کد خبر : 16119
تاریخ انتشار : چهارشنبه 29 مرداد 1399 - 22:09

کرسی هجدهم خوزستان در مجلس سهم چه کسی خواهد شد؟

اخبار مهم خوزستان را در پایگاه خبری خوزتاب بخوانید؛

هیاهوی انتخابات در دور دوم اهواز ،حمیدیه، باوی و کارون آغاز شد و روزهای پیش رو رقابت تنگاتنگ را بین دو کاندیدای راه یافته به این مرحله شاهد خواهیم بود.

78629 890 کرسی هجدهم خوزستان در مجلس سهم چه کسی خواهد شد؟

سرویس سیاسی پایگاه خبری خوزتاب اخبار خوزستان؛

کرسی هجدهم در ۲۱ شهریور ماه توسط یکی از این دو کاندیدا پر خواهد شد اما زخم های عمیق استان و اتفاقات عجیب و اخیر آن بخصوص بحث دنباله دار بی آبی و بی کیفیتی آب در اهواز ، غیزانیه ، دهدز و خیلی از نقاط خوزستان، تجمع های اعتراضی کارگری هفته تپه، ماهشهر و استخدام های غیر بومی و کاستی های فراوان، این کرسی را نه‌تنها برای اهواز بلکه برای استان خوزستان حساس نموده است.

کرسی هجدهم از آنجا سرنوشت ساز و مهم است که در ۱۷ نماینده دیگر نه تنها در هیئت رئیسه مجلس بلکه ریاستی در کمیسیون ها هم دست نیافتند و حتی با حضور ۸ نماینده خوزستانی در کميسيون انرژی در اثر عدم وحدت و هماهنگی لازم یک غیر خوزستانی ریاست آن را عهده دار شد.

کرسی هجدهم خوزستان آنجا مهم و حیاتی می شود که نمایندگان سایر استان ها برای حل مشکل آب غیزانیه و هفت تپه به خوزستان سفر می‌کنند اما برخی نمایندگان استان در پیچ و خم مشکلات و شاید هم انتصابات زود هنگام هضم می شوند، البته قضاوت و تحلیل نمایندگان در ماه‌های اول کمی بی انصافی ست اما هدف نشان دادن اهمیت تصاحب کرسی هجدم توسط نماینده ای است که بتواند نقش وحدت و عامل تمرکز و اتحاد نمایندگان استان را به خوبی ایفا کند.

کرسی هجدهم هم باید نقش نماینده اهواز، باوی ،حمیدیه و کارون را خوب بازی کند و هم مکمل پازل جوان ، مدیر و پیشکسوت باشد که دیدگاه مقام معظم رهبری در خصوص مولفه های انتخاب در مجلس شورای اسلامی نیز بوده است.

کرسی هیجدم هر چند با تاخیر به صحن مجلس شورای اسلامی می رسد اما چناچه توانمند و سیاست دان خوبی باشد می تواند خلأ حضور نمایندگان استان در هییت رئیسه و نقش اساسی و مکمل در کمیسیون های مهم و تخصصی را جبران و با علم قانون گذاری خود معادلات تازه و جدیدی را رقم بزند.

کرسی هجدهم از این مناظر اهمیت بیش از پیش دارد که در اهواز و شهرستان های حومه آن مکمل و پشتوانه خوبی برای دو نماینده حاضر باشد و بتواند نقش محسوسی در ارتباطات کشوری برای کاهش آلام و دردهای فراوان مردم این خطه داشته باشد.

کرسی هیجدهم را در ۲۱ شهریور با حضور حداکثری مردم فهمیم اهواز ، حمیدیه ، باوی و کارون و با عقلانیت و دلسوزی برای فرزندان و آیندگان رقم خواهیم زد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اهواز

خبر مهم

آرشیو