جزییاتی از نحوه پوشش و پرداخت مستمری جدید «کم‌درآمدها» + جدول

بر اساس طرحی که دولت از طریق وزارت رفاه اجرایی کرده، افرادی که جزو اقشار نیازمند هستند، می‌توانند با تحت پوشش قرار گرفتن نهادهای حمایتی از مستمری مددجویی بهره‌مند شوند. بر این اساس، نیازمندی هر خانواده بر اساس مجموع دارایی‌های منقول و غیرمنقول او محاسبه می‌شود.  چندی پیش مسوولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

بر اساس طرحی که دولت از طریق وزارت رفاه اجرایی کرده، افرادی که جزو اقشار نیازمند هستند، می‌توانند با تحت پوشش قرار گرفتن نهادهای حمایتی از مستمری مددجویی بهره‌مند شوند. بر این اساس، نیازمندی هر خانواده بر اساس مجموع دارایی‌های منقول و غیرمنقول او محاسبه می‌شود.

image 13960220241681 1 جزییاتی از نحوه پوشش و پرداخت مستمری جدید «کم‌درآمدها» + جدول

 چندی پیش مسوولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کردند تمام خانوارهایی که درآمد آنها کمتر از میزان تعیین شده در برنامه ششم است می‌توانند برای دریافت مستمری مددجویی در سامانه خدمات حمایتی (www.samanehrefah.ir) ثبت‌نام کنند.

بر اساس این طرح خانوارهایی تحت پوشش قرار خواهند گرفت که دارایی و درآمد آنان بیانگر نیازمند بودن آن خانواده باشد. دولت برای اثبات نیازمندی می‌تواند به کلیه اطلا عات خانواده دسترسی داشته باشد و همچون سنوات گذشته ، محل زندگی خانواده نیازمند توسط ماموران دولت (مددکاران اجتماعی) به صورت میدانی بازرسی خواهد شد.

جدول سقف درآمد

(کلیه مبالغ به صورت تومان می‌باشد)

سقف درآمد مشمول مستمری

(با یارانه)

سقف درآمد مشمول مستمری

(بدون یارانه)

یارانه نقدی ۱۹۳۵۰۰۱۴۸۰۰۰۴۵۵۰۰خانواده یک نفره۳۴۱۰۰۰۲۵۰۰۰۰۹۱۰۰۰خانواده دو نفره۴۵۶۵۰۰۳۲۰۰۰۰۱۳۶۵۰۰خانواده سه نفره۶۰۰۰۰۰۴۱۸۰۰۰۱۸۲۰۰۰خانواده چهار نفره۶۹۲۵۰۰۴۶۵۰۰۰۲۲۷۵۰۰خانواده پنج نفره

میزان درآمد خانواده متقاضی باید از سقف تعیین شده که در جدول زیر آمده است، کمتر باشد. به طور مثال خانواده‌هایی که تعداد اعضای آنها ۵ نفر و مجموع درآمدش بیش از ۷۷۰هزار تومان باشد، نمی‌تواند از مستمری مددجویی بهره‌مندشود.

به بیان دیگر خانواده ۵نفره که ماهانه ۵۷۷ هزار تومان درآمد داشته و از دولت ۲۲۰هزار تومان یارانه نقدی دریافت می‌کند، به این دلیل که مجموع دریافتی درآمد او بیش از سقف تعیین شده در جدول بالا است، نمی‌تواند تحت پوشش سازمان بهزیستی یا کمیته امداد امام خمینی قرار گیرد.

مرحله نخست برای بهره مندی از مستمری مددجویی ثبت نام در  سامانه رفاهی است. پس از ثبت نام در این سامانه، اطلاعات خانوار توسط پایگاه اطلاعات ایرانیان مورد بررسی قرار می‌گیرد و در ادامه روند بررسی، ماموران دولتی (مددکاران اجتماعی) اقدام به بازرسی میدانی خواهند کرد.

تنها پس از نتیجه بررسی‌های انجام شده، فرد مالک پرداخت مستمری خواهد بود.

متقاضیان نباید به هیچ یک از سازمان های دولتی نظیر، سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرمانداری ها و غیره مراجعه کنند.

کلیه اطلاع رسانی های بعدی از طریق شماره موبایل اعلام شده توسط متقاضی انجام خواهد گرفت.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.