لزوم نقش آفرینی جوانان در فرایند تصمیم سازی و تصمیم گیری جریانات سیاسی و اجتماعی استان

نماینده ولی فقیه در دیدار با اعضا مجمع جوانان نواندیش خوزستان: مسائل مطرح شده از سوی شما جوانان دغدغه های نظام است/ در انتخابات نگاه واقع بینانه داشته باشیم. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب، نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز در دیدار با اعضا مجمع جوانان نواندیش استان خوزستان، که

نماینده ولی فقیه در دیدار با اعضا مجمع جوانان نواندیش خوزستان:
مسائل مطرح شده از سوی شما جوانان دغدغه های نظام است/ در انتخابات نگاه واقع بینانه داشته باشیم.
photo 2019 12 10 17 17 39 2 300x138 لزوم نقش آفرینی جوانان در فرایند تصمیم سازی و تصمیم گیری جریانات سیاسی و اجتماعی استان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خوزتاب، نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز در دیدار با اعضا مجمع جوانان نواندیش استان خوزستان، که در عصر دوشنبه ۱۸ آذر ماه ۱۳۹۸ برگزار شد، گفت: مسائل ذکر شده از سوی جوانان در این نشست را دغدغه نظام می دانم.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه ابر چالش کشور مسئله اقتصاد است و ما در جنگ نابرابر اقتصادی قرار گرفته ایم، وقتی هجمه ها اقتصادی است، بحث مقاومت مطرح می شود. زمانی دشمنان به دنبال لطمه زدن هستند و لازم است ما اقتصاد کشور را در مقابل تِکانه ها مقاوم کنیم.
IMG 20191209 WA0053 300x225 لزوم نقش آفرینی جوانان در فرایند تصمیم سازی و تصمیم گیری جریانات سیاسی و اجتماعی استان

وی اظهار کرد: مقام معظم رهبری هم بارها در سال های مختلف مسئله اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند و فرموده اند که ستون اقتصاد مقاومتی توجه به مسائل و امور داخلی، تولید داخل و رونق تولید است و در این صورت است که اشتغال در کشور ایجاد شده و پول ملی ارزش پیدا می کند.
امام جمعه اهواز با تاکید بر اینکه آسیب های اجتماعی و ناهنجاری ها با ایجاد اشتغال از بین می رود، بیان کرد: یکی از مهم ترین ظرفیت های کشور وجود جوانان است و تشکیل مجمع جوانان نواندیش در استان خوزستان میتواند منشا خیر و کمک رسانی به مسوولان و مردم در این استان شود.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری همواره بر مساله خام فروشی که یکی از دغدغه های کشور است تاکید دارند. در همان سال های اول انقلاب هم امام خمینی(ره) فرمودند “شیرهای نفت را ببندید” و رهبری هم همواره همین سیاست را دنبال کرده اند.
وی افزود: باید تحقیق شود چگونه کشورهایی مانند چین و هند با این جمعیت قطب اقتصادی می شوند اما در کشور ما شعار فرزند کمتر زندگی بهتر داده می شود در حالی که جمعیت جوان در هر کشوری یک فرصت است.

IMG 20191209 WA0048 300x225 لزوم نقش آفرینی جوانان در فرایند تصمیم سازی و تصمیم گیری جریانات سیاسی و اجتماعی استان
نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در بخش دیگری از صحبت های خود عنوان کرد: باید جلوی رقابت های مالی ناسالم در بخش دولتی گرفته شود اما این مساله در بخش خصوصی اشکال ندارد؛ مسئولان در نظام جمهوری اسلامی نباید حقوق نجومی بگیرد چون وقتی مردم نگاه می کنند مسئول دارد ماهانه ۵۰ الی ۱۰۰ میلیون تومان حقوق می گیرند این مساله از سوی جامعه قابل قبول نیست.در نظام اسلامی باید تلاش کنیم دستمزدها را به گونه ای پرداخت کنیم که عدالت ایجاد شود.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی فر بیان کرد: اعضاء مجمع جوانان نواندیش می توانند با ایده های نو به ایجاد اشتغال کمک کنند. در این نشست اعضا مجمع به نکات خوبی اشاره کردند که این نکات باید مکتوب شود.
وی به مساله انتخابات پیش رو نیز اشاره کرد و گفت: اصولگرایی و اصلاح طلب هیچکدام تاکنون مشکلی را حل نکرده است؛ برجام در مجلس اصولگرا و در مدت ۲۰ دقیقه تصویب شد. اگر مجلس دلسوز انتخاب شود این مشکلات به وجود نمی آیند؛ شاخص انقلابی و غیر انقلابی است ، برای انتخابات نگاه دوستی و قومی را کنار بگذاریم و نگاه واقع بینانه داشته باشیم و به دنبال افراد کاردان برویم.

IMG 20191209 WA0050 300x225 لزوم نقش آفرینی جوانان در فرایند تصمیم سازی و تصمیم گیری جریانات سیاسی و اجتماعی استان

*لزوم نقش آفرینی جوانان در فرایند تصمیم سازی و تصمیم گیری جریانات سیاسی و اجتماعی استان*
در این دیدار مجتبی حاجتی رئیس مجمع جوانان بیان کرد: مجمع جوانان نواندیش از جوانان دارای پایگاه سیاسی، حزبی، علمی و اجتماعی تشکیل شده است که قصد دارند در فرایند تصمیم سازی و تصمیم گیری جریانات سیاسی اجتماعی مشارکت داشته باشند.
وی با تشریح برنامه های این مجمع افزود: پس از تدوین اساسنامه و مرامنامه کارگروه هایی در مجمع تشکیل شد و تلاش گردید در تمامی حوزه های فرهنگی ،اجتماعی، اقتصادی و سیاسی با تدوین برنامه های راهبردی در راستای تعالی و پیشرفت جوانان و توسعه استان گام برداشت.
رئیس مجمع جوانان نواندیش استان خوزستان از برگزاری سلسله نشست های بررسی و تحلیل چشم انداز توسعه استان با حضور مسئولان استانی خبر داد و گفت: در این نشست ها تلاش خواهیم کرد مسائل مربوط به عدم توسعه یافتگی استان خوزستان بررسی و با حضور کارشناسان مورد ارزیابی قرار گیرد.
حاجتی همچنین بر لزوم توجه به توان و تخصص جوانان در اداره و مدیریت حرکت های سیاسی، اجتماعی و مدیریت های تخصصی استان تاکید کرد و افزود: تلاش مجمع این است که حضور و بروز ظرفیت جوانان در عرصه تصمیم گیری جریانات سیاسی و مدیریت تخصصی یک حضور واقعی و غیرنمایشی باشد و از ظرفیت جوانان در مسیر توسعه پایدار استان استفاده کاربردی شود.

امیر علی زعیمی دیگر عضو مجمع جوانان نواندیش استان خوزستان با انتقاد از برنامه های توسعه ای، بیان کرد: توسعه، هدف و برنامه ای برای پیشرفت یک کشور است. برنامه های توسعه ای باید بر اساس بافت جمعیتی و جغرافیایی یک منطقه تدوین شود و بتواند موجب پویایی و شکوفایی گردد.

مهدی بهزادی دیگر عضو مجمع جوانان نواندیش استان خوزستان نیز ضمن تشکر از توجه خاص حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد به مسئله فرهنگیان ، ارتباطات گسترده وی با این قشر از جامعه را موجب امیدواری دانست و خواستار پی گیری های لازم برای اجرای پیشنهاد امام جمعه اهواز مبنی بر تشکیل کارگروه دانشگاهیان و نخبگان شد.
بهزادی گفت : در آموزش و پرورش دو دسته نیروهای اداری و نیروهای آموزش وجود دارد که در میان این دو دسته نیروهای نخبه ای هستند که می توانند در ساختار کارگروها، ارتباطات موثرتری با جامعه و دانشگاه داشته باشند.

رشید زلقی عضو مجمع جوانان نواندیش استان خوزستان نیز عنوان کرد: ایجاد گفتمان میان نیروهای جوان جریان های سیاسی می تواند به بر طرف کردن مرزها ، گاها دشمنی های نانوشته و رفع شکاف ها کمک کند.
وی ضمن اشاره به استاندارد های دوگانه برخی نهادها در مواجه با جریان های سیاسی و جوانان بخصوص در ایام انتخابات ها در بحث تایید یا رد صلاحیت ها، تاکید کرد: این مساله سبب می شود گاهی جامعه از بخش مهمی از نخبگان بی بهره بماند و این موضوع موجب افزایش چالش ها در جامعه و سیاست ها شود.
زلقی گفت : خواست ما این است که از تریبون نماز جمعه منادی وحدت باشید هر چند در نسل اولیه جریان ها سیاسی ایجاد یک وحدت تقریبا غیر ممکن است اما در نسل جدید این ظرفیت وجود دارد که طیف های سیاسی اصلاح طلب و اصولگرا و اعتدالی اگر یک پرچمدار با محوریت وحدت داشته باشند، این مسئله تحقق پیدا کند.

محمد قربانی دیگر عضو مجمع جوانان نواندیش استان خوزستان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند” تنها راه برون رفت کشور از مشکلات اقتصادی توجه به شرکت های دانش بنیان است”، افزود : تاکید مکرارانه ایشان هوشمندانه است و ما در خوزستان مشکلاتی را در حوزه دانش بنیان داریم و نبود یک ناظر را برای ایجاد هماهنگی میان دستگاه و ایجاد ارتباط بهتر میان شرکت ها دانش بنیان و بخش دولتی و خصوصی را یکی از چالش ها میدانیم.
قربانی گفت : تولید محصولات و قطعات فنی در تراز جهانی و قابل رقابت با بازار جهانی بسیار مهم است؛ مشکلی که وجود دارد پارکهای علم و فناوری و بنیان نخبگان در حمایت از جوانان ناتوان هستند، هرچند حمایت در بخش تسهیلات و مکان وجود دارد اما کافی نیست و علت آن پس دادن تسهیلات است که باعث بدهکار شدن نخبگان می شود.
وی خاطرنشان کرد : ما نخبه بیکار داشته باشیم بهتر است تا نخبه بدهکار داشته باشیم و ادامه این مسیر سبب لطمه به کشور خواهد شد که باید برای آن راه حل پیدا کرد.
قربانی، بیان کرد: توجه به چرخه ارزشی در اقتصاد و صنعت کشور لازم است تا از خام فروشی جلوگیری شود؛ توجه به نیروی انسانی و نخبگان به عنوان منابع اصلی یک کشور میتوانند سبب ایجاد پویایی در کشور و راه حل این مشکل باشد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ورزشی

خبر مهم

همراه اول
https://www.khuztab.ir/