کد خبر : 4432
تاریخ انتشار : دوشنبه 15 بهمن 1397 - 18:32

راه اندازی بیمارستان دزفول و آبادان و سی‌تی‌ اسکن پیشرفته بیمارستان امیرالمومنین اهواز در سال ۹۸ / حدود ۶۲ درصد جمعیت استان خوزستان تحت پوشش تامین اجتماعی هستند

مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان گفت: در ۹ ماهه سال جاری ۴ میلیون و ۱۱ هزار و ۴۰۶ مورد ویزیت در مراکز این سازمان انجام شده است. به گزارش پایگاه خبری خوزتاب، صادق جلیلی در نشست خبری که امروز (۱۵ بهمن‌ماه) برگزار شد، اظهار کرد: خوزستان با جمعیت پوشش بیمه‌شده بالغ بر ۲ میلیون و

مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان گفت: در ۹ ماهه سال جاری ۴ میلیون و ۱۱ هزار و ۴۰۶ مورد ویزیت در مراکز این سازمان انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری خوزتاب، صادق جلیلی در نشست خبری که امروز (۱۵ بهمن‌ماه) برگزار شد، اظهار کرد: خوزستان با جمعیت پوشش بیمه‌شده بالغ بر ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر که بیش از ۶۱ درصد جمعیت استان خوزستان را شامل می‌شود، پس از تهران بیشترین مراکز درمانی را دارا است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر شش بیمارستان ملکی و یک بیمارستان هیات مدیره‌ای تامین اجتماعی در خوزستان فعال هستند. همچنین یک بیمارستان در دزفول و آبادان در دست اجرا است؛ بیمارستان ۹۶ تخت‌خوابی دزفول ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی و بیمارستان ۱۶۰ تخت‌خوابی آبادان بالغ بر ۶۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان افزود: پروژه توسعه بیمارستان شوشتر نیز در دست اجرا است که حدود ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. با افزوده شدن این توسعه بیمارستانی خدمات خوبی به بیمه شده‌ها در این شهرستان ارائه می‌شود.

جلیلی گفت: در حال حاضر تنها در بیمارستان امیرالمؤمنین اهواز حدود ۷ میلیارد تومان پروژه آغاز شده است که پروژه تعمیرات و توسعه درمانگاه تخصصی بیمارستان امیرالمؤمنین از این پروژه‌ها است. علی‌رغم محدودیت‌های مالی علاوه بر این پروژه‌ها تقریبا در همه مراکز درمانی خوزستان، پروژه‌های تعمیرات اساسی و توسعه ساخت و سازها در دست اجرا است یا به پایان رسیده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان بیان کرد: در بیمارستان بهبهان علاوه بر پروژه بلوک زایمانی که در حال انجام است، بخش هتلینگ زنان نیز به پایان رسیده است که فردا به بهره‌برداری می‌رسد. در بیمارستان مسجدسلیمان نیز حدود ۶۵۰ میلیون تومان برای آسانسور و پروژه سیستم فاضلاب بیمارستان در نظر گرفته شده است. همچنین پروژه اورژانس بیمارستان امیرالمؤمنین مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: مجموع هزینه‌های ما در سال ۹۶ حدود ۱۳۰۰ میلیارد تومان بوده است که در بخش درمان مستقیم و غیرمستقیم هزینه شده است. در سال ۹۶، ۲ میلیارد تومان برای تعمیرات اساسی، ۶٫۵ میلیارد تومان تجهیزات پزشکی، ۱۳٫۵ میلیارد تومان تعمیرات مصرفی پزشکی و بیش از ۳۴ میلیارد تومان برای خرید دارو هزینه شده است و همه این اقدامات در شرایطی انجام شد که منابع مالی سازمان محدودیت دارد.

صادق جلیلی تصریح کرد: امسال برای ارائه خدمات‌دهی بهتر به بیمه‌شدگان حدود ۲۰ پزشک و کادر درمانی را استخدام کردیم. همچنین اعمال فوق تخصصی چشم‌پزشکی در بیمارستان امیرالمؤمنین راه‌اندازی شده است و اکنون عمل پیوند قرنیه در این بیمارستان انجام می‌شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان افزود: در سال جاری سه آزمون استخدامی برگزار شد که حدود ۱۵۰ نفر جذب سازمان خواهد شد. یکی از اقدامات خوب دیگری که انجام شد اخذ مجوز شبانه‌روزی کردن درمانگاه رامهرمز بود.

وی با اشاره به نهضت آی تی در تأمین اجتماعی، گفت: نهضت آی تی سازمان در تأمین اجتماعی آغاز شده است و در مراکز ملکی استفاده از نسخه کاغذی حذف شده است و اکنون نیازی به استفاده از دفترچه در این مراکز نیست. در حال حاضر نیز مشغول آموزش مؤسسات طرف قرارداد هستیم و زیرساخت‌ها تقریبا فراهم شده است و اکنون برخی از این مؤسسات طرف قرارداد و مطب‌ها نسخه کاغذی را حذف کرده‌اند و از نسخه الکترونیکی استفاده می‌کنند.

صادقی با اشاره به برنامه‌های در دست اجرا، گفت: توسعه نسخه‌های الکترونیک در سال آینده، راه‌اندازی بیمارستان دزفول و بیمارستان آبادان، افزودن یک دستگاه سی‌تی اسکن پیشرفته به بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) و توسعه خدمات کیفی در مراکز جهت توسعه عمل‌های تخصصی و فوق تخصصی در بیمارستان برخی از برنامه‌ها است.

مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان خدمات انجام شده اشاره کرد و گفت: در ۹ ماهه سال جاری ۴ میلیون و ۱۱ هزار و ۴۰۶ مورد ویزیت در مراکز این سازمان انجام شد. همچنین زایمان طبیعی بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) اهواز رتبه نخست استان خوزستان را دارد. با توجه به اینکه ۶۲ درصد جمعیت خوزستان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند اگر می‌خواهیم انتظارات بیمه‌شدگان را محقق کنیم باید ۶۲ درصد امکانات درمانی در اختیار ما قرار بگیرد.

وی در خصوص عدم فعالیت داروخانه‌های این سازمان به صورت شبانه‌روزی، تصریح کرد: چارت کاری سازمان تامین اجتماعی تا ساعت ۲۰:۰۰ است که برای کار از ساعت ۲۰ تا ۲۴  اضافه‌کاری در نظر می گیریم.
ایسنا
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://www.khuztab.ir/