کد خبر : 13059
تاریخ انتشار : دوشنبه 25 آذر 1398 - 23:00

دَمی با دکتر کیانوش راد

♨️ دَمی با دکتر کیانوش راد ✍به قلم؛ محمد شریفی “من که هیچ چیزی به عقل صاحب مرده ام نرسیده بود، از مش رحمت پرسیدم کارتن بازی ات گرفت؟ اونم سری تکان داد و گفت: این دستور آقای بخشدار[کیانوش راد] است، حتما حکمتی دارد. ” قضایای کارتن های خالی دکتر کیانوش راد را قبلا نوشتم

♨️ دَمی با دکتر کیانوش راد

97 09 c07 1711 300x204 دَمی با دکتر کیانوش راد

✍به قلم؛ محمد شریفی

“من که هیچ چیزی به عقل صاحب مرده ام نرسیده بود، از مش رحمت پرسیدم کارتن بازی ات گرفت؟ اونم سری تکان داد و گفت: این دستور آقای بخشدار[کیانوش راد] است، حتما حکمتی دارد. ”

قضایای کارتن های خالی دکتر کیانوش راد را قبلا نوشتم ، پایگاه خبری عصرجهان و چندین سایت و روزنامه دیگر آن را منتشر نمودند.
بازداشت دکتر کیانوش راد ، فرصت و بهانه ای شد که عقب گردی به ۳۵ سال پیش بزنم.
اوایل انقلاب (سالهای ۶۲-۶۳)، جوان پر شوری موسوم به محمد کربلایی(کیانوش راد) بخشدار باغملک شد، اون موقع جوانی بود سرشار از انرژی، اخمو، قاطع، نفوذ ناپذیر ، خلاق و با برنامه، رُک و صریح و بدور از هرگونه مماشات و محافظه کاری، تا دلتان بخواهد شفاف بود و یکرنگ و بدور از هرگونه حواشی و حاشیه،در رتق و فتق امورات شهر سنگ تمام می گذاشت. و با دقت و تامل و وسواس، سنجیده سخن می گفت.
کیانوش راد اولین بخشدار قاطع و دلسوزی بود که بیشتر مردم به صداقت و تشرع اش باور پیدا کردند.و همین باور عامه فتح بابی شد که امورات عمران و آبادانی باغملک بدون حاشیه و خلل به پیش برود.
حکایت کارتن های خالی، خاطره ای است از رفتن دکتر کیانوش راد که همچنان در ذهن من و خیلی های دیگر به صراحت و برجستگی باقی مانده است. اون موقع ها من تازه دیپلم گرفته بودم ، درست بخاطر دارم که در یک روز سرد پاییزی، ناخودآگاه شش دانگ حواسم متوجه مش رحمت شد. (سرایدار بخشداری)، مش رحمت حدود ۲۰ تا ۳۰ کارتن خالی که در محوطه ی بخشداری تلنبار بودند ،شروع کرد با آنها ور رفتن، من کنجکاو شدم ببینم مش رحمت چکار میکنه ،مش رحمت کار تن های خالی را یکی یکی بلند می کرد و در چهار جهت اصلی می چرخاند و بعد به طرف پایین تکان می داد و آخر سر آنها را از پشت دیوار به منزل اقای بخشدار می انداخت، جماعت علاف که تعدادشان هم خیلی زیاد بود،تا پایان مارتن کارتن پرانی به تماشا نشستند!! من که هیچ چیزی به عقل صاحب مرده ام نرسیده بود، از مش رحمت پرسیدم کارتن بازی ات گرفت؟ اونم سری تکان داد و گفت: این دستور آقای بخشدار است، حتما حکمتی دارد.

بعدش فهمیدیم که آقای کیانوش راد ارتقاء مقام یافتند و باغملک را دارند به امان خدا می سپارند. توی مراسم تودیع ایشان هم رفتم و از رفتنش مثل خیلی های دیگر ناراخت شدم .
سی و پنج سال از بخشداری ایشان گذشت اما هنوز که هنوز است ذکر خاطرش در خاطره ها نقل مجالس است، چندی پیش با دکتر کیانوش راد دمخور شدم ، بعد از کلی حال و احوال جریان کارتن های خالی که توسط مش رحمت به اسمان پاسکاری می شدند و بعد به خانه ی ایشان شلیک هوا به زمین می شدند !! را جویا شدم…؟
ایشان بعد از کلی خندیدن گفت: خودم به مش رحمت گفتم که چنین کنند، تا خیال همه راحت بشود که من از باغملک فقط چندتا کارتن خالی با خودم بردم که خرده اثاث مختصرم را در آنها بچینم ….
هنوز که هنوز است، کیانوش راد مثل همان گذشته های دور با حداقل های زندگی قانع است، او هر موضعی که گرفت از روی دلسوزی و تعهد و علاقه به اسلام و ایران بود. مواضع سیاسی وی معتدل و نقدهایش دلسوزانه بود، امیدوارم که بزودی زود به آغوش خانواده برگردند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

همراه اول
https://www.khuztab.ir/