کد خبر : 21115
تاریخ انتشار : دوشنبه 27 دی 1400 - 10:20

همکاری دو جانبه پتروشیمی غدیر و فناوران به جهت احداث واحد کلرآلکالی با هدف خودکفایی/ طرح توسعه پتروشیمی غدیر وارد فاز اجرایی شد

مدیرعامل پتروشیمی غدیر از همکاری و اقدام مشترک با شرکت فناوران خبرداد و گفت: فاز اجرایی طرح توسعه پتروشیمی غدیر شروع و واحد کلرآلکالی با هدف خودکفایی و تولید محصول مورد نیاز صنعت پتروشیمی در دست احداث قرار خواهد گرفت. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خوزتاب از بندرماهشهر، حسین صفاری مدیرعامل پتروشیمی غدیر اظهار کرد:

مدیرعامل پتروشیمی غدیر از همکاری و اقدام مشترک با شرکت فناوران خبرداد و گفت: فاز اجرایی طرح توسعه پتروشیمی غدیر شروع و واحد کلرآلکالی با هدف خودکفایی و تولید محصول مورد نیاز صنعت پتروشیمی در دست احداث قرار خواهد گرفت.

252964 997 1 همکاری دو جانبه پتروشیمی غدیر و فناوران به جهت احداث واحد کلرآلکالی با هدف خودکفایی/ طرح توسعه پتروشیمی غدیر وارد فاز اجرایی شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خوزتاب از بندرماهشهر، حسین صفاری مدیرعامل پتروشیمی غدیر اظهار کرد: از مهم ترین اقدامات انجام شده، احداث واحد کلرآلکالی است که گام مهمی در خودکفایی و تولید این محصول به عنوان خوراک اولیه صنعت پتروشیمی محسوب می شود.

وی افزود: شرکت پتروشیمی غدیر به منظور تامین وینیل کلراید مورد نیاز از دو روش کلریناسیون مستقیم و اکسی کلریناسیون استفاده نموده که خوراک مورد نیاز واحد اکسی کلریناسیون اتیلن ( تامین از خط اتیلن غرب) و اکسیژن (تامین داخل مجتمع) است.

مدیرعامل پتروشیمی غدیر ادامه داد: احداث یک واحد کلر آلکالی علاوه بر تامین کلر مورد نیاز، مزایای اقتصادی و فنی دیگری از جمله تولید سود کاستیک که دارای کاربردها و ارزش اقتصادی بالایی است، تولید آب ژاول، تولید هیپوکلریت از مازاد گاز کلر، ایمنی در تامین گاز کلر، استمرار تولید و کاهش وابستگی به سایر تولید کنندگان و خروج از محدودیت تک محصولی بودن شرکت پتروشیمی غدیر با تولید محصولات زنجیره کلر را در پی خواهد داشت.

به گفته وی، طراحی این پروژه به گونه ای است که طرح PVC2 به عنوان طرح مکمل آن مورد پیش بینی قرار گرفته، الزامات آینده طرح PVC2 در آن لحاظ شده و این‌پیش بینی از اقدامات موثر در تولید این محصول به شمار می رود.

صفاری همچنین بیان کرد: مهمترین نقطه تمایز پتروشیمی غدیر با سایر مجتمع های صنعت پتروشیمی، تولید مرغوب ترین PVC کشور در آن است. بنابراین بهبود عملکرد شرکت از نظر کمی و کیفی بیش از سایر مجتمع های پتروشیمی مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی همچنین تاکید کرد: تولید و عرضه پلی وینیل کلراید (PVC) با رعایت استانداردهای کیفی و زیست محیطی در بازارهای داخلی و خارجی با هدف ارزش افزایی برای سهامداران مهم ترین مأموریت پتروشیمی غدیر به شمار می رود.

مدیرعامل پتروشیمی غدیر گفت: ظرفیت تولید PVC در پتروشیمی غدیر حدود ۱۲٠ هزار تن در سال بوده که سعی بر این است تا در گام دوم توسعه این شرکت ظرفیت تولید به ۳٠٠ هزار تن در سال افزایش یابد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.