کد خبر : 6661
تاریخ انتشار : سه شنبه 31 اردیبهشت 1398 - 23:00

آتش سوزی مجمتع پتروشیمی بوعلی سینای ماهشهر غیر عمدی بود

کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گزارشی آورده است: آتش سوزی مجتمع پتروشیمی بوعلی سینای ماهشهر غیر عمدی بوده است ولی قصور واحدهای مدیریت، تعمیر، بهره برداری، منابع انسانی و آموزش و آتش نشانی محرز است که برخوردهای لازم انجام شده است. گزارش کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در اجرای تبصره ۲ ماده ۴۵ آیین

کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گزارشی آورده است: آتش سوزی مجتمع پتروشیمی بوعلی سینای ماهشهر غیر عمدی بوده است ولی قصور واحدهای مدیریت، تعمیر، بهره برداری، منابع انسانی و آموزش و آتش نشانی محرز است که برخوردهای لازم انجام شده است.

4803104 843 300x185 آتش سوزی مجمتع پتروشیمی بوعلی سینای ماهشهر غیر عمدی بود

گزارش کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در اجرای تبصره ۲ ماده ۴۵ آیین نامه داخلی مجلس در خصوص گزارش کمیسیون انرژی پیرامون حادثه آتش سوزی پتروشیمی بوعلی سینای ماهشهر توسط بهرام پارسایی سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی قرائت شد.
در این گزارش آمده است: حادثه آتش سوزی مجتمع پتروشیمی بوعلی سینای ماهشهر غیر عمدی بوده است ولی قصور واحدهای مدیریت، تعمیر، بهره برداری، منابع انسانی، آموزش و آتش نشانی محرز است که برخوردهای لازم انجام شده است.
در بخش دیگری از این گزارش بیان شده است: ایمنی، بهداشت و محیط زیست معمولا از اولویت های شرکت های خصوصی نیست و ضرورت دارد نهادهای حاکمیتی در این خصوص نظارت جدی تری را اعمال کنند.
این گزارش می افزاید: توجه به پدافند غیر عامل و مدیریت بحران باید به موضوعات HSE اضافه شود و به آن عنایت ویژه شود؛ وزارت نفت بر رعایت استانداردهای صنعت نفت در طراحی و ساخت و اجرای طرح های پتروشیمی نظارت موثری را اعمال کند؛ با تغییر تیم مدیریتی مجتمع، در ماه های اخیر توجه ویژه ای به مباحث ایمنی شده و اقدامات قابل قبولی انجام شده است.
در ادامه این گزارش آمده است: با وجود وعده های اولیه مسئولان هلدینگ مبنی بر بازسازی تاسیسات آسیب دیده در کمتر از ۲ ماه، اما با گذشت ۲ سال از این حادثه هنوز مراحل اجرایی نصب برج تفکیک پارازیلین و مخزن ذخیره نفتا آغاز نشده است؛ گزارش های واصله حاکی از فعالیت مناسب مجتمع و حتی افزایش تولید و بهبود وضعیت مالی مجتمع پتروشیمی بوعلی سینای ماهشهر است.
آتش سوزی در پتروشیمی بوعلی سینا ١٧تیر سال ۹۵ رخ داد که پس از چند روز مهار شد. در این آتش سوزی برج ٨٠٠١ این مجتمع که با ١٢١ متر ارتفاع یکی از بلندترین برج های پتروشیمی است، طعمه آتش شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://www.khuztab.ir/