کد خبر : 25906
تاریخ انتشار : چهارشنبه 19 بهمن 1401 - 23:19

خبر خوب علیرضا دانشی در نشست خبری با اصحاب رسانه در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه تخصصی نفت در اهواز

دریافت مجوز صدور خدمات فنی به خارج توسط شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب پس از ۴۴سال

اخبار مهم اهواز و دیگر شهرهای خوزستان را در پایگاه خبری خوزتاب بخوانید

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب خبرداد: مجوز صدور خدمات فنی و مهندسی به خارج را پس از ۴۴ سال دریافت کردیم.

 

photo3449107595 دریافت مجوز صدور خدمات فنی به خارج توسط شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب پس از 44سال

به گزارش خوزتاب : علیرضا دانشی در نشست خبری با اصحاب رسانه در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت در اهواز اظهار کرد: دشمن به دنبال کشیدن کمربند امنیتی به دور کشور و تحریم ها همان کمربند امنیتی است‌ و راه شکست و خنثی سازی تحریم ها داشتن تعامل و مناسبات بیرونی با دنیا و کشورهای همسایه است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با تأکید بر تعامل و داشتن ارتباطات و مناسبات قوی با دنیا و شدنی بودن آن، گفت: خوشبختانه پس از ۴۴ سال دولت مجوز صدور خدمات فنی و مهندسی را به ما داد.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای صادرات خدمات فنی و مهندسی به خارج از کشور گفت: ظرفیت صنعت نفت در داشته های محدودی که ما را در آن نگهداشتند بسیار بالا است درحالی که زنجیره های ثروت و ارزش در صنعت نفت بسیار بالا است.

دانشی تصریح کرد: این موضوع باید با شیوه های نوین و به صورت هدفمند مدیریت شود و دشمن دشمنی خود را دارد و ما هم باید هوشمندی خود را داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: در همین محدودیت ها توانایی های ما زیاد است و ما می توانیم با همین ظرفیت ها کارهای بزرگی برای درآمدزایی کشور ایجاد کنیم.

وی با تأکید بر حمایت از بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان و فناور با همه توان، گفت: شرکت های خصوصی و شرکت های دانش بنیان از این بابت نگران نباشند.

دانشی با انتقاد از بی برنامگی دولت قبل در صنعت نفت و مغفول ماندن آن گفت: اکنون برنامه های ۵ ساله، ۱۰ ساله و ۱۵ ساله در صنعت نفت تدوین شده است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با اشاره به رشد سه برابری فعالیت ها در حوزه دانش بنیان، افزود: در بخش تولید بار اول نیز اقدامات موثری انجام شده است و یکی از شرکت های موفق در این زمینه بوده ایم.

وی برگزاری نمایشگاه های صنعت نفت در خوزستان بسیار مهم دانست و یادآور شد: درسیزدهمین نمایشگاه ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان نیز از نظر کمی و حضور مراکز دانش بنیان بسیار مطلوب بوده است.

دانشی با انتقاد از طرح های توسعه و ازدیاد برداشت موسوم به طرح های ۲۸ مخزن تصریح کرد: این قراردادها از ابعاد مختلف دچار مشکل بودند و در تلاش هستیم مشکلاتی که با واگذاری کار تخصصی حوزه صنعت نفت به بخش خصوصی به وجود آمده بود را حل کنیم و سپس این طرح ها اجرایی شوند.

به گفته مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، تعدادی از شرکت هایی که قرار بود در طرح های ۲۸ مخزن فعالیت کنند اعلام کرده اند که نمی توانند و در حال ترک طرح هستند اما شرکت های توانمند با تلاش های انجام گرفته و با حل مشکلات این طرح ها، کار خود را ادامه خواهند داد.

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه میان وزارت نفت و دفاع تصریح کرد: این کار انجام شد تا مناسباتی میان این دو بخش مهم کشور شکل بگیرد و از لبریز دانش در بحث های دفاعی که نیازمندی حوزه نفت است استفاده شود.

دانشی با بیان این که پیش قراول این مذاکرات با بخش دفاعی کشور، شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب است، افزود: مذاکرات بسیار خوبی در این زمینه داشته ایم و درباره فناوری های پیشرفته با وزارت دفاع در حال صحبت هایی هستیم تا منجر به عقد قرارداد شود و از سرریز فناوری وزارت دفاع استفاده کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: این شرکت به عنوان بزرگ ترین شرکت نفتی کشور ۸۰ درصد نفت را تولید و خوراک ۹ پالایشگاه نفت کشور را تأمین می کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب سیزدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت خوزستان از ۱۷ تا ۲۰ بهمن ماه با حضور ۲۷۰ شرکت تولید کننده و فناور در نمایشگاه بین المللی کیانپارس اهواز برپاست.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.