است، قیمت تمام شده محصولش بالا است و اگر محصول آن در بورس عرضه می شد، تولید در آن به صرفه نبود.

شریعتی با بیان اینکه دولت اجازه هایی برای گروه ملی صادر کرده که برای هیچ واحد صنعتی دیگری در کشور صادر نکرده است، تصریح کرد: با مجوزی که وزارت صنایع برای گروه ملی فولاد ایران صادر کرد، آن ها می توانند خارج از بورس محصولات تولیدی خود را در بازار به صورت آزاد بفروشند.

وی با بیان اینکه چرخ کارخانه گروه ملی فولاد ایران در حال راه افتادن است، گفت: باید دست به دست هم دهیم تا این چرخ از کار نیافتد و بتواند در مسیر تولید قرار بگیرد، زیرا اگر مجددا مشکلی برای آن به وجود آمد، ابتدا کارگران دچار مشکل خواهند شد.

مشکلات شرکت نیشکر هفت‌تپه در حال حل شدن است

استاندار خوزستان در خصوص مشکلات شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه گفت: این کارخانه خط تولیدی قدیمی و نیروی مازاد داشته و به همین علت شرایط برای تولید در آن دشوار شده بود.

وی گفت: امسال اورهال در کارخانه هفت تپه به شکلی انجام شده که در ۳۵ سال گذشته تا کنون انجام نگرفته است و کارخانه تقریبا به یک کارخانه جدید تبدیل شده است.

استاندار خوزستان بیان کرد: مشکلات کشت و صنعت نیشکر هفت تپه نیز مانند گروه ملی فولاد ایران در حال حل شدن است و امیدواریم به زودی همه این مسایل کارگری حل شود.

 آخرین وضعیت شرکت‌های گروه ملی و نیشکر هفت‌تپه

رشد بودجه استان در سال ۹۷

شریعتی در ادامه با اشاره به رشد بودجه استان بیان کرد: در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، بودجه استان ۱۵ درصد در بودجه دولت و ۱۸ درصد در بودجه مجلس رشد داشته است.

وی در خصوص علت بی ثباتی در مدیریت میراث فرهنگی استان، اظهار کرد: این مسایل را باید از رییس سازمان میراث فرهنگی کشور پرسید اما ما نیز بر انتصاب مدیر بومی تاکید داشتیم. در این زمینه امیدوارم که مدیریت این سازمان که اکنون بومی نیز است بتواند با ثبات به فعالیت خود ادامه دهد.

عامل تجاوز به “پسران شوشتر” مشکلات روانی دارد

استاندار خوزستان در خصوص مساله تجاوز به “پسران شوشتر” نیز بیان کرد: اقدامات لازم از نظر مسایل انتظامی و قضایی در زمان حادثه تجاوز صورت گرفته بود اما رسانه ای نشده بود.

شریعتی بیان کرد: فرد خاطی در این حادثه، یک فرد شناخته شده و جزو افرادی است که مشکلات روانی دارد و مرتبا به مراکز روان درمانی برده می شود. اقدامات لازم در این حوزه در حال انجام است و ما نیز پیگیر مساله هستیم.

دنبال‌های گروه تروریستی ۳۱ شهریور، شناسایی و دستگیر شده‌اند

وی با اشاره به حادثه تروریستی ۳۱ شهریور در اهواز گفت: دنبال های آن گروه تروریستی شناسایی و دستگیر شده اند. همچنین تیم های دیگری در استان شناسایی و دستگیر شده اند و بحث های امنیتی استان به صورت جدی در حال پیگیری است.

استاندار در خصوص بحث بحران های تنفسی و باران های پاییزی در اهواز گفت: در گذشته هر سال ۲۰ تا ۲۵ هزار بیمار به بیمارستان ها مراجعه می کردند و با توجه به اینکه عامل اصلی این مساله درختان کنوکارپوس بودند، مساله هرس این درختان در دستور کار گرفت.

وی با بیان اینکه بیش از ۳۷۰ هزار اصله درخت کنوکارپوس در اهواز داریم، ادامه داد: نمی توان همه این درختان را از بین برد و با کارهای مراقبتی و هرس آن ها شرایط را کنترل خواهیم کرد. با توجه به اقداماتی که در بحث هرس این درختان انجام گرفت، در سال های اخیر کمترین مراجعه را به بیمارستان ها داشته ایم.

استاندار خوزستان گفت: امسال به دلیل خشکسالی، هرس این درختان دیرتر و کمتر انجام شد و این موضوع شرایطی را رقم زد تا امسال مراجعه کنندگان به بیمارستان ها در مقایسه با سال گذشته رشد داشته باشد اما
در مجموع در سال های اخیر در مقایسه با سال های ۹۲ و ۹۳، تعداد مراجعه کنندگان به بیمارستان ها کاهش قابل ملاحظه ای داشته است.

اربعین امسال در امنیت کامل برگزار شد

شریعتی با اشاره به برگزاری مطلوب کنگره اربعین در استان خوزستان تصریح کرد: خوشبختانه اربعین امسال با آرامش و امنیت کامل برگزار شد و امیدواریم در سال های آینده نیز به همین شکل اجرایی شود.

وی ادامه داد: ممکن است دشمنان بخواهند تا موارد دیگری مانند حادثه تروریستی ۳۱ شهریورماه را در استان رقم بزنند اما نیروهای امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی استان با جدیت و تیزهوشی مانع آن ها خواهند شد.

استاندار خوزستان با بیان اینکه نباید هیچ موردی مانند حادثه تروریستی اهواز در استان رخ دهد، گفت: حادثه اهواز باعث شد تا دقت خود را در بحث های امنیتی استان افزایش دهیم تا دیگر شاهد چنین مواردی نباشیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://www.khuztab.ir/