کد خبر : 15733
تاریخ انتشار : دوشنبه 2 تیر 1399 - 20:41

دو روایت متفاوت از انتخابات کمیسیون انرژی مجلس یازدهم:

چرا کمیسیون انرژی به نمایندگان خوزستان نرسید؟

اخبار مهم خوزستان را در خوزتاب بخوانید؛

روایت اول

 

« ‌پیدا و پنهان انتخاب هیات رئیسه کمیسیون انرژی »
از دیرباز ریاست کمیسیون انرژی سهم نمایندگان خوزستان بود، چرا که خوزستان قطب تولید انرژی در کشور میباشد ، حال پرسش هایی درخصوص انتخاب هیات رئیسه کمیسیون انرژی مطرح است که به آن میپردازیم :

– چرا از خوزستان ۲ نفر کاندیدای ریاست کمیسیون شدند؟
– ازبین این دو کدام اصلح تر بود ؟
– دلیل حذف لحظه آخری کعب عمیر با امتیاز ۹۰۰ و سوابق و تحصیلات نفتی که با این امتیاز جز ۵ نفر اول کمیسیون بود چه بود ؟
– دلیل غیبت فریدون حسنوند در جلسه انتخاب هیات رئیسه کمیسیون چه بود ؟
شنیده ها حاکیست در جلسه مجمع نمایندگان استان مقرر گردید هرکدام از دو عزیز که بتوانند رای بیشتری از نمایندگان غیر خوزستانی را جلب نمایند ، کاندیدای ریاست شود که شیخ مجید ناصری نژاد با ۴ رای پیش گرفت و میبایست به تنهایی کاندیدای ریاست می‌شد .
درهمین راستا باید گفت چرا با آمدن حاج حبیب آغاجری ، شیخ مجید ناصری نژاد کنار نرفت ، در این برهه اگر شیخ مجید کنار میرفت ۴ رای غیر خوزستانی ایشان به سبد فریدون عباسی اضافه می‌شد و عباسی با اختلاف و بدون نیاز به قرعه رئیس می‌شد .
البته حذف دقیقه نودی کعب عمیر و غیبت معنا دار حسنوند نیز در پروژه شکست خوزستانی ها بی تاثیر نبود که میبایست شفاف سازی شود.

 

 

روایت دوم

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با قرعه کشی انتخاب شد/ نماینده شادگان به جمع‌بندی نماینده‌های خوزستان تمکین نکرد!/ حسنوند، غایب مهم روز رای گیری!
انتخابات ریاست کمیسیون های مجلس صبح روز یکشنبه در مجلس برگزار و فریدون عباسی به قید قرعه رئیس کمیسیون انرژی مجلس شد.

در این رقابت، حبیب آقاجری نماینده بندرماهشهر، بندر امام خمینی، امیدیه و هندیجان، مجید ناصری نژاد نماینده شادگان و فریدون عباسی نماینده کازرون و کوه‌چنار در استان فارس، کاندیدای کرسی ریاست کمیسیون انرژی مجلس یازدهم بودند.

مجمع نمایندگان خوزستان پس از بررسی شرایط کاندیداهای خوزستانی ریاست کمیسیون انرژی، در نهایت با استناد به اینکه اقبال ببشتری نسبت به حبیب آقاجری در کمیسیون وجود دارد، به این جمع بندی رسیدند که از آقاجری برای ریاست کمیسیون حمایت کنند.

در لحظات پایانی، مجید ناصری نژاد نماینده شادگان برخلاف جمع بندی مجمع نمایندگان استان در اقدامی خلاف منافع خوزستان اعلام کاندیداتوری کرد.

در نهایت از بین ۲۲ عضو کمیسیون انرژی، حبیب آقاجری ۸ رای، فریدون عباسی ۸ رای و مجید ناصری نژاد ۶ رای کسب کردند.

بر اساس قوانین موجود در آیین نامه داخلی مجلس، بین حبیب آقاجری و فریدون عباسی قرعه کشی صورت گرفت و نام فریدون عباسی از قرعه بیرون آمد.

همچنین قاسم ساعدی نماینده دشت آزادگان تنها نماینده خوزستان بود که برخلاف اجماع مجمع نمایندگان، به مجید ناصری نژاد رای داد.

از دیگر حواشی این انتخابات، عدم حضور فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک بود‌. وی در مجلس دهم رئیس کمیسیون انرژی بود خورنا و بسیاری او را از شانس های اصلی ریاست کمیسیون در مجلس یازدهم میدانستند، با علم به اینکه اقبالی برای رای آوری ندارد، نه تنها کاندید نشد بلکه در روز انتخابات در مجلس غایب بود.

با این حساب، از ۸ نماینده خوزستانی عضو کمیسیون ۵ نفر به آقاجری رای دادند و عدم پایبندی ناصری نژاد و ساعدی به جمع بندی مجمع استان و عدم حضور معنادار حسنوند در رای گیری، کرسی مهم ریاست کمیسیون انرژی از دست خوزستانی ها رفت.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 2 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.