نزدیکی مردم اهواز به خطوط نفت یک تهدید بالقوه است

استاد دانشگاه تهران گفت: نزدیکی بیش از حد جمعیت و مردم اهواز به خطوط انتقال نفت یک تهدید بالقوه است که باید مدیریت شود. فرشاد نورایی پیش از ظهر امروز شنبه در کارگاه تخصصی آموزشی پیشگیری و مدیریت حریق در سالن امام رضا (ع) شهرک نفت اهواز در ارتباط با حوادث و بحران های صنایع

استاد دانشگاه تهران گفت: نزدیکی بیش از حد جمعیت و مردم اهواز به خطوط انتقال نفت یک تهدید بالقوه است که باید مدیریت شود.
2059352 300x209 نزدیکی مردم اهواز به خطوط نفت یک تهدید بالقوه است
فرشاد نورایی پیش از ظهر امروز شنبه در کارگاه تخصصی آموزشی پیشگیری و مدیریت حریق در سالن امام رضا (ع) شهرک نفت اهواز در ارتباط با حوادث و بحران های صنایع شیمیایی اظهار کرد: نشت دو کیلوگرم از یک ماده سمی در ایتالیا، باعث آوارگی ۷۰۰ نفر و تلف شدن هزاران دام و همچنین پخش ۴۰ تن از یک ماده سمی در بوپال هند نیز باعث اشتباه در عملیات تعمیراتی و نقض تجهیزات شد.

وی افزود: یک مخزن به تنهایی در پتروشیمی بوعلی آتش گرفته و بحرانی شاید در سطح ملی ایجاد کرد. در آن حادثه یک گیربکس ناقص به لحاظ فنی باعث ایجاد یک بحران ملی شده بود و در شأن صنعت نفت با قدمت بیش از ۱۰۰ سال نیست.

استاد دانشگاه تهران با اشاره به یک تهدید بالقوه در اهواز با توجه به نزدیکی خطوط انتقال نفت به جمعیت و مردم تصریح کرد: خوزستان یک استان خاص و در بالادستی و پائین دستی نفت، پتروشیمی و همچنین خطوط لوله در برخی مناطق آن چنان به جمعیت نزدیک هستیم که باورکردنی نیست.

نورایی با اشاره به دارایی ها، انسان، اعتبار و محیط زیست به عنوان محلی برای آسیب در صنعت پتروشیمی گفت: پیچیدگی به لحاظ علت، فرآیند و آثار، گستردگی جغرافیایی از لحاظ مکان، زمان و پراکندگی و تنوع از لحاظ فنی، ایجاد و زمان از جمله دشواری مهار حوادث صنعت پتروشیمی است.

وی با بیان اینکه صنعت و جامعه مهندسی باید درگیر و همکاری خوبی با مقامات استانی و مسئولان بحران داشته باشند، یادآور شد: ایجاد جو همکاری سازنده با صنعت و جامعه مهندسی، تشویق حرکت های سازماندهی پیشگیرانه درونزا، آگاهی بخشی به ذینفعان و اطلاع رسانی مسئولانه، کمک به ایجاد زیرساخت های قانونی شفاف و حرفه ای (متأسفانه در کشور ما هیچ سازمانی متولی قانونگذاری برای ضبط و ربط ایمنی حرکت در نفت و به ویژه پتروشیمی نیست) و تقویت هماهنگی برای مهار بحران و کاهش خسارات از جمله پیشنهادات است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://www.khuztab.ir/